Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Bariera na Polnej jak stała, tak stoi


Przez ponad dwa lata trwała zlecona przez urząd miasta przebudowa ulicy Polnej, mającej do tego czasu bezpośredni wyjazd na krajową „siódemkę”. Wyjazd ten sąsiadował z wyjazdem ze stojącej na gruncie prywatnym stacji paliw. Po zakończonym remoncie ulicy Polnej, na jej końcu stanęła  metalowa bariera. I tak stała się ona ulicą ślepą, bez wyjazdu na DK nr 7, co bądź co bądź, utrudnia życie mieszkańcom, którzy chcą, aby przywrócić bezpośredni wyjazd.

KSP Mława nabór

Ustawiona bariera to skutek uzgodnień projektu stałej organizacji ruchu pomiędzy urzędem miasta a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która administruje „siódemką”.

Według rzecznika prasowego urzędu miasta, podczas uzgadniania dokumentacji projektowej ratusz postulował utrzymanie wyjazdu, ostatecznie w opracowanym projekcie organizacji ruchu przyjął jednak warunki GDDKiA.

– Organizację ruchu ul. Polnej przygotowano w uzgodnieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (ze względu na połączenie dróg). GDDKiA zdecydowała o zamknięciu wlotu ul. Polnej w DK 7 wskazując istniejący, szeroki wlot ze stacji paliw. Mimo protestów miasta w 2009 roku (gdy przygotowywano dokumentację), GDDKiA utrzymała swoje stanowisko. W ramach realizacji przebudowy ul. Polnej wykonawca wyłoniony przez miasto był więc zobowiązany do wprowadzenia stałej organizacji ruchu z uwzględnieniem wskazań GDDKiA. Skrzyżowanie ulicy Polnej z drogą krajową DK nr 7 zostało zamknięte dla ruchu za pomocą bariery o długości 8,00 m, zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu z 28.12.2016r., opracowanej jako element dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: przebudowa ulicy Polnej w Mławie – informuje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

Na jednej z tegorocznych sesji rady miasta radny Janusz Wiśniewski w imieniu mieszkańców wystosował do burmistrza apel w sprawie przywrócenia wyjazdu z ulicy Polnej. Burmistrz obiecał zająć się tym tematem.

Inicjatywa jest rzecz jasna słuszna, nie tylko z punktu widzenia mieszkańców ulicy Polnej, lecz również innych kierowców, korzystających z nowo wyremontowanej drogi. Polna stanowi bowiem wygodny skrót do „siódemki”.

Trochę żartobliwie można jednak napisać, że sprawę oczywiście należało skierować do burmistrza, gdyż on zarządza ulicą, ale dodatkowo nie zawadziłoby powiadomić św. Judę Tadeusza i św. Ritę ( patroni od spraw beznadziejnych). Sytuacja burmistrza jest tu bowiem nieco skomplikowana. Nie tak dawno miejskie służby zgodziły się na zamknięcie ulicy Polnej, teraz mają uzgodnić przeciwne rozwiązanie. No, ale trzeba być optymistą. Póki co jednak, nowy asfalt biegnie aż do bariery, która jak stała tak i stoi. A życie biegnie bocznym torem. Właśnie dzięki stacji paliw.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

21 - liczba komentarzy w artykule "Bariera na Polnej jak stała, tak stoi"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Xyz
Gość

Pan radny urzednik przespal budowe jak inna radna a teraz oczekuje gali jak bariere usuna takich mamy radnych

Ten
Gość

Będzie po problemie jak powstanie nowa obwodnica Mławy.

Radny Bezradny
Gość

Obwodnica już jest i żadne inne inwestycje nie są juz planowane. Ostatni etap został wlasnie oddany. Ja Radny Bezradny zatwierdzałem i zrealizowalem właśnie jej budowę. Dla dobra społeczeństwa przebiega przez stacje benzynową.

Mieszkaniec sztuk 1
Gość

Jak powstanie taka jak ta ktora jest to szkoda naszej kasy w ciechanowie potrafili zbudowac porzadne obwodnice i to w 3 lata

Andrzej
Gość
Ulica Polna po przebudowie nie stała się ulicą „ślepą”. Gdyby załączona fotografia został zrobiona kilka metrów wcześniej to wyraźnie widać że z ul. Polnej jest wjazd na stację paliw a z niej na drogę nr 7. To przejazd dla tych co dojadą do tego miejsca, ponieważ można wcześniej na wysokości zjazdu do „Farbexu” wjechać na stację. Na drogę jest więc wyjazd ale ograniczony do prawoskrętu i to jest zasadniczy problem dla niektórych rolników z ul. Polnej. Przed przebudową połączenie polnej z droga nr 7 było zjazdem z drogi gruntowej na drogę utwardzoną. Po przebudowie jest to już skrzyżowanie i niestety… Czytaj więcej »
JFK
Gość

To pisał jakis de… Czy zaklynacz rzeczywistości czlowieku. Z umm myslisz ze masz bande idjotow z drugiej strony ulica Polna miala wlot na 7 ke i byla utwardzona dzis zmieniono to w dziwaczny labirynt zaczynajacy sie spieprzonym radem wiedzie przez pofalowany asfalt i zapadajace studzienki a konczy sie zjazdem na teren obiektu przydroznego chyba prywatnego by ponownie włączyć sie do ruchu w druga strone trzeba przejechac przez stacje to moze o to chodzilo? kto to zatwierdzil kto odebral bo kto zaplacił to wiem

Jarząbek
Gość

To po co te kolejne obiecanki bez pokrycia włodarza? – powtarza się jak zdarta płyta

And
Gość

Skoro ulica Polna przebiega przez stację benzynową to po co było kłaść asfalt na tych 100 m. od Farbexu? W takim przypadku to kasa wyrzucona dosłownie w błoto

Radny Bezradny
Gość

Ja Radny Bezradny, pobierający dietę oświadczam, że nikt mi nie powiedział o przepisach zabraniających sąsiadowania i zachodzenia na siebie dwóch skrzyżowań. Poza tym dział prawny w Naszym urzędzie milczał.

Z R ..
Gość

Tyle ze wyjazd z obiektu przydroznego to nie skrzyzowanie

ramzes
Gość

Szkoda że Redakcja nie zainteresowała się tematem nierównej nawierzchni i pozapadanych studzienek na tej ulicy a tak jak Burmistrz, „obiecała zająć się tym tematem”.

Radny Bezradny
Gość

Kolego, burmistrz cały czas kontroluje ulicę Polną i natychmiast się nią zajmie, kiedy zakończy się wypiętrzanie studzienek kanalizacyjnych. Ja Radny Bezradny zajmuje się na kazdej sesji kontrolą wydawanych pieniędzy społecznych i poddaje weryfikacji jakość wykonanych za nie prac. Przeciez biorę dietę. To czuwam.

HAUS (OFF) ART
Gość

ramzes sika w majtki

do hausa srausa
Gość

Kolejny internetowy zje*b. Jak Ci się udaje żyć bez mózgu?

Anonimowo
Gość

obrażasz własną matke

Andrzej
Gość

Ruchem drogowym na drogach miejskich, gminnych i powiatowych zarządza Starosta a nie Burmistrz i to on zatwierdza projekty stałej organizacji ruchu. Ale tylko na tych drogach. Drogami wojewódzkim czyli w Mławie ul. Warszawską, Piłsudskiego i Gdyńską zarządza Marszałek Województwa Mazowieckiego Drogami krajowym, w tym drogą nr 7 – GDDKiA.

Z R ..
Gość

To widze ze wiesz lepiej od Pani rzecznik bo ta twierdzi ze to oni zarzadzaja i negocjuja. He he

wpDiscuz