Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ambasador Republiki Korei z wizytą w Mławie


fot. UMM


Sung-joo Choi – od listopada ub. r. Ambasador Republiki Korei w Polsce – podczas swojej pierwszej wizyty w Mławie spotkał się z burmistrzem miasta Sławomirem Kowalewskim.

Ambasador przybył do Mławy w środę 5 kwietnia 2017 r. Złożył wizytę w największej w regionie fabryce – LG Electronics – oraz w Urzędzie Miasta Mława. Tam, wraz z nowym prezesem mławskiej LG Kun Jik Parkiem, który pod koniec zeszłego roku zastąpił na tym stanowisku Si Hwan Parka (odznaczonego medalem „Zasłużony dla Miasta Mława”), spotkał się z Burmistrzem Miasta Mława Sławomirem Kowalewskim. Panowie rozmawiali m.in. o współpracy miasta z Republiką Korei i z firmą LG.

Miasto Mława ma bardzo dobre kontakty dyplomatyczne z Republiką Korei. Jej wcześniejszy ambasador w Polsce – Ji-in Hong – wielokrotnie zapraszał burmistrza Sławomira Kowalewskiego na obchody koreańskiego święta narodowego. Gospodarz naszego miasta ceni sobie również serdeczne relacje z największym w Mławie pracodawcą, jakim jest LG Electronics. Ma szczerą nadzieję, że współpraca z nowymi ambasadorem i prezesem będzie równie owocna. Ambasador Sung-joo Choi zadeklarował chęć udziału w tegorocznych obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz X Rekonstrukcji Bitwy pod Mławą. Będzie jednym z honorowych gości burmistrza Sławomira Kowalewskiego.

źródło: KN, MG/UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ptaszyniec Mławski
Ptaszyniec Mławski
4 lata temu

Korea dba o zamorską kolonie. Brawo.

bart
bart
4 lata temu

Przez Pana ambasadora to mi przerwę przesunęli na 13.00 złodzieje

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x