Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Laury dla uczniów „Ekonomika” w konkursie „Młodzi przyszłością Europy”


XIV edycja Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej pod hasłem „Młodzi przyszłością Europy”, pod patronatem pani Aurelii Michałowskiej – Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie oraz Polskiego Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej , dla uczniów szkół średnich odbyła się 4 kwietnia 2017 roku w Płocku.

KSP Mława nabór

Organizatorzy: III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej wraz z Zespołem Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza jak co roku zaprosili do siebie na finał młodzież szkół średnich, która w swoich macierzystych placówkach przeszła  przez szkolne eliminacje pierwszego etapu konkursu.

Uczennice z „Ekonomika” były jedynymi reprezentantkami  szkół średnich z całego powiatu mławskiego.  Wśród 13 finalistów znalazły się: Iza Dzierżanowska z klasy II o profilu humanistyczno- – prawnym oraz Aleksandra Żbikowska i Katarzyna Grzybowska, uczennice klasy maturalnej o profilu biznesowym. Uczennice,  by dojść do finału, musiały wykazać się szeroką wiedzą i znajomością problemów UE,  a później stawić czoła uczestnikom z powiatów północnego Mazowsza i Kujaw.

 Izie Dzierżanowskiej udało się uzyskać III lokatę na 13 finalistów, jednocześnie pokonując m.in. reprezentantów powiatu ciechanowskiego, gostynińskiego i żuromińskiego. Czwarte  miejsce  w konkursie zajęła Katarzyna Grzybowska, a szóste  Aleksandra Żbikowska.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania problematyką UE, poszerzanie  wiedzy o roli Polski we wspólnocie oraz poznawanie sposobów funkcjonowania organów UE.

Cieszy fakt, że młodzież ZS nr 4 w Mławie interesuje się bieżącymi sprawami UE, aktywnie uczestniczy w naukowych zmaganiach i odnosi sukcesy. Gratulujemy!

źródło i fot.: ZS nr 4

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz