Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Minęło 12 lat od śmierci papieża Jana Pawła II


W niedzielę 2. kwietnia mija 12 lat od śmierci papieża Jana Pawła II. Również w tym roku mławianie pamiętali o tej dacie. Kilkanaście osób, głównie ze stowarzyszenia Pontyfikat Papieża Jana Pawła II przyszło pod pomnik, by o godzinie 21:37 stanąć w zadumie i modlitwie, złożyć kwiaty i zaśpiewać „Barkę”. 


Nie było w tym roku z tej okazji żadnych oficjalnych uroczystości miejskich, ani kościelnych. W oficjalnym  kalendarzu Kościoła katolickiego ważniejsze niż rocznica śmierci są: data kanonizacji papieża (27 kwietnia) i dzień liturgicznego wspomnienia Jana Pawła II, który został wyznaczony na 22 października. Polacy tradycyjnie wspominają również datę 16 października, kiedy to w 1978 roku kardynał Karol Wojtyła został wybrany 264. papieżem w historii Kościoła katolickiego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek Nowak
Leszek Nowak
4 lata temu

Mnie osobiście zaskakuje, dlaczego pod pomnikiem wciąż są składane znicze. Władze kościelne niejednokrotnie przypominały, że od czasu kanonizacji Jana Pawła II zniczy nie stawiamy. Skończył się wówczas czas żałoby po wielkim Polaku, a rozpoczął czas radości, że Kościół potwierdził oficjalnym aktem jego świętość. Oczywiście nie krytykuję osób stawiających znicze, bo robią to przecież przez szacunek dla Jana Pawła II, ale byłoby piękniej, gdyby zamiast przygnębiających zniczy pod pomnikiem pojawiały się wyłącznie radosne bukiety kwiatów. Cieszmy się, że mamy wśród świętych naszego wspaniałego rodaka!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x