Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Finały IV edycji Ligi Urzędowej pełne niespodzianek


W sobotę w mławskiej Kręgielni „Planeta” zostały rozegrane finały IV edycji Ligi Urzędowej.


W meczu o trzecie miejsce zagrali mistrzowie ubiegłorocznej edycji Urząd Skarbowy z Mławską Halą Sportową. Urząd Skarbowy od pierwszej kolejki zdecydowanie prowadził, po piątej kolejce wypracował sześćdziesiąt  punktów przewagi. Z tak dużą przewagą już nikt nie wierzył, aby urzędnicy mogli sobie dać wyrwać zwycięstwo. Jednak zawodnicy z Mławskiej Hali Sportowej nie powiedzieli ostatniego zdania. Od szóstej kolejki zaczęli domykać wszystko, co się dało. Dariusz Sowiński rzucił drugiego strajka z rzędu. W dziewiątej kolejce przewaga stopniała do 19 punktów. Kiedy w ostatnim swym rzucie Dariusz Sowiński rzucił kolejnego strajka, w zespole Mławskiej Hali Sportowej wybuchła euforia, gdyż ich zespół wygrał zaledwie trzema punktami. Oni sami nie wierzyli, że dokonali czegoś, co zdawało się niemożliwe. Mecz zakończył się wynikiem 595 do 592.

W meczu o mistrzostwo IV edycji Ligi Urzędowej Gmina Wieczfnia Kościelna podejmowała wicemistrzów ubiegłorocznej edycji Sąd Rejonowy. Do siódmej  kolejki mecz był bardzo wyrównany. W ósmej kolejce Wieczfnia miała zaledwie dziewięć punktów przewagi. Sąd w dziewiątej i dziesiątej kolejce popełnił bardzo dużo błędów i nie zdołał doścignąć coraz lepiej grającej Wieczfni. Świetną dyspozycję w tym meczu zaprezentował Bogdan Mórawski z Wieczfni rzucając dla swojego zespołu 148 pkt, wynik ten zapewnił mu drugie miejsce w klasyfikacji, a przede wszystkim dał upragnione mistrzostwo Wieczfni Kościelnej. Mecz zakończył się 542 do 483

Po meczach finałowych odbyła się ceremonia wręczenia nagród.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Tobolska z Urzędu Skarbowego (128 średnia)

Na drugie miejsce z piątego awansowała Iwona Kahut- Sadza z Gimnazjum nr 1 (127, 4)

Trzecie miejsce podium wywalczyła Agnieszka Goschorska z Gminy Lipowiec Kościelny (125, 7)

W klasyfikacji mężczyzn  pierwsze miejsce z najwyższą średnią w dotychczasowych ligach 172, 6 zdobył Paweł Koronowski z Urzędu Skarbowego. Drugie miejsce przypadło Bogdanowi Mórawskiemu z Wieczfni Kościelnej ze średnią 156, 8. Trzecie miejsce zdobył Olgierd Zimnowodzki z Sądu Rejonowego (156, 1 średnia)

Najwcześniej urodzonym zawodnikiem tej edycji został Edward Staniszewski z Mławskiej Hali sportowej.

Najlepszy wynik uzyskał Paweł Koronowski 209 p.

Najlepiej bawiącym zespołem została ekipa z GCKSiR z Wieczfni Kościelnej.

Najczęściej trenującą osobą została Katarzyna Wojciechowska z Sp. 7

źródło: Organizator

 

 

 

 

źródło i zdjęcia: Kręgielnia Planeta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x