Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pusta sala na miejskiej konferencji o kanalizacji


Na poniedziałkowej konferencji mającej na celu poinformowanie i zachęcenie mieszkańców do podłączania się do nowo budowanej sieci kanalizacyjnej sala kinowa świeciła pustkami. Poza kilkoma urzędnikami i dziennikarzami zainteresowanych tematem, mieszkańców była dosłownie garstka. Dodatkowo w tej garstce były osoby z Wólki zainteresowane tym, kiedy sieć kanalizacyjna dotrze na zatorze, co nie znalazło się w obecnie realizowanym projekcie.

Frekwencja nie miała tu jednak większego znaczenia. Ponieważ w projekcie taka konferencja została zaplanowana, więc odbyć się musiała. Tak jak to jest zwyczajem takich projektów z udziałem środków unijnych można było otrzymać materiały promocyjne, broszurki i okazjonalny breloczek.

O oszczędnościach ekonomicznych dla mieszkańców, ekologicznych zaletach zamiany szamba na kanalizację oraz o obowiązku podłączenia do sieci m.in. mówił burmistrz Sławomir Kowalewski.

Sam projekt budowy kanalizacji sanitarnej na terenie aglomeracji Mława omówiła kierownik Jednostki Realizującej Projekt Anna Miałka-Kruszewska.

O stopniu zaawansowania prac nad budową kanalizacji i planowanych terminach jej realizacji i zakończenia w kilku obszarach mówił główny specjalista ds. technicznych JRP Krzysztof Dubojski.

Prezes zarządu Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalni Ścieków WOD-KAN Sp. z o.o. w Mławie Marek Dusiński wyjaśniał procedurę i formalności jakich dopełnić musi mieszkaniec podłączający się do sieci.

Końcowa część konferencji to czas na zadawanie pytań. Takich pojawiło się dwa. Pierwsze dotyczyło terminu budowy sieci kanalizacyjnej na zatorzu, drugie obowiązku likwidacji istniejących szamb, w momencie podłączenia się do sieci kanalizacyjnej.

JK

Zobacz także…

Historyczne fundamenty odkopane przy handlowcu

Nowa karetka dla szpitala to dar mieszkańców Mławy

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

avatar
1500
miś
Gość
miś

Na innych spotkaniach np. osiedlowych, jest więcej urzędników z Ratusza niż mieszkańców, tym razem nie zadbali o frekwencję…..ha ha ha .

mławianin
Gość
mławianin

Nic się nie stało—po prostu zapomnieli wysłać zaproszenia /bo można i tak/, do zainteresowanych, Burmistrz myślał że jak postraszy to będzie pelna sala a tu FIGA , trzeba było po radę zwrócić się do Dyr. Hali Sportowej on ma doświadczenie w organizacji konferencji. A tak mówiliście do pustej sali, ale dobre i to może wreszcie ten główny specjalista /DUBOJSKI/ się czegoś nauczy.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

To niezupełnie tak, Panie Grzegorzu. Na kanalizację miasto otrzymuje dotacje z Unii i musi te pieniądze spożytkować zgodnie z unijnymi zaleceniami, czyli obowiązkowo musi przeznaczyć środki na cela takich właśnie konferencji. Prowadzący te konferencje czy też szkolenia dostają fundusze na np. kawę, herbatę, wodę mineralną, jakieś ciastka oraz na wynagrodzenie dla osób prowadzących (jak widać ze zdjęcia prawdopodobnie były to 4 osoby). Pieniądze unijne zaś nie spadają z nieba tylko idą od wszystkich obywateli do kasy unijnej, a następnie są wydawane na jakieś tam cele i po tym wywodzie zgodzę się z Panem, ze to było za nasze pieniądze.. tyle… Czytaj więcej »

Romanowski Grzegorz
Gość
Romanowski Grzegorz

Skandal, konferencja za nasze pieniądze, jawne złodziejstwo

mieszkaniec Mławy
Gość
mieszkaniec Mławy

Ja wiem jedno. PO ostaniej 40% podwyżce stawek WOD-KAN-u mój rachunek ze 150 zł zmienił się w 245 zł przy podobnym zużyciu za 2 miesiące. Skandal. O co tu chodzi?

czytelnik
Gość
czytelnik

Konferencja była o godz. 17.00

z wólki
Gość
z wólki

Do redakcji: Jaka była odpowiedź władz na pytania ?

Roman
Gość
Roman

Pusto, ludzi brak, bo już dawno zostali wpuszczeni w kanał

Gruszka Konferencja
Gość
Gruszka Konferencja

Kogo interesuje, to o czym mówi burmistrz.
Od kiedy to kolarz może być specjalistą od gospodarki wodno-ściekowej?
Moim zdaniem być nim nie może.
Ludzie są tak spragnieni słów włodarza, że dali wyraz temu w obecności na sali.
Już lepiej niektórym wychodzą kazania z ambony w porównaniu do przemów konferencyjnych.

Ciekawy
Gość
Ciekawy

W jakich to było godzinach? To zaraz się wyjaśni niska frekwencja!