Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kilkanaście interwencji straży pożarnej. Głównie płoną suche trawy


W dniach 27.03 do 02.04.2017 roku doszło do kilku pożarów suchych traw, których przyczynami były zaprószenia ognia. Pożary odnotowano w Mławie przy ul. Zachodniej (sucha trawa na nieużytkach), ul. Nowej (sucha trawa na nieużytkach), w Lipowcu Kościelnym (dwukrotnie sucha trawa w przydrożnym rowie), w Piegłowie – Wieś ( sucha trawa w przydrożnym rowie),  w Zgliczynie Witowym  (sucha trwała w pobliżu remizy) oraz  w Stupsku (sucha trawa na nieużytkach). W działaniach związanych gaszeniem pożarów traw brały udział zastępy z JRG PSP Mława, OSP Lipowiec Kościelny, OSP Piegłowo,OSP Radzanów, OSP Stupsk i OSP Wyszyny.


27.03.2017 roku o godzinie 21.49 w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w  Mławie przy ul. Padlewskiego w jednym z mieszkań włączył się czujnik tlenku węgla. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG PSP Mława dokonano pomiarów stężenia tlenku węgla. Pomiary nie wykazały jego obecności. Mieszkańcom zalecono przeprowadzenie badań przewodów kominowych. Akcja trwała 34 minuty.

28.03.2017 roku o godzinie 16.31 doszło do pożaru w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Radzimowice gmina Strzegowo. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej w budynku panowało duże zadymienie, wewnątrz nikogo nie było. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Strzegowo polegały na oddymieniu pomieszczeń w budynku oraz podaniu prądu wody do wewnątrz. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza budynku. W trakcie działań ustalono, że dym wydobywa się z pieca zlokalizowanego w pomieszczeniu kuchennym. Wygaszono piec i oddymiono budynek przy pomocy wentylatora. Przyczyną zadymienia był prawdopodobnie niedrożny przewód kominowy. Akcja trwała 1 godzinę 21 minut.

28.03.2017 roku o godzinie 19.00 w Mławie przy ul. Juliusza Słowackiego w wyniku prawdopodobnie niedrożnego przewodu kominowego doszło do zadymienie mieszkania w budynku wielorodzinnym. Dym widoczny był również na klatce schodowej i poddaszu. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na pomiarze stężenia tlenku węgla, które nie wykazały jego obecności. Następnie przewietrzono pomieszczenia. W trakcie działań stwierdzono, że dym wydobywa się z nieszczelnego przewodu kominowego na poddaszu (przy uszkodzonych drzwiczkach rewizyjnych), który została uszczelniony przez strażaków. Wygaszono również piece. Na miejscu zdarzenia obecny był zarządca budynku, któremu zalecono naprawę uszkodzonego przewodu. Akcja trwała 44 minuty.

28.03.2017 roku o godzinie 19.30 w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w  Mławie przy ul. Dzierzgowskiej włączył się czujnik tlenku węgla. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG PSP Mława ustalono, że w pomieszczeniu kuchennym uruchomił się czujnik tlenku węgla. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Działania zastępu polegały na dokonaniu pomiarów stężenia tlenku miernikiem wielogazowym.  Pomiary wykazały jego obecność na poziomie 98 ppm.  Pomimo, iż mieszkańcy  i nie uskarżali się na żadne dolegliwości na miejsce zadysponowano pogotowie ratunkowe, którego personel przebadał dwoje dzieci w wieku 2 i 6 lat. Dzieci zostały zabrane na obserwację do szpitala. Dalsze działania zastępów straży polegały na przewietrzeniu pomieszczeń i ponownych pomiarach stężeń CO (nie wykazały jego obecności). Przyczyną zdarzenia był prawdopodobnie niesprawny piecyk gazowy. Akcja trwała 38 minut.

29.03.2017 roku o godzinie 04.20 w wyniku pęknięcia rury doprowadzającej wodę do budynku doszło do zalania posesji w Mławie przy  ul. Cegielnia. Woda przedostawała się do budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na lokalizacji zasuwy, która zasypana była ziemią, a następnie jej zakręceniu. Właściciel powiadomił pogotowie wodno-kanalizacyjne. Akcja trwała 44 minuty.

29.03.2017 roku o godzinie 21.28 doszło do pożaru w piwnicy budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Mławie przy ul. Podmiejskiej. W wyniku prawdopodobnie zwarcia instalacji elektrycznej doszło do zapalenia się fotela, który znajdował się w pomieszczeniu. Pożar został ugaszony przez właściciela przed przyjazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Osób poszkodowanych nie było. W budynku występowało duże zadymienie. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na dokładnym sprawdzeniu pomieszczenia oraz przewietrzeniu pomieszczeń piwnicznych. Akcja trwała 22 minuty.

31.03.2017 roku o godzinie 16.05 w miejscowości Sułkowo Borowe gmina Strzegowo  w wyniku opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania zastępu z OSP Niedzbórz polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wypompowaniu wody przy użyciu pompy szlamowej. Akcja trwała 59 minut.

01.04.2017 roku o godzinie 18.19 w miejscowości Garlino gmina Szydłowo wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia przez osoby nieznane doszło do pożaru budynku gospodarczego o konstrukcji drewnianej. Działania zastępów z JRG PSP Mława oraz OSP Szydłowo, Piegłowo i Garlino polegały na podaniu prądów wody na palący się budynek aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Spaleniu uległ całkowicie budynek gospodarczy. Straty oszacowano na 1 tys. zł. Akcja trwała 56 minut.

02.04.2017 roku  o godzinie 14.38 na parkingu przy ul. Długiej w Mławie w wyniku prawdopodobnie nieszczelności układu paliwowego doszło do wycieku oleju napędowego z samochodu osobowego marki mercedes. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na usunięciu rozlewiska przy pomocy sorbentu. Akcja trwała 21 minut.

02.04.2017 roku o godzinie 16.53 w miejscowości Dzierzgowo doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Dzierzgowo polegały na podaniu piasku do wnętrza komina oraz  wyczyszczeniu komina przy pomocy szczotki kominiarskiej. Właścicielowi nakazano sprawdzenie przewodu przez kominiarza. Akcja trwała 1 godzinę 3 minuty.

źródło: bryg. Marek Augustynowicz PSP Mława

Zobacz także…

STOP POŻAROM TRAW!

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x