Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Pies w domu to kłopot dla służb ratunkowych


Niecodzienne okoliczności towarzyszyły, wydawałoby się dość prostej interwencji służb, reagujących na zgłoszenie, o konieczności otwarcia drzwi w jednym z bloków i dotarcia do znajdującej się wewnątrz mieszkania osoby, z którą nie było kontaktu.

KSP Mława nabór

Dla strażaków otwieranie pomieszczeń i dotarcie do osób, które czasami nie dają znaków życia, to działania z którymi dość często mają do czynienia. W takich przypadkach najczęściej dostają się do pomieszczenia poprzez nie zamknięte czy uchylone okna. Tak również było w przypadku wczorajszej interwencji na ulicy Szewskiej. Do mieszkania na pierwszym piętrze strażacy sprawnie i szybko weszli przez balkon. Na szczęście okazało się, że życiu kobiety przebywającej w mieszkaniu nic nie zagraża. Przeszkodą i dużym problemem w udzieleniu jej pomocy medycznej przez lekarza pogotowia okazała się obecność psa w mieszkaniu. Tym musiała się zająć z kolei straż miejska, która pojawiła się po kilkunastu minutach na miejscu. Zaaplikowana psu dawka środka usypiającego okazała się jednak niewystarczająca i czworonóg, choć nie był agresywny, to nie chciał dać się zapakować do klatki. Po niemal dwugodzinnych zmaganiach w końcu kobieta trafiła do szpitala w Ciechanowie,  pies do schroniska, a mieszkańcy bloku w końcu mogli poruszać się odblokowaną klatką schodową.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Pies w domu to kłopot dla służb ratunkowych"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
///
Gość

psa do schroniska – co za sąsiedzi co za służby

psi przyjaciel
Gość

smutna historia 🙁

wpDiscuz