Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pracowite dni Straży Pożarnej – zdarzenia od 10. 04 do 17. 04. 2017 r.10.04.2017 roku o godzinie 12.23 w miejscowości Uniszki Zawadzkie gmina Wieczfnia Kościelna doszło do pożaru na posesji. Pod dojechaniu na miejsce zdarzenia zastępu z JR PSP Mława okazało się, że na posesji w bezpośrednim sąsiedztwie budynku gospodarczego, stodoły wypalano pozostałości roślinne w postaci liści i suchej trawy. Ognisko było w fazie dogasania. Działania zastępu polegały na ugaszeniu zarzewi ognia przy pomocy prądu wody. Akcja trwała 30 minut.

12.04.2017 roku o godzinie 13.36 w miejscowości Liberadz gmina Szreńsk doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Fiat Seicento i dostawczego marki Mercedes Sprinter. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały trzy osoby z podróżujące samochodem osobowym. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej dwie uczestniczące w wypadku osoby znajdowały poza pojazdem w autobusie, którego kierowca zatrzymał się widząc wypadek. Kierowca Fiata (kobieta) została zakleszczona w pojeździe. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Szreńsk polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanej, jej ewakuacji oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Wszystkie osoby poszkodowane były przytomne. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który skierowano na lądowisko w miejscowości Strzegowo. Po uwolnieniu poszkodowanej z samochodu osobowego przekazano ją zespołowi pogotowia ratunkowego, który przetransportowała poszkodowaną w miejsce lądowania śmigłowca. Pozostałe dwie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala w Mławie. Dalsze działania zastępów polegały na uprzątnięciu pozostałości powypadkowych. W trakcie działań droga była nieprzejezdna. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ całkowicie samochód osobowy oraz przód i lewy bok samochodu dostawczego. Straty oszacowano na 23 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 2 godziny 56 minut. Zabezpieczenie lądowania i startu śmigłowca przy ul. Sportowej w Strzegowie zabezpieczała miejscowa jednostka OSP.

13.04.2017 roku o godzinie 08.20 prawdopodobnie w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania ulicy przy ul. Świerkowej w Szydłowie. Woda przedostawała się na posesję. Działania zastępu z OSP Szydłowo polegały na wypompowaniu wody z ulicy przy pomocy pompy szlamowej. W trakcie działań woda z posesji spłynęła samoczynnie. Akcja trwała 1 godzinę 33 minuty.

13.04.2017 roku o godzinie 08.36 w Mławie przy ul. Henryka Sienkiewicza zastępy z JRG PSP Mława pomagały w otwarciu mieszkania na drugim piętrze budynku wielorodzinnego. W mieszkaniu znajdowała się starsza osoba, która się przewróciła i nie mogła otworzyć drzwi opiekunce. Starsza pani wołała o pomoc. Działania zastępów polegały na dostaniu się do mieszkania przy pomocy drabiny i otwarciu skrzydła okiennego. Po wejściu do środka okazało się, że na podłodze leży lokatorka, która od dnia poprzedniego nie może się podnieść. Przybyły na miejsce personel pogotowia ratunkowego przebadał starszą panią. Akcja trwała 52 minuty.

14.04.2017 roku o godzinie 12.48 w Mławie przy ul. Joachima Lelewela doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Renault 307, który wypadł z drogi i uderzył w metalowy słupek ogrodzeniowy. Dwie osoby podróżujące pojazdem opuściły go samodzielnie. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej osoby uczestniczące w zdarzeniu znajdowały się w karetce, której personel udzielił im pomocy. Jedna z nich została zabrana do szpitala. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód samochodu osobowego oraz jeden słupek ogrodzeniowy. Straty oszacowano na 12 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 1 godzinę 25 minut.

14.04.2017 roku o godzinie 19.07 doszło do pożaru sadz w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Mławie przy ul. gen. Władysława Andersa. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG PSP Mława polecono wygasić piec. Działania zastępu polegały na dostaniu się na dach budynku i ugaszeniu pożaru podając piasek do wnętrza komina. Po ugaszeniu pożaru przewody dymowe wyczyszczono przy pomocy szczotki kominiarskiej i wybrano sadzę. Pomieszczenie przewietrzono. W wyniku pożaru popękała ściana budynku przylegająca do komina. Straty oszacowano na 2 tys. zł. Akcja trwała 1 godzinę 29 minut.

14.04.2017 roku o godzinie 21.33 prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru śmietnika kontenerowego w Mławie przy ul. Wąskiej. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palące się śmieci aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 17 minut.

15-04-2017 08:00 w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania posesji w miejscowości Szydłowo. Woda wdzierała się do piwnicy budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Działania zastępu z OSP Szydłowo polegały na wypompowaniu wody przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 1 godzinę 28 minut.

sporządził: bryg. Marek Augustynowicz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x