Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

W Mławie działa już sklepik charytatywny


Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie serdecznie zaprasza do nowo otwartego Sklepiku Charytatywnego pod nazwą „Zielony Przylądek” mieszczący się przy ulicy Warszawskiej 1 lokal 33.

KSP Mława nabór

Sklepik czynny we wtorek, czwartek, piątek od godziny 11.00 do 16.00 oraz sobotę od 10.00 do 14.00.

W sklepiku charytatywnym można kupić za niewielkie pieniądze piękne, unikatowe rzeczy, antyki, starocie, a także rzeczy nowe. Wszystko bowiem co jest w „Zielonym Przylądku” zostało przekazane bezinteresownie przez darczyńców. Znajdują się tam również piękne rękodzieła wykonane przez wolontariuszy i podopiecznych Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Obsługą Sklepiku zajmują się bezinteresownie sami wolontariusze Stowarzyszenia.

Takie miejsca jak sklepiki charytatywne są nowością w Polsce, jednak w Europie i na świecie ta idea funkcjonuje od czasu II wojny światowej wspierając hospicja. Dochód ze sprzedaży po dokonaniu opłat administracyjnych przeznaczony jest na działalność hospicyjną.

Do Sklepiku można przekazywać rzeczy zbędne w domach takie jak przedmioty do wystroju wnętrz, sprzęt użytku domowego,różne drobiazgi nowe bądź używane. Istnienie i funkcjonowanie tego rodzaju sklepików oparte jest wyłącznie na przekazywanych darowiznach.

W związku z tym wolontariusze Stowarzyszenia apelują do mieszkańców Mławy i okolic o przekazywanie rzeczy i przedmiotów, które można przynosić do sklepiku charytatywnego w dniach jego otwarcia lub skontaktować się poprzez pocztę elektroniczną : apostolka3@wp.pl , a także dzwoniąc pod numer 519 779 235 w celu odbioru przedmiotów przez wolontariuszy Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie.

STOWARZYSZENIE HOSPICJUM KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW

www.kuklino.org.pl

www.przyladekpomocy.pl.tl

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

6 - liczba komentarzy w artykule "W Mławie działa już sklepik charytatywny"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
zyta
Gość

znając ceny mławskich lokali to pytanie czy ze sprzedaży tych drobiazgów wystarczy na opłatę samego czynszu.

pytanie
Gość

na jaki cel jest przeznaczony dochód . tego w artykule nie podano.

Think more
Gość

„Dochód ze sprzedaży po dokonaniu opłat administracyjnych przeznaczony jest na działalność hospicyjną.” – czyż to nie wystarczy?

Magnus
Gość

Bardzo dobrze, wreszcie coś z życiem z duszą.

Danuta Han
Gość

Cudownie

Danuta Han
Gość

Cudownie!

wpDiscuz