Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Z cyklu: Syzyfowe prace w Mławie


Skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Narutowicza jest rozjeżdżane notorycznie. Zwykle raz w miesiącu. Ostatni raz przedwczoraj. Dzieje się tak, gdy długie samochody ciężarowe czasem jeszcze z naczepą lub przyczepą skręcając w prawo, w stronę ulicy Żwirki i Padlewskiego. Nie mieszczą się  wtedy w łuku pomiędzy azylem dla pieszych na Warszawskiej i barierkami ochronnymi oraz oznakowaniem na rogu ulic Narutowicza. Ciężarówka to przecież nie scyzoryk.


I co się dzieje? Kierowcy rozjeżdżają w takim przypadku barierki i znaki. Rzadziej uszkadzają oznakowanie azylu, pewnie dlatego, że widzą je przed sobą. Czy jest to ich wina? Raczej nie. To nie złośliwość z ich strony, a po prostu fizyczna niemożliwość, bo tak to skrzyżowanie zostało zaprojektowane i wykonane przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Kierowca jadąc ciężarówką ulicą Narutowicza nie ma już specjalnie wyboru, nie może przecież cofnąć i zawrócić. Nie słyszeliśmy też nigdy o przypadku, żeby któryś z kierowców został ukarany mandatem, choć przecież dzieje się to pod samą ustawioną tam kamerą monitoringu miejskiego.

Gwoli prawdy, nie można zarzucić, że drogowcy od marszałka nie reagują. Dość szybko zjawiają się by naprawić szkody. Zabiera im to zwykle około pół dnia. Pogięte słupki i znaki trafiają pewnie na złom, w ich miejscu pojawiają się nowe. I tak do następnego razu. Sam Syzyf tej roboty by się nie powstydził.

Pisanie o tym, to również syzyfowa praca, bo zdarza się to naprawdę często, a pisaliśmy o tym samym już kilka razy.  Trudno jednak wobec takiej sytuacji przejść tak zupełnie obojętnie i pominąć to milczeniem. Może w końcu ktoś pomyśli, zastanowi się i uda się wtoczyć ten kamień na sam szczyt. A sprawę przez te kilka lat rozwiązać można było przynajmniej na kilka sposobów i to wcale nie ponosząc jakiś ogromnych nakładów. Trzeba tylko chcieć. No i potrzebna jest reakcja miejscowych władz, bo w końcu ulica Narutowicza jest powiatowa.

Gdyby tylko policzyć koszty tych napraw doraźnych, to pewnie za te pieniądze już dawno można by to skrzyżowanie nieco przebudować, a na pewno zmienić organizację ruchu.

Ale nic to, niech żyją syzyfowe prace. My mamy o czym pisać, drogowcy zaś czują się ważni i potrzebni. Mają też nie kończące się zajęcie. No i git!

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
pitszit
pitszit
4 lata temu

widzą widzą … tylko to nie jest ich kompetencji 😉 tak samo jak kładka na Kolejową i wąskotorówka !

zyta
zyta
4 lata temu

szkoda że wszyscy zauważyli pomyłkę w nazwie ulicy a nie sam fakt oco konkretnie chodzi a chodzi o to wspaniałe skrzyżowanie iwszyscy dobrze wiemy,szkodatylko że nasi włodarze tego nie widzą.

Ten
Ten
4 lata temu

To jest róg Narutowicza i Padlewskiego. Stary Rynek nie ma z tym nic wspólnego, a już Warszawska to oczywista pomyłka.

mławski kierowca
mławski kierowca
4 lata temu

ja myslałem że w tym miejscu niema już warszawskiej . nasuwa się pytanie czy warszawska jest najdłuższą ulicą mławy ? kto zna odp

toja
toja
4 lata temu

Warszawska najdłuższa!

ajanato
ajanato
4 lata temu
Reply to  toja

Ul. Piekiełko !!!

Koko
Koko
4 lata temu

No i fajnie, kółeczko kręci się dalej. Ludzie mają robotę, CODZIENNIKmławski.pl o czym pisać, My mamy co komentować, SUPER. A jak ten znak komuś głowę rozbije to i szpital w Mławie zarobi z NFZ. Super aby tak dalej. Nasza kochana Polska… Kocham ten kraj…

Czytelnik
Czytelnik
4 lata temu

Co do „syzyfowych prac” faktycznie jest jak zostało napisane, tylko gwoli ścisłości mowa jest o skrzyżowaniu Starego Rynku i Narutowicza.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x