Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzień Aktywnego Seniora. To były emocje


To już druga edycja tej imprezy organizowanej przez Mławską Halę Sportową, starostwo i organizacje seniorów. Sportowych emocji nie brakowało. Budziła je rywalizacja w każdej z sześciu przewidzianych konkurencji. Jednak największe emocje towarzyszyły siłowaniu na rękę i przeciąganiu liny.


W tegorocznej edycji Dnia Aktywnego Seniora wzięło udział pięć zespołów. Dwie drużyny wystawił Klub Seniora „Gorące serca” z Lipowca Kościelnego, po jednej „Milonga”, „Pogodny Uśmiech” oraz  Związek Emerytów i Rencistów. Organizatorzy przygotowali dla drużyn sześć konkurencji: turniej warcabowy, mini turniej badmintona, rzuty do tarczy (dart), strzały piłką do bramki,  siłowanie na rękę i przeciąganie liny. Zwłaszcza tym dwom ostatnim konkurencjom towarzyszyły niezwykłe emocje. Sędziowie we wszystkich konkurencjach  przyznawali drużynom bądź zawodnikom biorącym w nich udział odpowiednią liczbę punktów. W ostatecznej klasyfikacji okazało się, że podobnie jak w ubiegłym roku największą liczbę punktów zebrał klub seniora „Milonga” działający przy Miejskim Domu Kultury w Mławie. Na „medalowym” podium znaleźli się również „Pogodny Uśmiech” i Związek Emerytów i Rencistów.  Organizatorzy przewidzieli też nagrody dla najstarszej seniorki i seniora oraz specjalny puchar dla zespołu za najlepszą autoprezentację klubu.

Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

I.Klub seniora „Milonga”

  1. Klub seniora „Pogodny Uśmiech”

III. Związek Emerytów i Rencistów

  1. Klub seniora „Gorące serca” Lipowiec Kościelny
  2. Klub seniora „Gorące serca” II Lipowiec Kościelny.

Puchar za najlepszą autoprezentację otrzymał klub seniora „Pogodny Uśmiech”, a najwcześniej urodzonymi seniorami  okazali się Janina Jackowska i  Tadeusz Piechota. Wśród zawodników drużyn uczestniczących w imprezie rozlosowane zostały też nagrody rzeczowe.

JK

« 1 z 9 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x