Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Wkrótce ruszy procedura Mławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018


Ustalone są już procedury i terminy działań związanych ze składaniem projektów w ramach Mławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Pierwsze działania rozpoczną się już w miesiącu maju.

Słoneczne ogrody Mława

W Mławie mieszkańcy w poprzednich latach dwukrotnie wybierali do realizacji zadanie zgłoszone bezpośrednio przez przedstawicieli grup społecznych. Pierwszym zadaniem wybranym do realizacji był plac zabaw przy MOSiR, drugim, które jeszcze czeka na zrealizowanie to rewitalizacja skweru parkowego przy ulicy Dworcowej – „Komora”. W tym roku również rozpocznie się procedura wyłaniania projektu lub projektów, które zostaną sfinansowane z budżetu miasta w roku 2018. Ta procedura rozpocznie się już na początku maja br.

Już na 2. maja zaplanowane jest rozpoczęcie zbierania propozycji projektów mieszkańców Miasta Mława do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. 31 maja jest ostatecznym terminem składania wniosków do urzędu miasta. Do 15 maja przewidziane jest otwarte spotkanie z mieszkańcami poświęcone omówieniu procedury i przygotowaniu projektów.

Podobnie jak w ubiegłych latach złożone projekty podlegać będą sprawdzeniu pod względem formalno – prawnym i na tym etapie jeszcze poprawiane bądź uzupełniane. Od 16 sierpnia do 15 września mieszkańcy będą mogli oddać głos tylko na jeden wybrany projekt.

11 października powinno nastąpić ogłoszenie wyników głosowania.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500