Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bożena Rutkowska złożyła ślubowanie. Rada powiatu znów w komplecie


Na wczorajszej sesji rada powiatu uzupełnił swój ustawowy skład i znów liczy dziewiętnastu radnych. Ślubowanie złożyła Bożena Rutkowska, która objęła mandat po radnym Rafale Kucińskim, który w styczniu 2017 r. został wybrany wójtem gminy Dzierzgowo, w związku z czym wygasł jego mandat radnego powiatowego.

Przewodniczący rady powiatu Henryk Antczak poinformował o postanowieniu Komisarza Wyborczego w Ciechanowie z dnia 20 lutego 2017 r. w sprawie obsadzenia mandatu radnego powiatowego przez Bożenę Rutkowską w okręgu wyborczym nr 2 ( Wieczfnia Kościelna, Dzierzgowo, Szydłowo).  Po czym wezwał radnych do powstania i odczytał rotę ślubowania. Bożena Rutkowska złożyła ślubowanie dodając formułę „Tak mi dopomóż Bóg”. Zgodnie z przepisami radny obejmujący mandat składa ślubowanie na pierwszej sesji rady, w której uczestniczy i składa ślubowanie. Od tego momentu staje się pełnoprawnym radnym.

Bożena Rutkowska kandydowała do rady powiatu z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego uzyskując na liście czwarty wynik, zdobyła 377 głosów. Radna Rutkowska legitymuje się wykształceniem wyższym, ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Jest dyrektorem Zespołu Szkół w Wieczfni Kościelnej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

avatar
1500
pozytywna
Gość
pozytywna

„Poziom komentarzy bardzo wysoki” taka krytyka, macie szanse wakat jest proszę startować.

Marek
Gość
Marek

Nie spełniamy wymogów. Nie mamy ukończonych trzy dniowych studiów internetowych i zaden z Nas nie ma w Urzędzie teścia, teściowej, bratowej, mamy, taty ani kochanki taty.

Koksu
Gość
Koksu

Nie martw się, zawsze możesz popisać sobie na portalach internetowych, ha ha ha ha…

Marek
Gość
Marek

Poza tym staramy się dostosować poziom wypowiedzi do wizualizacji zamieszczonej powyżej.

Radny
Gość
Radny

do Marek; racja, ale wiesiek ze wsi okM, lepiej rower między nogi a nie radca.

Marek
Gość
Marek

Krawat. Panie Jan… krawat albo widły w rękę i do roboty.