Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Bociania tragedia. Historia z happy endem


Na początku lipca br. pisaliśmy o trzech młodych bocianach, które zginęły w Uniszkach Zawadzkich na skutek strącenia przez wichurę ze słupa energetycznego ich gniazda. Ta historia, dzięki ludziom dobrej woli ma jednak swój dalszy ciąg. Choć nie przywróci to życia martwym ptakom, to gniazdo udało się już odbudować.


Na początku lipca nad naszym powiatem przeszła silna wichura, która poczyniła wiele szkód. W Uniszkach Zawadzkim silny wiatr m.in. strącił ze słupa bocianie gniazdo, które było tam od zawsze – jak mówią gospodarze. Państwo Wasiłowscy bowiem bardzo przeżyli śmierć tych tak lubianych przez nich ptaków. Corocznie czekali na przylot bocianów wiosną. Cieszyli się z ich klekotu i obecności młodych ptaków. Bardzo im zależało, aby te lubiane przez nich ptaki dalej gnieździły się przy ich posesji.

Po tej tragedii stare bociany nie umiały sobie znaleźć miejsca. Bezradnie krążyły nad miejscem, gdzie było ich gniazdo. Potem próbowały zakładać gniazdo w innych miejscach, ale bezskutecznie. W końcu wujek pospawał solidny szkielet pod gniazdo. Z pomocą wójta i Zakładu Energetycznego konstrukcja została zamocowana na słupie w dawnym miejscu. Bociany tylko czekały na taką sytuację. Od razu zaczęły odbudowywać gniazdo, w którym wkrótce już zamieszkały. W tym roku za późno już jednak na potomstwo. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku wiosną powrócą i szczęśliwie wychowają młode potomstwo – opowiada Justyna Wasiłowska.  

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x