Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Dzień Aktywnego Seniora. To były emocje


To już druga edycja tej imprezy organizowanej przez Mławską Halę Sportową, starostwo i organizacje seniorów. Sportowych emocji nie brakowało. Budziła je rywalizacja w każdej z sześciu przewidzianych konkurencji. Jednak największe emocje towarzyszyły siłowaniu na rękę i przeciąganiu liny.

Słoneczne ogrody Mława

W tegorocznej edycji Dnia Aktywnego Seniora wzięło udział pięć zespołów. Dwie drużyny wystawił Klub Seniora „Gorące serca” z Lipowca Kościelnego, po jednej „Milonga”, „Pogodny Uśmiech” oraz  Związek Emerytów i Rencistów. Organizatorzy przygotowali dla drużyn sześć konkurencji: turniej warcabowy, mini turniej badmintona, rzuty do tarczy (dart), strzały piłką do bramki,  siłowanie na rękę i przeciąganie liny. Zwłaszcza tym dwom ostatnim konkurencjom towarzyszyły niezwykłe emocje. Sędziowie we wszystkich konkurencjach  przyznawali drużynom bądź zawodnikom biorącym w nich udział odpowiednią liczbę punktów. W ostatecznej klasyfikacji okazało się, że podobnie jak w ubiegłym roku największą liczbę punktów zebrał klub seniora „Milonga” działający przy Miejskim Domu Kultury w Mławie. Na „medalowym” podium znaleźli się również „Pogodny Uśmiech” i Związek Emerytów i Rencistów.  Organizatorzy przewidzieli też nagrody dla najstarszej seniorki i seniora oraz specjalny puchar dla zespołu za najlepszą autoprezentację klubu.

Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

I.Klub seniora „Milonga”

  1. Klub seniora „Pogodny Uśmiech”

III. Związek Emerytów i Rencistów

  1. Klub seniora „Gorące serca” Lipowiec Kościelny
  2. Klub seniora „Gorące serca” II Lipowiec Kościelny.

Puchar za najlepszą autoprezentację otrzymał klub seniora „Pogodny Uśmiech”, a najwcześniej urodzonymi seniorami  okazali się Janina Jackowska i  Tadeusz Piechota. Wśród zawodników drużyn uczestniczących w imprezie rozlosowane zostały też nagrody rzeczowe.

JK

« 1 z 9 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500