Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szachy idą do Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie


Gra  w szachy, która zagościła w Szkole Podstawowej nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie rozwija i ćwiczy wyobraźnię przestrzenną tych uczniów, którzy grają lub pragną nauczyć się grać w szachy. Ponadto poprawia koordynację ruchów, uczy stron świata, kierunków lewo – prawo oraz  określania odległości między przedmiotami.


Jest to żywa lekcja geometrii, która w sposób często przez ucznia niewidoczny, pomoże mu w matematyce, fizyce, nawet technice i geografii. W Szkole Podstawowej nr 3 prowadzący nauczyciel uczy przyszłych sympatyków a może w przyszłości i mistrzów  odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji własnych decyzji, a także skutecznego działania pod presją, nie poddawania się nawet w najtrudniejszej sytuacji. Wszyscy miłośnicy szachów,  uczą się radzić sobie ze stresem i porażką. Poprzez systematyczne spotkania czy lekcje, rozwijają opanowanie, koncentrację i uczą się szacunku do przeciwnika, gdyż żadnego z nich nie można zlekceważyć. Gra w szachy przygotowuje do zdrowej rywalizacji, gdzie nie ma miejsca na brutalność, wyzwiska i wulgaryzmy.

źródło i fot. SP nr 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x