Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Znamy laureatów Konkursu Plastycznego im. Hanny Rudzkiej-Cybisowej


Koncertem, wręczeniem nagród i wyróżnień zakończyły się dwudniowe warsztaty malarskie zorganizowane już po raz piąty przez Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej. Powstałe w ich trakcie prace, oceniane były w Konkursie Plastycznym im. Hanny Rudzkiej-Cybisowej.


Warsztaty poprowadził mławski artysta-malarz Zdzisław Kruszyński. Dzieci biorące w nich udział wykonywały prace w technice pastelowej lub akrylowej o tematyce związanej z ruchem, deszczem i plenerem. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu można było zobaczyć w dniu wczorajszym, podczas wystawy, towarzyszącej wręczaniu nagród na estradzie w parku miejskim. Autorów najlepszych prac wyłoniło jury, które przyznając nagrody wzięło pod uwagę wiek młodych autorów.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

I miejsce:

Laura Olszewska
Antonina Nadratowska
Zofia Kordulewska
Wiktoria Dzilińska
Julia Matalińska

II miejsce:

Maja Harzyńska
Emilia Łukaszewska
Zuzanna Subocz
Gabriela Subocz

III miejsce

Maja Błażejewska
Nicola Raimondi

Wyróżnieni:

Alicja Jankowska
Adam Skwarski
Weronika Fydrych
Weronika Gręda
Julia Król – nagroda specjalna dla najmłodszej uczestniczki konkursu.

Ceremonię wręczania nagród zakończył koncert wokalno – muzyczny w wykonaniu Julity Jabłonowskiej z Akademii Muzycznej w Szczecinie oraz Damiana Chilińskiego absolwenta Akademii Muzycznej w Poznaniu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
5 lata temu

Gratulacje dla młodych talentów!! :* 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x