Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Mławie działa już sklepik charytatywny


Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie serdecznie zaprasza do nowo otwartego Sklepiku Charytatywnego pod nazwą „Zielony Przylądek” mieszczący się przy ulicy Warszawskiej 1 lokal 33.

Sklepik czynny we wtorek, czwartek, piątek od godziny 11.00 do 16.00 oraz sobotę od 10.00 do 14.00.

W sklepiku charytatywnym można kupić za niewielkie pieniądze piękne, unikatowe rzeczy, antyki, starocie, a także rzeczy nowe. Wszystko bowiem co jest w „Zielonym Przylądku” zostało przekazane bezinteresownie przez darczyńców. Znajdują się tam również piękne rękodzieła wykonane przez wolontariuszy i podopiecznych Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Obsługą Sklepiku zajmują się bezinteresownie sami wolontariusze Stowarzyszenia.

Takie miejsca jak sklepiki charytatywne są nowością w Polsce, jednak w Europie i na świecie ta idea funkcjonuje od czasu II wojny światowej wspierając hospicja. Dochód ze sprzedaży po dokonaniu opłat administracyjnych przeznaczony jest na działalność hospicyjną.

Do Sklepiku można przekazywać rzeczy zbędne w domach takie jak przedmioty do wystroju wnętrz, sprzęt użytku domowego,różne drobiazgi nowe bądź używane. Istnienie i funkcjonowanie tego rodzaju sklepików oparte jest wyłącznie na przekazywanych darowiznach.

W związku z tym wolontariusze Stowarzyszenia apelują do mieszkańców Mławy i okolic o przekazywanie rzeczy i przedmiotów, które można przynosić do sklepiku charytatywnego w dniach jego otwarcia lub skontaktować się poprzez pocztę elektroniczną : [email protected] , a także dzwoniąc pod numer 519 779 235 w celu odbioru przedmiotów przez wolontariuszy Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie.

STOWARZYSZENIE HOSPICJUM KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW

www.kuklino.org.pl

www.przyladekpomocy.pl.tl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

avatar
1500
Niedzwiecka
Gość
Niedzwiecka

Super że działa taki sklepik w Mławie na pewno ze sprzedanych towaru zostanie przeznaczone na dobry cel Hospicjum Pozdrawiam prowadzących sklepik

zyta
Gość
zyta

znając ceny mławskich lokali to pytanie czy ze sprzedaży tych drobiazgów wystarczy na opłatę samego czynszu.

pytanie
Gość
pytanie

na jaki cel jest przeznaczony dochód . tego w artykule nie podano.

Think more
Gość
Think more

„Dochód ze sprzedaży po dokonaniu opłat administracyjnych przeznaczony jest na działalność hospicyjną.” – czyż to nie wystarczy?

Magnus
Gość
Magnus

Bardzo dobrze, wreszcie coś z życiem z duszą.

Danuta Han
Gość
Danuta Han

Cudownie

Danuta Han
Gość
Danuta Han

Cudownie!