Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Przez dziewięć miesięcy ceny wody i ścieków bez zmian


Na wniosek Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalni Ścieków „Wod-Kan” rada miasta przedłużyła obowiązującą od lipca ubiegłego roku taryfę za zbiorowe zaopatrzenie w wodę  i odprowadzanie ścieków. Ceny określone w przedłużanej taryfie obowiązywać będą do 31 marca 2018 roku. Oznacza to, że tak jak od stycznia 2017 roku mieszkańcy płacić będą 6,11 zł za metr sześć. ścieków i 3 zł za metr sześć. pobranej wody.

KSP Mława nabór

Radni miejscy na sesji w dniu 2 czerwca jednogłośnie podjęli uchwałę zatwierdzającą przedłużenie czasu obowiązywania dotychczasowych taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie Miasta Mława. Zgodnie z wnioskiem spółki „Wod-Kan” przedłużona taryfa ma obowiązywać przez okres dziewięciu miesięcy (od 1 lipca 2017 do 31 marca 2018 r.). Podstawą do ustalenia taryf na kolejny okres jest corocznie dokonywana przez spółkę „Wod-Kan” analiza kosztów poniesionych w roku obowiązywania starej taryfy oraz ewentualne planowane zmiany tych kosztów wynikające ze zmiany warunków ekonomicznych oraz wielkości świadczonych usług. Przedłużenie starej taryfy na okres 9 miesięcy (maksymalny okres jest 12 miesięczny) wynika z potrzeby ujednolicenia terminu wchodzenia w życie kolejnych taryf, zgodnie z umową o Partnerstwie Publiczno – Prywatnym i umową podpisaną ze spółką Ondeo budującą oczyszczalnię ścieków, zakładającą że ewentualne zmiany cen świadczonych usług wchodzić będą w życie od 1 kwietnia każdego roku.

Tak więc w praktyce dla mieszkańców Mławy ceny wody i ścieków pozostają na nie zmienionym poziomie od 1 stycznia 2017 roku. Co prawda ta sama taryfa obowiązywała od lipca 2016 roku, ale wtedy w okresie przejściowym rada miasta uchwaliła dopłaty z budżetu miasta w wysokości 85 gr do metra sześć. ścieków. Ta dopłata obowiązywał jedynie w okresie od 1 lipca 2016 do 31 grudnia 2016 i nie została przedłużona.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz