Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

O dopalaczach i udzielaniu pierwszej pomocy w SP nr 3


Mławscy policjanci, wspólnie z kolegami ze straży pożarnej spotkali się dziś z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mławie. Zajęcia odbyły się w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” a dotyczyły problemu dopalaczy oraz nauki udzielania pierwszej pomocy.


Dzielnicowy mł.asp. Rafał Gołębczyk oraz mł.asp. Aneta Prusik z zespołu profilaktyki społecznej, opowiedzieli młodzieży o niebezpieczeństwie dopalaczy – uczniowie dowiedzieli się czym są dopalacze i jakie niosą zagrożenie. Nawet jednorazowe zażycie dopalacza może zakończyć się utratą zdrowia a nawet życia. Przestępczy przemysł, produkujący dopalacze za nic ma zdrowie, przyszłość i marzenia młodych ludzi.  Uczniowie obejrzeli także film dydaktyczny, w których ich rówieśnicy mówią o problemie dopalaczy, o zagrożeniu wypowiadają się także znane osoby tj. Marcin Gortat i Jurek Owsiak. Zajęcia odbyły się w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”.

Drugą część zajęć poprowadzili funkcjonariusze komendy powiatowej straży pożarnej w Mławie. Strażacy, którzy na co dzień ratują ludzkie życie i zdrowie, uczyli młodzież udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

źródło i fot.: st.asp. Anna Pawłowska KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x