Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miasto dofinansuje usunięcie eternitu z dachu


Burmistrz Miasta Mława zachęca mieszkańców do skorzystania z dofinansowania na zdjęcie z dachu i utylizację materiału zawierającego niebezpieczny azbest (eternit). W tegorocznym budżecie mamy zabezpieczone na ten cel 60 tysięcy złotych. Urząd Miasta Mława już czeka na zgłoszenia.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Od 2008 roku Mława realizuje program usuwania wyrobów azbestowych. Z roku na rok zmniejsza się liczba domów pokrytych eternitem. Przez ostatnie dziewięć lat z pomocy ratusza skorzystało 486 mieszkańców. Z ich domów zdemontowano i zutylizowano 1 145,813 ton wyrobów zawierających azbest, co kosztowało 573 115,80 zł. Miasto otrzymało na ten cel dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 392 401,84 zł.

Z budżetu miasta na ten cel przeznaczono ogółem 180 713,96 zł.

W tegorocznym budżecie na demontaż, usunięcie i utylizację azbestu na wniosek burmistrza radni przeznaczyli kolejne 60 tys. zł. Osoby, które zamierzają w 2017 roku usunąć eternitowe pokrycie dachu są proszone o kontakt z pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska (ratusz, pokój nr 18). Wniosek jest dostępny także w poradniku interesanta na stronie internetowej miasta: http://www.mlawa.pl/ochrona-srodowiska-i-rolnictwo/dofinansowanie-demontazu-transportu-i-utylizacji-wyrobow-zawierajacych-azbest.html#tresc-strony

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 15 marca 2017 roku. O przyznaniu dofinansowania decyduje kolejność zgłoszeń.

Źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x