Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będzie światełko do nieba. Finał WOŚP w Mławie


Wczorajsza konferencja prasowa w I LO w Mławie to pierwszy, oficjalny krok na drodze do 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w całej Polsce odbędzie się 14 stycznia 2018 roku. Celem tej edycji WOŚP będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. 

Zorganizowanie 26 finału WOŚP w naszym mieście to inicjatywa samorządu uczniowskiego mławskiego liceum. Trwają już przygotowania. Organizatorzy szukają i zapraszają do współpracy sponsorów, zbierają dary do licytacji, wśród których nie zabraknie nieodmiennie cieszących się ogromną popularnością serduszek jubilerskich. Przedmioty licytowane w loterii fantowej będzie można oglądać na stronie fb mławskiego WOŚP. Prywatne osoby mogą przynosić na aukcję przedmioty i składać je do sekretariatu szkoły, lub szkolnej pedagog.

Najbliższy finał w założeniu organizatorów będzie miał przebieg podobny do ubiegłorocznego. Jako atrakcje zaplanowany jest pokaz ratownictwa z inscenizacją wypadku samochodowego, koncerty lokalnych zespołów, stoiska medyczne, krwiodawstwa, wystawa rękodzieła, punkty instytucji, stowarzyszeń i organizacji, stoiska fryzjerskie czy gastronomiczne, pokazy sportowe. Nadal trwa układanie programu artystycznego a szczegółowy program będzie znany w późniejszym terminie. Organizatorzy zachęcają zespoły, które chciałyby się pokazać i wypromować do zgłaszania swojego udziału w finale. Za występy nie są przewidywane honoraria.

Zbiórkę do puszek prowadzić będzie pięćdziesięciu wolontariuszy, każdy z nich będzie miał identyfikator WOŚP. Wolontariusze to głównie uczniowie I LO.

– Podczas ubiegłorocznego finału w całym powiecie mławskim zebrano grubo ponad 100 tys. zł. Ludzie chcą pomagać – mówił Marcin Pokojski przewodniczący samorządu szkolnego.

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Jednak po raz ostatni ta dziedzina medycyny była kompleksowo wspierana przez Fundację WOŚP po 21. Finale (styczeń 2013 roku).

Oprócz mławskiego sztabu na terenie naszego powiatu zarejestrowały się jeszcze sztaby w Lipowcu Kościelnym, Niedzborzu i w Radzanowie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
olo
Gość
olo

To, ze niektórzy członkowie tej formacji krytykują WOŚP nie oznacza że wszyscy są tacy sami

Zdziwiony
Gość
Zdziwiony

Od kiedy PiS popiera WOŚP ? Czy to nie jakiś sabotaż ? Czy prezes to widział ?