Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wuja Squad pokonał Ciechanów i został samodzielnym liderem


Piąta kolejka Kormez Mławskiej Ligi Koszykówki przyniosła mecz na szczycie. Zwycięsko wyszli z niego reprezentanci Wuja Squad, dzięki czemu zostali  nowym liderem rozgrywek. W pierwszej rundzie eliminacji wygrali także gracze WML Squad i Kontry Przasnysz.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Starcie dwóch najlepszych ekip ligi przyniosło wiele emocji. Po dwóch odsłonach na prowadzeniu znajdowali się ciechanowianie, ale przewaga zaledwie trzech punktów szybko stopniała. Głównie za sprawą Bartosza Tyszki, którzy do perfekcji wykorzystał kłopoty z faulami głównego rozgrywającego rywali. Łukasz Komorowski opuścił parkiet w połowie trzeciej kwarty. Gdy na nie powrócił, MOSiR już przegrywał. Straty nie odrobił, mimo skutecznej gry duetu wysokich graczy Artura Nałęcza (osiemnaście punktów) i Artura Dobrzyńskiego (dziewięć punktów). Nie do zatrzymania w obozie Wuja Squad byli bracia Tyszkowie. Osiemnaście punktów rzucił Bartosz, tuzinem mógł się pochwalić starszy z rodzeństwa Przemysław.

Przasnyska Kontra przegrywała długo z Ekonomikiem, ale w ostatniej partii potrafił przeważyć szalę na swoją stronę. Zadbał o to kapitan Arkadiusz Stańczak. Zaliczył czternaście punktów, o trzy mniej zapisał na swoje konto Adrian Ćwik. W obozie ZS nr 4 najczęściej do kosza trafiali Adam Kołakowski (18) i Patryk Bunalski.

W ostatnim meczu WML Squad okazał się lepszy od zespołu z liceum ogólnokształcącego w Mławie. Dublet wśród zwycięzców zaliczył Przemysław Łęczek (23 punkty, 10 zbiórek), dziewięć asyst dorzucił Jakub Walczak. Wśród uczniów „ogólniaka” wyróżnili się Adam Olczak (13 punktów) i Artur Czerwiński (12 punktów).

 Następna kolejka odbędzie się w środę 18 stycznia. Zmierzą się w niej I LO z Wuja Squad, MOSiR Ciechanów z Ekonomikiem oraz WML Squad z Kontrą Przasnysz.

V kolejka (4 stycznia): Wuja Squad – MOSiR Ciechanów 46:40, I LO Mława – WML Squad 39:46,  Ekonomik – Kontra Przasnysz 37:39

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x