Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Grupa Miedziana już na pielgrzymkowym szlaku


Około sześćdziesięciu pielgrzymów wyruszyło dzisiaj rano spod kościoła w parafii Matki Bożej Królowej Polski na pielgrzymkowy szlak. W pierwszym etapie grupa Miedziana maszeruje do Płocka, skąd 6 sierpnia spod katedry wyruszy 36. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. W tym roku przewodnikiem grupy jest ks. Sławomir Grzela, wikariusz z parafii MB Królowej Polski w Mławie.

Na trasę z Płocka do Częstochowy, liczącą 270 km, wyruszy 11 grup pielgrzymkowych, oznaczonych tradycyjnie kolorami. Oprócz mławskiej grupy Miedzianej pielgrzymować będą Grupa Biała (Ciechanów, Strzegowo), Biało – czerwona,  Błękitna, Brązowa (Żuromin), Granatowa, Pomarańczowa, Srebrna, Zielona, Złota (Przasnysz, Maków Maz., Dzierzgowo) i Żółta. Pielgrzymi pokonają tę trasę w ciągu dziewięciu dni.

Od 6 do 14 sierpnia w mławskich kościołach na wieczornym Apelu Jasnogórskim spotykać się będą pielgrzymi duchowi, wspierający modlitewnie tych, którzy wyruszyli na trasę pielgrzymki.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
Worek
Gość
Worek

To nie średniowiecze, a niektórym np. piszącym poniżej się jeszcze chyba tak wydaje…

pątniczka-dinozaur
Gość
pątniczka-dinozaur

Życzę duzo sił…mam uwagę…pielgrzymkowa etykieta nie pozwalała kiedys na zbyt frywolne odzienie,a dzis widze przyzwolenie na krótkie gatki…pielgrzym to nie turysta

pątniczka-dinozaur
Gość
pątniczka-dinozaur

kiedyś pątniczki nie mogly pielgrzymowac w krotkich spodenkach…czy przewodnik grupy tego nie widzi?…pielgrzym to nie jest turysta..

EMI
Gość
EMI

pozdrawiam MIEDZIAKÓW.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

na pielgrzymce też można,,,Ruda śpiewa jak szalona.dużo siłyi wtrwałości życzę wszystkim pontnikom,wspomnijcie na apelu,o naszym mieście.Dziękujemy.