Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ciechanów. Prezydent Andrzej Duda z małżonką przygotowali paczki dla potrzebujących


fot. Roman Nadaj

12 grudnia Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą odwiedzili ciechanowski Bank Żywności gdzie wspólnie z wolontariuszami przygotowali paczki dla potrzebujących. W spotkaniu uczestniczył Krzysztof Bieńkowski, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie, który również jako wolontariusz zbierał dary żywnościowe w ramach akcji Banku Żywności w Ciechanowie.

Dziękuję tym, którzy wyciągają przyjacielską dłoń do potrzebujących – powiedział Prezydent Andrzej Duda, który wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz ministrem Wojciechem Kolarskim, w Banku Żywności w Ciechanowie, przygotował paczki dla potrzebujących.

Do najbiedniejszych trafią głównie produkty spożywcze, takie jak mąka, cukier, olej czy ryż. Wszystko zostało zebrane przez 142 wolontariuszy na północnym Mazowszu, podczas 21. Świątecznej Zbiórki Żywności. Przygotowane przez Parę Prezydencką paczki zostaną przekazane podopiecznym Akcji Katolickiej przy parafii św. Józefa w Ciechanowie.

Prezydent dziękował organizatorom i wolontariuszom za zaangażowanie, a także wszystkim klientom sklepów i szefom firm, którzy dostarczają produkty do banków żywności.

Agata Kornhauser-Duda przypomniała, że akcja trwa już od 21 lat i przez ten okres zebrano 758 tys. ton żywności o wartości prawie 2 mld zł.  Para prezydencka po raz trzeci wzięła udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. – Natomiast już od lat wspieramy tę akcję robiąc zakupy w ramach zbiórki żywności w naszym osiedlowym sklepie w Krakowie – przyznała Pierwsza Dama. Zaapelowała  o to, by nie marnować jedzenia, ale się nim podzielić z tymi, którym go brakuje.

Prezes Federacji Polskich Banków Żywności Marek Borowski poinformował, że w tym roku w akcji zbierania żywności uczestniczyło 55 tys. wolontariuszy. W ciągu trzech dni zbiórki udało się zebrać 776 ton żywności.

źródło: (KP)

fot. Roman Nadaj/Krzysztof Bieńkowski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
Grzegorz
Gość
Grzegorz

Pan Prezydent i Pani Prezydentowa przyjechali z gołymi rękami – więc jakie paczki przygotowali ?
Przygotować paczkę to jest kupić , zapakować i wysłać , a Oni tylko pakowali – OBŁUDA !!!
Tak się oszukuje społeczeństwo

z bliska
Gość
z bliska

Masz rację Panie Grzegorzu—i taka jest prawda o tym Panu Prezydencie mnóstwo działań na pokaz hipokryzja w czystej postaci, ale działacz tej jedynie słusznej partii PIS, który został Prezydentem, powiela tylko to co każę robić Prezes Kaczyński. Ale tak to jest jak 60% społeczeństwa podczas ostatnich wyborów zostało w domach.