Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Mławie działa już sklepik charytatywny


Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie serdecznie zaprasza do nowo otwartego Sklepiku Charytatywnego pod nazwą „Zielony Przylądek” mieszczący się przy ulicy Warszawskiej 1 lokal 33.


Sklepik czynny we wtorek, czwartek, piątek od godziny 11.00 do 16.00 oraz sobotę od 10.00 do 14.00.

W sklepiku charytatywnym można kupić za niewielkie pieniądze piękne, unikatowe rzeczy, antyki, starocie, a także rzeczy nowe. Wszystko bowiem co jest w „Zielonym Przylądku” zostało przekazane bezinteresownie przez darczyńców. Znajdują się tam również piękne rękodzieła wykonane przez wolontariuszy i podopiecznych Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Obsługą Sklepiku zajmują się bezinteresownie sami wolontariusze Stowarzyszenia.

Takie miejsca jak sklepiki charytatywne są nowością w Polsce, jednak w Europie i na świecie ta idea funkcjonuje od czasu II wojny światowej wspierając hospicja. Dochód ze sprzedaży po dokonaniu opłat administracyjnych przeznaczony jest na działalność hospicyjną.

Do Sklepiku można przekazywać rzeczy zbędne w domach takie jak przedmioty do wystroju wnętrz, sprzęt użytku domowego,różne drobiazgi nowe bądź używane. Istnienie i funkcjonowanie tego rodzaju sklepików oparte jest wyłącznie na przekazywanych darowiznach.

W związku z tym wolontariusze Stowarzyszenia apelują do mieszkańców Mławy i okolic o przekazywanie rzeczy i przedmiotów, które można przynosić do sklepiku charytatywnego w dniach jego otwarcia lub skontaktować się poprzez pocztę elektroniczną : [email protected] , a także dzwoniąc pod numer 519 779 235 w celu odbioru przedmiotów przez wolontariuszy Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie.

STOWARZYSZENIE HOSPICJUM KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW

www.kuklino.org.pl

www.przyladekpomocy.pl.tl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Niedzwiecka
Niedzwiecka
2 lata temu

Super że działa taki sklepik w Mławie na pewno ze sprzedanych towaru zostanie przeznaczone na dobry cel Hospicjum Pozdrawiam prowadzących sklepik

zyta
zyta
4 lata temu

znając ceny mławskich lokali to pytanie czy ze sprzedaży tych drobiazgów wystarczy na opłatę samego czynszu.

pytanie
pytanie
4 lata temu

na jaki cel jest przeznaczony dochód . tego w artykule nie podano.

Think more
Think more
4 lata temu
Reply to  pytanie

„Dochód ze sprzedaży po dokonaniu opłat administracyjnych przeznaczony jest na działalność hospicyjną.” – czyż to nie wystarczy?

Magnus
Magnus
4 lata temu

Bardzo dobrze, wreszcie coś z życiem z duszą.

Danuta Han
Danuta Han
4 lata temu

Cudownie

Danuta Han
Danuta Han
4 lata temu

Cudownie!

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x