Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Szachy idą do Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie


Gra  w szachy, która zagościła w Szkole Podstawowej nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie rozwija i ćwiczy wyobraźnię przestrzenną tych uczniów, którzy grają lub pragną nauczyć się grać w szachy. Ponadto poprawia koordynację ruchów, uczy stron świata, kierunków lewo – prawo oraz  określania odległości między przedmiotami.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Jest to żywa lekcja geometrii, która w sposób często przez ucznia niewidoczny, pomoże mu w matematyce, fizyce, nawet technice i geografii. W Szkole Podstawowej nr 3 prowadzący nauczyciel uczy przyszłych sympatyków a może w przyszłości i mistrzów  odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji własnych decyzji, a także skutecznego działania pod presją, nie poddawania się nawet w najtrudniejszej sytuacji. Wszyscy miłośnicy szachów,  uczą się radzić sobie ze stresem i porażką. Poprzez systematyczne spotkania czy lekcje, rozwijają opanowanie, koncentrację i uczą się szacunku do przeciwnika, gdyż żadnego z nich nie można zlekceważyć. Gra w szachy przygotowuje do zdrowej rywalizacji, gdzie nie ma miejsca na brutalność, wyzwiska i wulgaryzmy.

źródło i fot. SP nr 3

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500