Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Bakterie coli w wodzie jednej z mławskich szkół


Rutynowe badania prowadzone w ubiegłym tygodniu przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Mławie w próbce wody pobranej w Szkole Podstawowej nr 2 wykazały obecność niewielkiej ilości bakterii coli. Podjęto działania polegające na przepłukaniu wewnętrznej instalacji wodnej. Czynności okazały się skuteczne. Powtórne badania nie wykazało już obecności bakterii w wodzie.

– Stale monitorujemy stan wody na terenie Mławy. Akurat w tej szkole znajduje się też punkt monitoringowy i woda badana jest systematycznie. Pierwsze badanie wykazało nieznaczną ilość bakterii w wodzie pobranej z punktu kontrolnego. Jednak bakterie coli nie pojawiły się w próbkach wody pobranych w tym dniu z żadnego innego punktu monitoringowego. Spółka Wod-Kan w porozumieniu z nami ustaliła, że podjęte zostaną działania polegające na przepłukaniu wewnętrznej sieci wodociągowej w obiekcie. Powtórne badanie wykonane w końcu ubiegłego tygodnia jest dobre, nie wykazało już obecności bakterii w próbce – informuje Ewa Sztuba dyrektor PSSE w Mławie.

– Trudno ustalić skąd się wzięły bakterie. Mogły się zebrać w wodzie gdzieś zalegającej w kranie. Mogły się oderwać z wnętrza rur na skutek chwilowej różnicy ciśnień – dodaje dyrektor Sztuba.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

11 - liczba komentarzy w artykule "Bakterie coli w wodzie jednej z mławskich szkół"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Na_zdrowie
Gość

Jajo z fipronilem przegryźć ciachem z akrylamidem i popić wodą z domieszką coli.

Wan_ila
Gość

a może mamy syf w sieci…czyżbym wyczuwała w wypowiedzi pani Ewy obronę mławskich wodociągów?

Anonimowo
Gość

Już ulrywanie tego 2 tygodnie jest.dziwne

Anonimowo
Gość

A dlaczego dopiero dziś pani tą wiedzę upowszechnia co to …… Jest a wie Pani ilr dzieci miało obiawy zatrucia no ładnie

wpDiscuz