Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Starostwo pobuduje nowy budynek przy ulicy Wyspiańskiego


Mławskie starostwo na początku lipca br. ogłosiło przetarg mający wyłonić wykonawcę nowego budynku dla potrzeb urzędu, który miałby powstać na nieruchomości powiatowej przy ulicy Wyspiańskiego. Nowy budynek stanie pomiędzy dziś już istniejącymi budynkami w których mieści się Akademia Rodziców, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna i wydział komunikacji. Nowy budynek przeznaczony byłby głównie na potrzeby wspomnianego wydziału komunikacji.


Zadanie inwestycyjne zaplanowane jest w dwóch etapach. Pierwszy obejmie  wykonanie robót budowlanych do tzw. stanu zerowego i surowego otwartego. Zakres prac przewiduje wykonanie robót ziemnych, wylanie fundamentów, postawienie ścian konstrukcyjnych i działowych, kominów, wykonanie konstrukcji i pokrycia dachu.

Drugi etap  obejmie roboty budowlane stanu surowego zamkniętego i wykończeniowe w tym: roboty sanitarne, elektryczne, teletechniczne, parkingi i dojazdy, budowę instalacji gazowej i przyłącza wodno – kanalizacyjnego i przyłącza telekomunikacyjnego.

Według projektu budynek będzie trzykondygnacyjny, bez podpiwniczenia, z płaskim dachem. Powierzchnia użytkowa wyniesie 855 m2.

– Na razie planujemy wykonanie stanu surowego zamkniętego. Szacuję, że będzie  to koszt około 800 tys. zł. Na to zadanie powiat przeznaczy środki własne – mówi starosta Włodzimierz Wojnarowski.

Termin składania ofert minął 26 lipca. Do przetargu zgłosił się tylko jeden oferent. Jak na razie przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
6 lata temu

Sa budynki w mlawie ktore mozna zagospodarowac bez potrzeby stawiania nowych np przy ulicy willowej stoi taki i straszy …brak slow bogata ta Mlawa

Arkadiusz
Arkadiusz
6 lata temu

Dokładnie chodzą tam jak święte krowy szczególnie paniusie na oczach pogaduchy kawka herbatka wychodne a jak się zapytasz o coś a to pan nie wie??Ciekawe kiedy się to zmieni czy ktoś się tym zainteresuje…

emi
emi
6 lata temu

Żeby coś załatwić w tym wydziale trzeba poświęcić cały dzień. od 2 lat mieszkam w pow. przasnyskim i wtedy też sprzedałam auto. siedziałam w mławskim wydziale ponad 2 godz. w kolejce żeby zgłosić ten fakt i oczywiście nic nie załatwiłam. Ale za to w międzyczasie pracownicy mieli czas żeby wyjść po zakupy, przez telefon porozmawiać. Czy coś się zmieniło? nie wiem,
Za to polecam załatwianie spraw z Wydz. Komunikacji w Przasnyszu byłam akurat we wtorek i było 5 czynnych stanowisk obsługujących . Można, można.

Kryśka
Kryśka
6 lata temu

Obserwator, korzystam w godzinach pracy z zakupów, gdyż niezależnie od zajmowanego stanowiska i obowiązków, pracownikowi, którego dobowy wymiar czasu pracy wynosi przynajmniej 6 godzin dziennie, przysługuje 15-minutowa przerwa, wliczana do czasu pracy (art. 134 K.P.).

Anonimowo
Anonimowo
6 lata temu
Reply to  Kryśka

No piękne słowa – za te słowa wywaliłabym Cię koleżanko z roboty na bruk. Po pierwsze: zakupy w Lidlu i nie tylko nie kończą się na 15 minutach, tej ciemnoty nie wmówisz nikomu, po drugie to śniadanko też jesz w pracy i kawkę też pijesz, a więc nie opowiadaj bzdur.
Twoja wypowiedź to szczyt bezczelności.

Interesantka
Interesantka
6 lata temu

Żeby poprawić warunki obsługi w wydziale komunikacji wystarczy uruchomić dodatkowe stanowiska obsługi. Ale pokoje potrzebne są do obsługi „swoich” na boczku, na tak zwanego „Niemca” bez kolejki. WSTYD !!! Śmieją się z nas w Ciechanowie, Działdowie, w Żurominie jest o wiele lepiej. A w Naszej przyjaznej mieszkańcom Mławie ? Wydział czynny od 8.00, a tam od 7.00 komitet kolejkowy, może namioty zabierać ? Budynek jest tu akurat drugorzędną sprawą, przenieść część starych papierów do archiwum i po problemie. Wystarczą dobre chęci. Czy Pan Starosta nie widzi problemu lub udaje że go nie ma ?! Ile lat już ciągnie się taka nienormalna sytuacja?

Anonimowo
Anonimowo
6 lata temu
Reply to  Interesantka

uruchomić dodatkowe stanowiska? – niech się najpierw wezmą do pracy ci co tam niby pracują, a będzie o 100% lepiej.Tam przydałby się ekonom co popędzałby batem całe to rozpasane towarzystwo.

Alf
Alf
6 lata temu

Biurokracja rozrasta się. Pamiętajmy to idąc na wybory samorządowe.

Ewa
Ewa
6 lata temu
Reply to  Alf

Wszyscy narzekają na warunki panujące w wydziale komunikacji ale jak ma powstać nowy budynek żeby je poprawić to tez jest źle:)

Jędrzej
Jędrzej
6 lata temu
Reply to  Ewa

Polska mentalność niestety, tak źle tak nie dobrze. Żal mi takich ludzi…

Jolka
Jolka
6 lata temu
Reply to  Ewa

tylko niepotrzebne koszty dla powiatu, można w to miejsce zrobić chodnik lub asfalt wylać, są jeszcze większe potrzeby niż kolejny budynek

obserwator
obserwator
6 lata temu
Reply to  Alf

w starostwie to najlepsze są urzędniczki które w lidlu buszują w godzinach pracy

obserwatoe2
obserwatoe2
6 lata temu
Reply to  obserwator

tak to jest prawda, szczególnie w poniedziałki i czwartki

Anonimowo
Anonimowo
6 lata temu
Reply to  obserwatoe2

Gdy nie ma kota, to myszy harcują, a na Wyspiańskiego pracownicy mają luz pas, nikt ich nie pilnuje.
Teraz wiem dlaczego w poniedziałki i czwartki o ósmej w Lidlu takie oblężenie – pracownicy starostwa pchają się po modne, tanie ciuchy 😀

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x