Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

95 – lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieczfni Kościelnej


Pierwszym darem dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieczfni Kościelnej, obchodzących  jubileusz 95-lecia istnienia tej jednostki, była piękna, słoneczna i ciepła pogoda. Drugim, zgodnie ze strażackim „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – msza św. w kościele parafialnym. Trzecim – medale, wyróżnienia i podziękowania, które otrzymali za ofiarną służbę.

Słoneczne ogrody Mława

Za nami jubileusz 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieczni Kościelnej. Zbiórką przed remizą strażacką  i przemarszem do kościoła parafialnego rozpoczęto jubileuszowe uroczystości. Po mszy św. jej uczestnicy w zwartym szyku przeszli na plac koło remizy strażackiej. Tutaj  rozpoczęła się część oficjalna uroczystości.

Po dokonaniu przeglądu pododdziałów oraz ich powitaniu, odbyło się podniesienie flagi państwem i odśpiewanie hymnu państwowego. Zebrani wysłuchali przedstawionej przez druha Tadeusza Skolimowskiego historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieczfni Kościelnej. Delegacja strażaków udała się złożyć kwiaty na grobach zmarłych strażaków jednostki.

Następnie przyszedł czas na odznaczenia, życzenia i gratulacje. Najbardziej zasłużonym strażakom wręczono odznaczenia i uhonorowania.  Złoty Znak Związku otrzymał  Tadeusz  Skolimowski, prezes OSP w Wieczfni. Złoty medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – Jarosław Cichocki i Paweł Skolimowski, srebrny – ks. kan. Sławomir Krasiński, Paweł Jabłonowski i Zbigniew Zaborowski, a brązowy – Ewa Nadratowska, Natalia Langowska, Agnieszka Waśniewska, Paweł Amelian, Rafał Amelian i Patryk Krajewski.

W uroczystościach udział wzięli m.in. prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP dh Włodzimierz Wojnarowski, Komendant Powiatowy PSP w Mławie bryg. mgr inż. Jarosław Kuciński, wójt gminy Wieczfnia Kościelna Jan Warecki,  strażacy ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Wieczfnia Kościelna, i ich rodziny, mieszkańcy. Uroczystości uświetniła  Orkiestra Dęta z Wieczfni Kościelnej.

RK

« 1 z 4 »
Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
obywatel

Wydaje mi sięże mundur strażacki należy szanować tak jak wojskowy czy policyjny. Naszemu włodarzowi chyba coś umknęło,nie był na tej lekcij,a może karnet do fryzjera się wyczerpał,albo wniosek o podwyżkę.

max

Rozwalaja mnie te medale rozdawane za „zasługi dla pozarnictwa” 😀