Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Tytuł „Mławianin Roku 2016” dla Henryka Sławuty


Decyzję o przyznaniu tego tytułu Henrykowi Sławucie podjęła w dniu dzisiejszym kapituła pod przewodnictwem doc. dr Leszka Zygnera. Ta decyzja zapadła większością głosów. Kontrkandydatami do tytułu była siostra Marietta ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny zgłoszona przez Stowarzyszenie Wspólnota Mariacka i Józef Gerlej, zgłoszony przez PCK w Mławie.

– Wniosek z kandydaturą Henryka Sławuty złożyło Stowarzyszenie Samorządowe Nasze Miasto. Jego uzasadnieniem był całokształt działalności pedagogicznej, sportowej i samorządowej kandydata – podaje Leszek Zygner.

Henryk Sławuta to pedagog – nauczyciel wychowania fizycznego, radny miejski w latach 1990 – 2006, działacz sportowy i społeczny. Nadanie tytułu wraz z wręczeniem dyplomu i statuetki zgodnie z tradycją nastąpi w dniu 23 kwietnia, w dniu św. Wojciecha patrona miasta.

Tytuł Mławianina Roku przyznawany jest od 1999 r. Do tej pory otrzymały go następujące osoby: ks. kan. Henryk Lewandowski, prof. dr hab. Ryszard Juszkiewicz, Kazimierz Tański, Irena Wierzbowska, Zbigniew Wawrzyński, Edmund Grzebski, Jacek Białobłocki, ks. prałat Sławomir Malinowski, Janina Jaśkiewicz, Mirosław Koźlakiewicz, ks. kan. Sławomir Kowalski, Henryk Antczak, Jan Golec, dr Jerzy Kwiecień, Henryk Kacprzak i Lidia Halina Rzeplińska, ks. dr Ryszard Kamiński. Obecnie do tego grona dołączy Henryk Sławuta.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

avatar
1500
widmowy
Gość
widmowy

Muszę jedno zdanie uzupełnić. Jest taki jeden co temu trzeciemu coś zawdzięcza??? Zięć Daro – stołek dyrektora Mławskiej Hali Sportowej : ) to jeden się znajdzie na pewno co coś zawdzięcza, a więcej??? proszę fakty może nie znam, czegoś nie wiem, byłem zarobiony 🙂 eh jedno bagno wielkie

Think more
Gość
Think more

Jest wielu co coś (dużo) zawdzięcza panu H.A. Pan ten działa z ukrycia, był burmistrzem, ale na burmistrzach się psy wiesza, a więc dobrowolnie zrezygnował i teraz w cieniu wielkich tego miasta, pociąga umiejętnie za wszystkie sznurki – jest jak dyrygent wielkiej orkiestry, a dobremu dyrygentowi należą się wszelkie zaszczyty 😛
Masz rację „widmowy” – jedni wielkie bago”

widmowy
Gość
widmowy

Co wy chcecie od chłopa, ten to chociaż coś robił!!! zobaczcie innych asów co otrzymali ten order Jacek Białobłocki, ks. Sławomir Kowalski, Henryk Antczak itp… pytam tu w tej kwestii za co??? żenada!!! Pierwszy pseudo dyrektor co niby szpital na prosto wyprowadził jakim sposobem? ano tak , że w szpitalu nie było niczego (NAJLEPIEJ LEKI SWOJE PAPIER DO PUPY SWÓJ ITD) w te sposób to debil by firmę na prostą wyprowadził a nasi włodarze z naszych podatków nagrody po kilkadziesiąt tysięcy mu dawali eh!!!, drugi słynny kranista ( bez komentarza) a trzeci ślizgacz, co naród otumani co wybory i go… Czytaj więcej »

mławianin
Gość
mławianin

WYCHOWANEK—–to że uczyl Polskie dzieci w USA to ja dobrze wiem, ale wytlumacz mi dlaczego musiał wyjechac, co było powodem, a może odezwą się wychowankowie, którzy mieli stycznośc z tym Panem i jego metodami nauczania w 3-ce które mialy się nijak do obowiązujących wówczas programów, i aby zamknąc ten temat jego metod nauczania musiał wyjechać na jakiś czas, aby nie było w tym temacie dyskusji, mozna powiedzieć oczywiscie, że mało wiesz albo pamiętasz inaczej, A prawda wygląda zupełnie inaczej, tylko trzeba do niej dotrzeć, i przestać gloryfikować ludzi którzy na to niezasługują!!!!!!

mławianin
Gość
mławianin

OJEJKU!!!!—tak kapituło czas się zwijać!! Mławianin Roku, to chodząca reklama mławskich lumpeksów, Szanowna Kapituło, obowiązkiem waszym było aby przed nadaniem tego tytułu, trzeba było zebrać u zródeł informację co było powodem wyjazdu Pana Sławuty do USA/a takie informacje są na pewno w materialach byłej MILICJII/ a po ich rozpoznaniu, dopiero decydować o przyznaniu tego wyróżnienia, a tak może to być obarczone błędem, a może byli nauczyciele tamtego czasu Szkoły 3-ki, odkryją karty, i uchylą rąbka tej tajemnicy z przed lat.

RTR
Gość
RTR

Kapituło czas się zwijać!!!

Asa
Gość
Asa

Gratulacje Panie Heniu

wychowanek
Gość
wychowanek

Gratulacje Panie Henryku ! A w USA , Pan Sławuta oczywiście uczył Polskie Dzieci !

Anty Pisowiec
Gość
Anty Pisowiec

Pan Sławuta chociaż dużo działał na różnych polach.Gratulacje

była uczennica
Gość
była uczennica

Pan Sławuta dobrze nas uczył i miał duże osiągnięcia. Gratuluję !