Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Obchody Dnia Św. Wojciecha – Patrona Miasta Mława


W niedzielę 23 kwietnia odbyły się uroczystości w poświęcone Patronowi Miasta Mława Św. Wojciechowi. Dokładnie togo dnia bowiem przypada liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Mława jest jednym z czterech miast w Polsce, mających tego właśnie patrona.


W Mławie uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji mieszkańców Mławy odprawiona w kościele pw. Św. Trójcy o godz. 10:00. Po jej zakończeniu poczty sztandarowe oraz uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Św. Wojciecha. Podczas tej części uroczystości krótkie przemówienia wygłosili parlamentarzyści: Jan Maria Jackowski i Anna Cicholska. Głos zabrał również burmistrz Sławomir Kowalewski, składając mieszkańcom miasta życzenia. Delegacje władz, partii politycznych, organizacji społecznych, stowarzyszeń i szkół złożyły pod pomnikiem kwiaty. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Mławska Orkiestra Dęta.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila
Kamila
4 lata temu

Ale tu pisiorów ! Uu, uu !

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
4 lata temu
Reply to  Kamila

Przejmują władzę. Czas na strach w urzędzie

Znajacy
Znajacy
4 lata temu

Na jednym ze zdjec, dolaczonych do artykulu, widze nastepczynie pani Rzodkiewicz Eli. Jest nia nauczycielka jezyka niemieckiego, nauczajaca w jednej z mlawskich szkol. Pani K.M., ma potezna szanse zostac radna. Wiec pani Elu, prosze pomyslec o starcie do Rady Powiatu.

Piki
Piki
4 lata temu

Pisiory przyjechały na naszą mała Mławska rocznicę. I urok prysł. Nie tędy droga panie szefie oni już się kończą…

do Piki
do Piki
4 lata temu
Reply to  Piki

Jakby nie ZOSTAŁY zaproszone to by nie przyjechały, te PISiory, ot i po temacie.
PIS się kończy, ale nie tylko PIS, kadencja włodarza też się chyba kończy, o ile się nie mylę.

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu
Reply to  do Piki

Tyle, że jak się umie dobrze grać w szachy, to może się ugra jakiś stołek… a może jakiś fotel w sejmie…

JFK
JFK
4 lata temu
Reply to  Piki

Ta chciał by
Panie szefie? Pracownik umm radny? He he strach w. D3 litery

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
4 lata temu
Reply to  Piki

Ot i cała kultura rozwaga i mądrość przeciwników pis
Pisiory i my tu so najmadrzejsze z caly wsi bo my tu se zalatwili i poszli w urzedniki i jak pisiory przyjdą to nas wywala a my sa najmadrzejsze i wam sie swiat zawali bo jak zyc bez nas

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x