Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Handmade ozdoby dekoracje wystrój wnętrz upominki sklepik z rękodziełem Lucky&Berry
Logo
meblolux

Czy programy telewizyjne są stronnicze?


Programy informacyjne i publicystyczne telewizji publicznej postrzegane są na ogół jako sprzyjające rządowi i partii rządzącej – wynika z sondażu CBOS.Handemade with love Lucky&Berry

Zdaniem ankietowanych, którzy wzięli udział w badaniu CBOS aż 64 proc. uznało, że nastawienie polityczne programów TVP1, TVP 2 i TVP Info sprzyjało rządowi i partii rządzącej.

Programy TVN i TVN24 ankietowani wskazywali najczęściej jako sprzyjające opozycji (44 proc.), natomiast programy telewizji Polsat i Polsat News odbierane były przeważnie jako bezstronne (46 proc.).

Jednocześnie wszyscy uwzględnieni w sondażu nadawcy telewizyjni postrzegani byli jako mniej bezstronni niż pięć lat temu, a największy spadek wiarygodności odnotowano w przypadku telewizji publicznej.

Autorzy badania zaznaczają, że pytając o te kwestie w roku 2006 oraz 2012, programy informacyjne i publicystyczne trzech największych nadawców telewizyjnych postrzegane były najczęściej jako bezstronne. Obecnie jedynie programy Polsatu częściej są oceniane jako bezstronne niż sprzyjające którejś ze stron sporu politycznego.

źródło: www.kurier.pap.pl

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

15
KOMENTARZE

avatar
1500
z bliska
Gość
z bliska

Od czasu do czasu spoglądam na programy tvp aby być w kursie lania wody tych prawicowych populistów typów takich jak komunistyczny publicysta Ziemkiewicz, były komuch robiący szopki do tej pory Wolski, Propagandzista dla wlasnej wygody Sakiewicz, Semka, Terlikowski, Janecki, były naczelny Tygodnika WPROST no i zgrany DUET blizniaków Karnowskich, i wielu wielu innych, natomiast w tych ocenach śmieszy mnie bezstronność POLSATU, bo to dodatkowa tuba wspierająca PIS, ze strachu aby Solorzowi Dobra Zmiana nie dobrała się do tyłka, po znowu przyjdzie mu handlować samochodami, z trojga zlego wolę już TVN, stację która ma wspaniałych dziennikarzy, chociarz też od czasu do… Czytaj więcej »

Populista
Gość
Populista

Wszystko rozumiem, ale dlaczego Ziemkiewicz komunistyczny? Przecież za komuny on jedynie fantastykę pisał?

z bliska
Gość
z bliska

Populista, nie chce się wieżyc że jesteś tak ograniczony, Ziemkiewicz, w tamtym czasi taki był to jest bardzo obrotowy „DZIENNIKARZ”, i potrafi się dostroić do sytuacji a dziś udaje wielkiego prawicowca, i takich jak on jest bardzo wielu, trąmbio tak jak im każą

Populista
Gość
Populista

Proszę o jakieś konkrety w tej kwestii, bo odnoszę wrażenie, że ktoś tu przedawkował antyrządową propagandę i utracił kontakt z rzeczywistością.

z bliska
Gość
z bliska

I cóż z Tobą dyskutować —-czytaj dalej tą swoją fantastykę Ziemkiewicza, jak widać po postach już dawno utraciłeś kontakt z rzeczywistością, i razem z Panem Ziemkiewiczem prowadzisz rządową propagandę DOBREJ ZMIANY

Z R ..
Gość
Z R ..

I najwiecej kar za nieprawdziwe informacje he he ach ten tvn

z bliska
Gość
z bliska

Z R To oglądaj tyko tv TRFAM i TVP INFO, tam jest najwięcej prawdy, naiwny człowieczku.

Kaszub
Gość
Kaszub

„z bliska” oszołom znów bredzi głupoty.

ziomal
Gość
ziomal

OSZOŁOM „KASZUB” się odezwal skończyl się temat Pani P, to bierze się za osobnika którego posty mu nie odpowiadają, człowieku lecz się na głowę bo o rozum w Twym wydaniu jest już za pózno, a na głupotę po prostu nie ma lekarstwa, a więc spadaj ciemniaku!!!!!!! i nie zawracaj nam głowy swymi wypocinami

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Ziomalu z bliska, daj na luz i przestań krytykować komentatorów, bo tylko to potrafisz.
Dla Ciebie, kto nie z tobą to wróg i oszołom. Na Ciebie PIS działa jak czerwona płachta na byka i wszyscy o tym dobrze wiedzą, ale czy wszystko co PIS robi jest złe? – owszem wiele spraw jest źle rozwiązywanych, ale u nas tak jest jak się jedna partia dostanie do żłoba (popatrz na układy miejscowe). Jak musi być utworzona koalicja jest trochę inaczej, , jak jedna, to mamy normalnie dyktaturę.

Akcjemanipulacje
Gość
Akcjemanipulacje

Czy są stronnicze? A po co w ogóle zadawać to pytanie 😀 Jaka władza taka Tv.. Wszędzie w mediach próbują manipulować, a czy na gruncie lokalnym jest inaczej? Trzeba nauczyć się rozróżniać ziarno od plew.

pilot
Gość
pilot

lokALNEJ tuby um tez nie czytuję

pilot
Gość
pilot

nie oglądam tego propagandowego shitu i innym też polecam

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Programy informacyjne i publicystyczne telewizji publicznej jak i radiowe przypominają do złudzenia Telewizję Trwam i Radio Maryja.

teletubiś
Gość
teletubiś

Potwierdzam. Ostatnio coś jest na rzeczy :/