Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

60 tys. na ozdoby czy na 60 słupów oświetleniowych?


Na wniosek burmistrza Kowalewskiego jeszcze w tegorocznym budżecie wydatków miasta pojawiła się kwota 60 tys. zł z przeznaczeniem na zakup kolejnych, ulicznych ozdób bożonarodzeniowych.  Uchwała z takim zapisem trafiła pod obrady wczorajszej sesji rady miasta. Dla przypomnienia, miasto w ubiegłym roku przeznaczyło 55 tys. zł na zakup bożonarodzeniowej bombki i mikołaja. Innego zdania w tej materii był radny Michał Pol. Uważał, że takie środki lepiej spożytkować na zadania służące bezpośrednio mieszkańcom, np. oświetlenie uliczne.


– W ubiegłym roku zainstalowaliśmy przy pomniku św. Wojciecha bombkę bożonarodzeniową, ona się cieszyła ogromnym zainteresowaniem. Stąd też propozycja, aby w tym roku rozszerzyć to na teren Wólki lub ewentualnie w parku miejskim takie ozdoby się znalazły – mówił skarbnik Henryk Antczak uzasadniają zapisanie takiego wydatku w budżecie.

Inne spojrzenie na przeznaczenie 60 tys. na ozdoby choinkowe wyraził radny Michał Pol.

– Szanowni państwo tutaj nasuwa się takie pytanie. 60 tys zł. to jest 60 słupów oświetleniowych.  Czy naprawdę nie można było tych pieniędzy przeznaczyć na cel, który będzie służył mieszkańców w życiu codziennym? Jak wiadomo ozdoby choinkowe będą miesiąc, co najwyżej dwa. Tym bardziej, że ozdoby choinkowe z poprzednich lat są w dalszym ciągu do użytku. Chciałbym zaproponować kilka innych rozwiązań. Czy mówi się o takich inwestycjach jak np. ulica Mickiewicza, po każdych opadach deszczu zalana wodą, ulica  Narutowicza – brak parkingu dla mieszkańców, ulica przy blokach na Narutowicza z płyt betonowych, są tam dziury, wyrwy,brakuje chodnika, ulica Wysoka brak oświetlenia, ulica Dzierzgowska od skrzyżowania z Rzęgnowską, ulica Jana Kochanowskiego, tam brakuje dwóch słupów oświetleniowych – uzasadniał swoje stanowisko radny Pol.

– Chciałbym zachęcić pana przewodniczącego, wszystkich radnych, pana burmistrza i wszystkie osoby pracujące nad budżetem, aby dokonać szczegółowej analizy, czy takie wydatkowanie środków z budżetu miasta jest właściwe i stosowne. Może warto zrobić jak to robi np. Żuromin i Ciechanów konsultacje z mieszkańcami na temat wydatków z budżetu – dodał radny.

Zapisów w budżecie bronił przede wszystkim burmistrz Sławomir Kowalewski.  Podkreślił, że w skali miasta 36 ulic pozostaje bez oświetlenia, a także że wydatki miasta konsultuje z mieszkańcami przez 365 dni w roku.

– W tym roku i ubiegłym, bardzo intensywnie budujemy oświetlenie. Pomysł  z ozdabianiem świątecznym miasta zrodził się kilka lat temu. Wspólnie z radnymi uznaliśmy, że warto wprowadzić inny, radośniejszy klimat przy okazji Świąt Bożego Narodzenia. Szczególnie ubiegłoroczne zakupy bardzo spodobały się naszym mieszkańcom. Mława bardzo intensywnie się rozwija. Mamy około 30 km. dróg gruntowych, to potrzeby inwestycyjne, a ile remontowych? To rada przesądzi, czy w tym roku będą pieniądze na zakup ozdób, czy nie – mówił burmistrz Kowalewski.

Następnie burmistrz wyliczył cały szereg wydatków, które miasto ponosi, a z których mogłoby zrezygnować. Wśród wymieniony znalazły się m.in. rekonstrukcja Bitwy pod Mławą, obchodów dni Mławy, imprez w parku, zakup karetki dla szpitala, radiowozu dla policji, pojazdu dla straży, systemu informatycznego dla szpitala i innych.

– Możemy zrezygnować z tych wydatków i zebrać jakieś dwa miliony na inwestycje. Możemy tak podejść jak apeluje pan radny i realizować tylko inwestycje. Tylko, że w tym mieście potrzebny jest duch. I być może w tym roku ozdoby nie są potrzebne. Jednak te wszystkie zmiany, które zaproponowaliśmy są po bardzo głębokiej analizie. Powinniśmy przyjąć kierunek, czy chcemy robić tylko inwestycje i remonty, czy coś więcej w naszym mieście – dodał burmistrz.

Po dyskusji radni przy jednym głosie wstrzymującym przyjęli wydatki w formie zaproponowanej w uchwale.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
70 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
jaaaaaaa
jaaaaaaa
5 lata temu

Redakcjo codziennika, więcej takich relacji prosimy!

Scooby Doo
Scooby Doo
5 lata temu

„w tym mieście potrzebny jest duch” hmmmm

......
......
5 lata temu
Reply to  Scooby Doo

comment image

retusz
retusz
5 lata temu

Oj nieładnie, nieładnie. Poziom żartów tych wszystkich, którzy piją do wyglądu pod artykułem czy do pana Pola czy pana Przybyszewskiego… jest naprawdę niski i na pewno nie świadczy o dobrym wychowaniu. Niczym dzieci w podstawówce, które należy ganić za to, że dokuczają innym! Bo ktoś jest garbaty, ma pryszcza albo krzywe nogi. Wygląd to sprawa bardzo osobista. Ktoś, wątpię czy wyglądasz jak Brad Pitt albo Claudia Schiffer. Może Tobie też należałoby poprawić co nieco 😉 ? Oczka powiększyć, nóżki wydłużyć, może jakiś styl azjatycki?

Ktoś
Ktoś
5 lata temu

hahahaah – jak redakcja dorobiła latynoskie oczy Polowi. Amanta zrobili

Latino Boy
Latino Boy
5 lata temu
Reply to  Ktoś

Przestan sie osmieszac, bo pajacujesz. Redakcja niczego nie dorobila, bo na zdjeciach i fotografii sie znam.
Malo tego, to zazdroscisz Polowi urody, bo marny jestes. Na Pola leca kobiety, a na Ciebie to psy jak na kosci.

Jennifer
Jennifer
5 lata temu
Reply to  Ktoś

hahahaah – ale to puste………………..

julia
julia
5 lata temu
Reply to  Ktoś

Piękny Pan, mądry i inteligentny.

INC
INC
5 lata temu
Reply to  Ktoś

Szkoda, ze Tobie Nasza Mł… a nie dorobila skosnych oczu. Wtedy wygladalbys, jak czosnkowy Azjata.

Ktoś
Ktoś
5 lata temu

Uważam, że najlepszym sposobem pozyskania pieniędzy na oswietleie jest rezygnacja z dwóch mini tężni za 300 000, które absolutnie nie są nam potrzebne i nawet nie budują atmosfery miasta, bo wyglądają jak jarmarczne budki z hot-dogami. Szkoda, że pan Przybyszewski, tak skuteczny w zbieraniu podpisów, nie pomyslał o mieszkańcach Mławy, którzy nie mają oświetlenia. także na Wólce, a zbierał podpisy na takie byle co.

Zadzwon
Zadzwon
5 lata temu
Reply to  Ktoś

Jak Moszczynski z Przybyszewskim sa tacy skuteczni w zbieraniu podpisow, to moze do nich zadzwon w sprawie ozwietlenie. Byc moze po Twoim telefonie, oswietlenie sie znajdzie. Jak oni sie rusza, ti nie bedzie 5 lamp a 50 sie znajdzie

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Zadzwon

Będziesz mógł dzwonić jak zasiądą w Radzie Miejskiej, a zpewnością twe problemy zrealizują.

Zdziwiony calkowicie
Zdziwiony calkowicie
5 lata temu
Reply to  Ktoś

Atakuja znowu chlopakow. Teznie tak mocno bola wladze, ze gotuja sie ze zlosci.
Pozniej sie dziwia, ze portal Mlawa Info., ich niby atakuje.
Chlopacy sie bronia przed przed atakami wladzy.
Tak szczerze, to wecwladze miejskie wstapil diabel, ze tylko tym wladzom egzorcyzmy pomoc moga

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Ktoś

Tak to jest jak Ktoś opycha się tym jarmarcznym jedzeniem hot-dogami, z budek, to już wszystko mu się z tym kojarzy, chyba z przejedzenia a może z obrzydzenia na to jedzenie bo jest naprawdę nie zdrowe, powinieneś zrozumieć że dlatego powstaną te tężnie, abyś po tym jedzeniu mógł dojść do siebie–to dla twego zdrowia.!!

Aneta
Aneta
5 lata temu
Reply to  Ktoś

Mozesz zrezygnowac ze swojej posady w Urzedzie Miasta.
Wtedy pieniadze znajda sie na oswietlenie uliczne i nie tylko…

Czytelnick
Czytelnick
5 lata temu

Taka nastała internetowa mentalność, żeby komuś za wszelką cenę próbować wsadzić szpilkę w d…

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Czytelnick

Czytelnick—-masz rację tylko że czasami trzeba próbować wsadzić tą szpilę w d***ę, komuś aby przywrócić mu racjonalmość spojrzenia na rzeczywistość.

Monis
Monis
5 lata temu
Reply to  mławianin

Racjonalny to ty nigdy nie byłeś. …

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Monis

Monis— nie osądzaj kogoś wobec siebie,

Obywatel
Obywatel
5 lata temu

„Następnie burmistrz wyliczył cały szereg wydatków, które miasto ponosi, a z których mogłoby zrezygnować. Wśród wymieniony znalazły się m.in. …….., …., zakup karetki dla szpitala, radiowozu dla policji, pojazdu dla straży, systemu informatycznego dla szpitala i innych”
Z tych na pewno bo to zadania starosty i służb państwowych powołanych do prowadzenia i nadzoru w/w.

mieszkanka
mieszkanka
5 lata temu

Pan Kamil Przybyszewski na burmistrza. Dla mnie najlepszy kandydat. Kto jest za?

Troglo
Troglo
5 lata temu
Reply to  mieszkanka

Bez przesady może kandydować na radnego, ale na burmistrza nie ma kwalifikacji ani kompetencji

Iiii
Iiii
5 lata temu
Reply to  Troglo

Jerzy Rakowski najlepszy kandydat na burmistrza, lepszy od Kowalewskiego

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Iiii

Można by rozpatrywać tą kandydaturę? gdyby nie to że swego czasu Pan Rakowski uległ namowom Pana Antczaka i swiadomie czy nieświadomie stworzył układ który do dziś odbija się Mławie czkawką. I tu warto zacytować słowa pewnej piosenki ALE TO JUŻ BYŁO I NIE WRÓCI WIĘCEJ. Bo w tamtym czasie Pan Rakowski na tamtej zamianie stracił bardzo dużo.

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Troglo

Troglo—może to nie jest trafne porównanie od czegoś trzeba zacząć, ALE CZY WAŁĘSA MIAŁ KWALIFIKACJE?? jestem za Panem Kamilem swą aktywnością pokazuje że nie ma dla niego rzeczy nie możliwych. A jeśli ci nie odpowiada ta kandydatura masz do tego prawo—to głosuj na mławską /PIS/ dobrą zmianę.

kora
kora
5 lata temu
Reply to  mieszkanka

Kamil fajny gość, energiczny z pomysłami <3

Iiii
Iiii
5 lata temu
Reply to  kora

To jakas wielbicielka z Ciebie Kamola jest. On jest brzydki. Blee….

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Iiii

Ale za to sam/a/ jesteś piękna????

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  kora

TAK TRZYMAJ KORA!!!!!!

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  mieszkanka

Nareszcie chociaż jeden głos rozsądku, który potrafi zauważyć działalność Pana Kamila na rzecz mławskiej społeczności, myślę że do wyborów będzie zwolenników Przybyszewskiego coraz więcej!!! tylko proszę nie bić w tony pochwalne, dla obecnych Radnych obojętnie z jakiej są opcji /po prostu na to nie zasługują/

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

My, mieszkańcy Mławy, panie burmistrzu, chcemy Mławy zadbanej i bezpiecznej..
Nie chcemy niebezpiecznych ciemnych ulic wieczorem i nocą, nie chcemy mieć zniszczonych samochodów dzięki źle zrobionym drogom i dziurawym ulicom, nie chcemy łamać sobie nóg na nierównych chodnikach, nie chcemy siedzieć podczas seansu w kinie w cuchnącej sali. Chcemy nowoczesności i bezpieczeństwa na miarę XXI wieku.

Ktoś gdzieś bardzo słusznie zauważył, że pieniądze na ozdoby można zdobyć od mławskich biznesmenów, których ratusz tak wspiera i wychwala pod niebiosa. Chyba za ten smród w Mławie od Wipaszu, kurników, wysypiska śmieci, oczyszczalni ścieków coś się nam, mieszkańcom należy, jakaś drobna rekompensata w postaci dotacji lub bezpośredniego zakupu na rzecz miasta ozdób świątecznych, LG za wszystkie ulgi, które otrzymuje także mogłoby się zrewanżować jakąś konkretną ozdobą oprócz tej marnej corocznej choinki.

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek za chwilę będziesz miał nowoczesność plac wokół handlowca już jest ogrodzony aby realizować plany z przed lat Skarbnika Antczaka, inwestycja godna tych włodarzy.???

xawiery
xawiery
5 lata temu

Ale sie spas Radny POL

Monika
Monika
5 lata temu
Reply to  xawiery

Najładniejszy radny

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Monika

Czy naprawdę ładniejszych facetów nie widziałaś, każdy sądzi według siebie, a więc spojrzyj w lustro aby przekonać się że są ładniejsze osoby od Radnego, „spaślaka”

Julia
Julia
5 lata temu
Reply to  mławianin

Najprzystojniejszy radny

Justyna
Justyna
5 lata temu
Reply to  mławianin

Spasniete to są twoje puste teksty. Nigdy nie dojdziesz do tego co Pan radny. Widać że bukiet z Ciebie przerosniety hihihi

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Justyna

A co ty możesz wiedzieć dziecino do czego ja doszedłem, Pan Radny Pol ze swymi osiągnięciami może mi co najwyżej wyczyścić buty, a ten bukiet przerośniętych bzdur możesz sprawić sobie obrońco nawiedzonych!!!!

Justyna
Justyna
5 lata temu
Reply to  mławianin

Buty to możesz mi wyczyścić. Chociaż nie, nawet na to Ciebie nie stać.
Przerasta Ciebie pusty mózg hihihhiii

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Justyna

Tobie dziecino to przydało by się wyczyścić trochę głowę, i wlać trochę oleju do tej pustej główki, bo twój mózg zaczął szwankować. Aby tobie wyczyścić buty z tej ziemi buraczanej, to trwało by zbyt długo, a na przyszłość zamiast butów do pracy w polu zakładaj gumiaki, wtedy obmyjesz pod kranem i nie będziesz miała problemu, żeby szukać ludzi do czyszczenia OKEY!!!!

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Monika

Monika —zależy z której strony patrzeć na to zjawisko piękna w osobie RADNEGO POLA,, chyba że od tyłu, to wygląda nawet nawet, i niczym się nie różni od innych Mławiaków.

julia
julia
5 lata temu
Reply to  mławianin

Najseksowniejszy radny

Monis
Monis
5 lata temu
Reply to  mławianin

Jest mega czarujący i milutki

ramzes
ramzes
5 lata temu

Zapomniałem też przybić brawa dla Szanownego Radnego Wilamowskiego. Na innym portalu zasugerował by w tym roku bombeczke postawić na Zatorzu. Mieszkańcy narzekają na brak odpowiedniej komunikacji z resztą miasta, smród z kurników czy składowiska folii, syf z sortowni węgla? To damy im wspaniałą bombke na gwiazdke, niech się cieszą. Czyż to nie wspaniała inicjatywa? A Wy wszyscy tak narzekacie na UM..

kasia
kasia
5 lata temu

jak gęsi glosuja za burmistrzem. Burmistrz ma zawsze racje – paranoja. Skonczmy z tymi pupilami burmistrza.

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  kasia

Apel na czasie tylko jak te nieme gęsi go zrealizują, tak to naprawdę zależy od nas aby skończyć z tymi pupilami Burmistrza i nie tylko, trzeba koniecznie dać odpocząć burmistrzowi Kowalewskiemu i Skarbnikowi Antczakowi—i może wtedy w Mławie zapanuje inne spojrzenie na mławską rzeczywistość.

Muminek
Muminek
5 lata temu

Fakt dzieci sie ciesza, nawet z tego żółtego mikołaja, pytanie czy wiecej dekoracji jest potrzeba…co prawda wybory tuz tuz bedzie mozna sie wiecej fotografowac puszczac fotki na fanpage bedzie pieknie kolorowo aj

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
5 lata temu

Moim zdaniem nalezaloby panie burmistrzu pozyskac pieniądze na ozdoby swiateczne, stroiki i lampki swiateczne od lokalnych firm.
Ogrom firm, ktore tak Pan zachwala, a sa to firmy: LG, Suez Polska, Novago, Mobilis, Wipasz moga sobie na taki wydatek pozwolic przy ich zyskach finansowych.
Wieszanie psow i grillowanie Michala Pola na antenie lokalnej rozglosni radiowej, sluzy tylko zniecheceniu mieszkancow do tego radnego.
Ja, ciesze sie, ze Michal Pol zabiera glos i docieka.
Panu burmistrzowi polecam zrozumienie tych mieszkancow ktorych reprezentuje Pan Pol, bo ich problemy ciagna sie latami, bo Ratusz ma swoje priorytety, ktore spelnia za publiczne pieniadze, a mieszkancom skapi kasy na oswietlenie i chodniki.

abc
abc
5 lata temu

Brawo! Nic dodać, nic ująć.

mławianin
mławianin
5 lata temu

Panie Kamilu z tego co wyczytałem na ty portalu, jeden z Pańskich znajomych napisał że jest Pan socjalistą– w takim razie nie przystoją takie zachwyty nad działalnością prawicowego Radnego Pola, chyba że zmienił Pan swe zapatrywania. A co do firm które winny łożyć środki na ozdoby świąteczne. Szanowny Panie tak te firmy, albo ich przedstawiciele będą łożyć środki pieniężne w formie darowizn na komitety wyborcze mławskich notabli. Ale o tym będziemy mogli się przekonać po wyborach, kiedy sprawdzimy sprawozdania wydatkowania środków przez komitety wyborcze Panów Antczaka i Kowalewskiego. Ale o tym będę przypominał po wyborach 2018, mam nadzieje że nie będzie takiej potrzeby, bo mieszkańcy podziękują w/w za ich nic nie robienie przez lata, i przez kartkę wyborczą odeślą ich na zasłużony odpoczynek.

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
5 lata temu
Reply to  mławianin

Serdecznie Pana witam.
Szczerze to nawet nie wiem, kto nazwal mnie socjalista.
Ktos chyba mial dobry dzien na zarty. Trudno.
Co do wypowiedzi radnego, to czuje, ze ktos umiejetnie wykorzystal jego wypowiedz do zbudowania frontu nienawisci do niego.
Ze swojej strony podtrzymuje koncepcje, ktora to zostala przedstawiona w moim poprzednim poscie.
Temat ozdob choinkowych podzielil mieszkancow, a wiadomo, ze zgodnie ze starozytna maksyma : Divide et impera, podzialy sa wladzy na reke par exellence.

mławianin
mławianin
5 lata temu

Dziękuje za uprzejmości. Dobre i to, a co do Radnego Pola, nie wiem czy Pan zauważył że Radny sam się w to wkomponował, jest młody dopiero się uczy, z tego co wiem Pan też już tego doświadczył, po pewnym spotkaniu, a więc w ocenie zdarzeń faktów i osób trzeba brać zawsze poprawki bo podziały są wszędzie nawet w kościele, i doświadczamy ich nie mal codziennie, i dlatego z ocenami zawsze należy zwolnić, aby tak jak Pan pisze nie narazić się na front nienawiści. /o ozdobach innym razem/

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
5 lata temu
Reply to  mławianin

Z Panem jest normalna dyskusja.
Jak Pan juz wczesniej wspomnial, sam tez mialem podobny przypadek.
Nauczylo mnie to pewnych rzeczy, by z lisem o kury nie walczyc sila, a sposobem.
Na wlodarza sa tez pewne sposoby i moga byc one skuteczne.
Jego wywody na mnie nie dzialaja, bo sa oklepane i bardzo podrecznikowe.
Nasmiewal sie ze mnie burmistrz, ze w poprzedniej edycji Mlawskiego Budzetu zdobylem „marnych” i glosow, wiec nalezalo mu pokazac, ze posiada sie glowe pelna pomyslow.

Piki
Piki
5 lata temu

Pol to człowiek nie przygotowany do dyskusji. 60 słupów ehh dobrze ze nie powiedział ze za tyle to blok socjalny można postawić. Powinien zrezygnować albo się nie odzywać. No tak ale to przecież pis…

Zorientowany
Zorientowany
5 lata temu

Warto sięgnąć po protokół z posiedzenia komisji budżetu. Z wypowiedzi na sesji radnego Sycha wynika, że na temat zakupu ozdób świątecznych była dyskusja na komisji budżetu i wcale nie radny Pol był zatroskany o ten wydatek. Czyżby postanowił wykorzystać temat żeby zabłysnąć w świetle kamer?

medialny
medialny
5 lata temu
Reply to  Zorientowany

Z tego co słyszę w mediach to dyskusja była już na komisji budżetu. Na której nie było burmistrza !

Radny Bezradny
Radny Bezradny
5 lata temu

Tu Ja piszę Radny Bezradny pobierający dietę, mający zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM i podnoszący rękę najwyzej ze wszystkich, podczas głosowań. Znowu się nie podoba. Przeciez to piękna incjatywa. Ciemne ulice, oświetlone blaskiem świecącej BĄBKI!!! Mieszkańcy Zatorza złożą sobie życzenia świąteczne pod jej kopułą w nowym parku, który z takim wysiłkiem buduje dla nich Nasz UM. Mieszkancy budynków przy nieoświetlonych ulicach, znający swoją sytuacje od lat, wytresowali swoje psy tak, aby wlasnie w takich okolicznościach, kiedy przełamią się opłatkiem mogli z ich pomocą trafić na swoje zaciemnione posesje. Jest problem? NIE MA!!!

ramzes
ramzes
5 lata temu

Z jednej strony, uśmiech i radość dzieci są bezcenne. To fakt. A z drugiej trzeba też pochwalić burmistrza za prowadzone do tej pory inwestycje. Przykład? Wspomniane przez niego drogi „remontowe”. Wydajemy publiczne pieniądze np. na „remonty” dróg. „Wyremontowano” Dudzińskiego. W jaki sposób? A no w taki by kierowcy by kierowcy trenowali refleks i jeździli slalomem omijając studzienki. Jak ktoś się zagapi to wpadnie w zapadniętą studnię. Brawo Panie Burmistrzu, to się chwali. Dbasz Pan o zdrowie i kondycję zmotoryzowanych. To samo jest na skrzyżowaniu Dudzińskiego z Leśną. Dosłownie metr od nowego asfaltu jest dół wokół studzienki. Celowo nie wylano asfaltu by kierowcy myśleli 🙂 Tak jest też na Dzierzgowskiej (która zapewne jest już po odbiorze gwarancyjnym zapowiadanym przez Panią Rzecznik UM), kołyski na Polnej.

Think more
Think more
5 lata temu
Reply to  ramzes

No jeszcze dodaj jedno brawo 🙂 za to, że burmistrz większość pieniędzy na inwestycje wyciąga nam, mieszkańcom z kieszeni, a nie z UE czy innych programów, których jest multum i z których co niektórzy włodarze miast umieją korzystać garściami

Klementyna
Klementyna
5 lata temu

Tak, Pan radny myśli bardzo racjonalnie, kupi 60 słupów oświetleniowych, po tysiąc zł. każdy, postawi w piachu i podłączy murzyna na rowerze żeby świeciły :-). Powiem krótko, jeszcze się taki nie urodził, żeby wszystkim dogodził. Ludzie gadają i będą gadać. Kiedyś śpiewał taki z czerwonymi włosami „A niech gadają…” Każdy ma swoje zdanie i różnie ocenia obecną władzę – jego święte prawo, ale gdy są Święta Bożego Narodzenia to muszą być ozdoby. Tak, tak, gdyby ich nie było, to wtedy… „Gdzie są ozdoby?” Polska to dziwny kraj…

działacz
działacz
5 lata temu
Reply to  Klementyna

Burmistrz myśli „racjonalnie” wydaje pieniądze budżetu miasta na zbędne rzeczy. 60 tys na ozdoby to co to.za choinka będzie. ..haha. śmiech na sali. Ciemny naród to kupi ?

Think more
Think more
5 lata temu
Reply to  Klementyna

Przecież są już ozdoby.
Miasto to nie choinka, żeby naćpać w nim ozdób „do porzygu”, tym bardziej że są naprawdę pilniejsze sprawy.

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lata temu

Panie Radny jest pan jednym z niewielu radnych myślących racjonalnie. 60 tys. Na ozdoby to absurd. A ulice bez chodników, bez oświetlenia, parkingów, Bez właściwych dróg…itd.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Tak, w tym mieście brak jest konsultacji społecznych w zakresie wydawania pieniędzy. Pan burmistrz wraz ze skarbnikiem robią dosłownie wszystko to, co sami wymyślą, bo ta rada miasta jest jakby ubezwłasnowolniona. Każdy, nawet najbardziej absurdalny pomysł burmistrza poprze zupełnie bezwiednie.
Burmistrz twierdzi, że się wsłuchuje w głosy mieszkańców, ale ja temu przeczę i pytam: w czyje głosy pan się wsłuchuje? tak konkretnie? w głosy panów HA, WL , JA i pewnie MK oraz wielu innych biznesmenów, bo tylko do nich odnosi się pan z szacunkiem.

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek, co tak oszczędnie piszesz nie wymieniając nazwisk, tylko incjały, na innym portalu piszesz nazwisko skarbnika, a w codzienniku nie dlaczego? ale mimo tej uwagi masz rację, kto zna tych WIPÓW mławskich to wie o kogo konkretnie chodzi. A Rada no cóż jaką żeśmy sobie wybrali taką mamy a czy ją zmienimy to zależy nie tylko od nas, wszak portale mławskie też mają swych faworytów jak radni mają nie głosować za Burmistrzem przeciesz to ich pracodawca za 1.500 co m-c oni łącznie z władzami nie przejmują się mieszkańcami, realizują przed wyborami własne pomysły z przed lat-vide pasaż 3 maja/ Antczak/ który teraz realizuje w zgodzie z Burmistrzem Kowalewskim, nie zapominajcie że w m-cu czerwcu megagwiazda MEGITZA PROMUJĄCA MŁAWĘ / OBWIEŚCIŁA nam i nie tylko informacja poszła w Polskę ŻE NASTĘPNYM PREZYDENTEM POLSKI BĘDZIE BURMISTRZ SŁAWOMIR KOWALEWSKI, PREZYDENTEM MOŻE NIE ale Burmistrzem kto wie ,jeśli aktywność mławian będzie taka jak na mławskich portalach a pomagać w tym będzie DOBRA ZMIANA i Panowi z kropidłem, już dziś z ambon systematycznie zajmują się polityką/KOSCIÓŁ PRZY KOPERNIKA I AKTYWNY DZIEKAN/. Także szanowny Panie Jarząbek możemy sobie pisać i wytykać błędy, a czy to odniesie jakiś skutek przekonamy się w 2018.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Jest się czym chwalić panie burmistrzu. Mamy XXI wiek, a mieszkańcy na 36 ulicach nie mają oświetlenia ulicznego – pięknie pan burmistrz dba o bezpieczeństwo w Mławie.
Burmistrz woli świecidełka, bo sam lubi świecić i błyszczeć w oku kamer.
Kwiatkami wokół ratusza i kolorowymi błyskotkami nie przykryje pan, panie burmistrzu i pan, panie skarbniku, wieloletnich zaniedbań w tym mieście.
Popieram Pana Pola gorąco – myśli racjonalnie. Ubiegłorocznych błyskotek starczy i na ten rok, lepiej pieniądze wydać na coś praktycznego niż na takiego odpustowego mikołaja jak w ubiegłym roku. Tego mikołaja to zapewne wybierała szefowa MDK, bo chyba tylko ona ma tak oryginalny gust.

Polak
Polak
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Pan Pol sie przypasł, bo ma dobrobyt, jest s Pisu , jest dyrektorem i wolno mu sie przypaść.

Monis
Monis
5 lata temu
Reply to  Polak

Pan Pol to w porządku firma.

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek w większości twych postów pisanych na portalu i ocen się zgadzam,ale z tym postem i słowami na temat Radnego Pola niestety mam inne zdanie, zwłaszcza po przeczytaniu artykułu sponsorowanego, o zbiórce zniczy od mieszkańców, Panie Radny Pol, wystarczy aby przeznaczył Pan ze swej diety Radnego /1.500/ około 200 zl aby kupić ze 200 zniczy po 1zł a nie wyciąga Pan rękę do mieszkańców, mieszkańcy sami wiedzą że w Zaduszki tak postępują, nie potrzebują pośrednika w postaci Partii Dobrej Zmiany PIS, a jeśli nie to proszę się zwrócić do swych partyjnych mocodawców na Nowogrodzkiej, partii której budżet to około 500 mili niech wesprą środkami Pana incjatywę, i wtedy będę mógł powiedzieć że myśli Pan racjonalnie.

mławianka
mławianka
5 lata temu
Reply to  mławianin

Zdaje się, że z tymi zniczami to jakaś ogólnopolska akcja młodych z Pisu, ale zgadzam się z Panem w 100%. Uważam, że pomysł z pośrednictwem i wycieczką do siedziby jest bzdurny.

70
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x