Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Grupa Miedziana już na pielgrzymkowym szlaku


Około sześćdziesięciu pielgrzymów wyruszyło dzisiaj rano spod kościoła w parafii Matki Bożej Królowej Polski na pielgrzymkowy szlak. W pierwszym etapie grupa Miedziana maszeruje do Płocka, skąd 6 sierpnia spod katedry wyruszy 36. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. W tym roku przewodnikiem grupy jest ks. Sławomir Grzela, wikariusz z parafii MB Królowej Polski w Mławie.


Na trasę z Płocka do Częstochowy, liczącą 270 km, wyruszy 11 grup pielgrzymkowych, oznaczonych tradycyjnie kolorami. Oprócz mławskiej grupy Miedzianej pielgrzymować będą Grupa Biała (Ciechanów, Strzegowo), Biało – czerwona,  Błękitna, Brązowa (Żuromin), Granatowa, Pomarańczowa, Srebrna, Zielona, Złota (Przasnysz, Maków Maz., Dzierzgowo) i Żółta. Pielgrzymi pokonają tę trasę w ciągu dziewięciu dni.

Od 6 do 14 sierpnia w mławskich kościołach na wieczornym Apelu Jasnogórskim spotykać się będą pielgrzymi duchowi, wspierający modlitewnie tych, którzy wyruszyli na trasę pielgrzymki.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Worek
Worek
5 lata temu

To nie średniowiecze, a niektórym np. piszącym poniżej się jeszcze chyba tak wydaje…

pątniczka-dinozaur
pątniczka-dinozaur
5 lata temu

Życzę duzo sił…mam uwagę…pielgrzymkowa etykieta nie pozwalała kiedys na zbyt frywolne odzienie,a dzis widze przyzwolenie na krótkie gatki…pielgrzym to nie turysta

pątniczka-dinozaur
pątniczka-dinozaur
5 lata temu

kiedyś pątniczki nie mogly pielgrzymowac w krotkich spodenkach…czy przewodnik grupy tego nie widzi?…pielgrzym to nie jest turysta..

EMI
EMI
5 lata temu

pozdrawiam MIEDZIAKÓW.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

na pielgrzymce też można,,,Ruda śpiewa jak szalona.dużo siłyi wtrwałości życzę wszystkim pontnikom,wspomnijcie na apelu,o naszym mieście.Dziękujemy.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x