Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwa zarzuty i tymczasowe aresztowanie dla ks. Piotra B


Prokuratura Rejonowa w Płońsku 16 grudnia 2016 r postawiła ks. Piotrowi B. byłemu już proboszczowi parafii św. Wojciecha w Szreńsku zarzuty dotyczące dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec dwu pokrzywdzonych.


– Prokurator rejonowy w dniu 16 grudnia 2016 roku udał się do Szczecina, gdzie przedstawił podejrzanemu Piotrowi B., byłemu proboszczowi parafii w Szreńsku dwa zarzuty. Dotyczą one dwóch osób wówczas małoletnich.   Pierwszy z nich dotyczy roku 2003, a potem 2008 do 2013 w Skępem, drugi natomiast okresu sierpień 2014 – maj 2016 w Szreńsku. Obydwa zarzuty z art. 199 par. 3 KK w zbiegu z art. 200 par.1 KK są takie same w treści i kwalifikacji prawnej, a mianowicie: Piotr B. nadużywając zaufania z racji zawodu i pozycji dopuścił się wobec pierwszej i drugiej wówczas małoletniej innych czynności seksualnych. Po przedstawieniu zarzutów prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Szczecinie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd Rejonowy w Szczecinie 16 grudnia 2016 r. takie postanowienie wydał – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku, Iwona Śmigielska-Kowalska.

Pomimo, że sprawę z racji wniosku o wyłączenie prokuratury mławskiej prowadziła prokuratura w Płońsku, akt oskarżenia w tej sprawie trafi do Sądu Rejonowego w Mławie.

red.

Przypomnijmy:

W dniu 21 czerwca 2016 r. Biskup Płocki odwołał z urzędu ks. Piotra B. dotychczasowego proboszcza parafii Szreńsk i zawiesił go we wszystkich funkcjach duszpasterskich. Zgłosił się on sam do biskupa i przyznał się do czynów niemoralnych z osoba niepełnoletnią. Po wyłączeniu mławskiej prokuratury, postępowanie w płońskiej prokuraturze wszczęto 15 lipca 2016 r. Powinno się ono zakończyć w przeciągu trzech miesięcy. W grudniu do prokuratury zgłosiła się jeszcze jedna osoba twierdząca, że była molestowana kiedy miała poniżej 15 lat.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Dawny parafianin
Dawny parafianin
4 lata temu

A ja się u niego spowiadałem ,teraz wypada sięzastanowić przed kim się spowiadamy,czy przed bogiem czy pedofilowi.To jest żenada.Niech osiedzi ze dwadzieścia latek może wtedy wyzdrowieje,jakoś do nieletnich zdrowia mu nie brakowało a teraz nagle chory he he he☺

aaaaa
aaaaa
4 lata temu

To prawda,że zrobił dziewczynce dziecko???

Ktoś...
Ktoś...
4 lata temu
Reply to  aaaaa

Przeprowadź śledztwo, a nie kolejny raz się dopytujesz :), jak coś będziesz wiedzieć pewnego to poinformuj nas także i nie pytaj więcej.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Ktoś...

Pytam bo na jednym z portali internetowych pojawiła się taka informacja http://wiadomosci.onet.pl/forum/kielce-12-letnia-dziewczynka-urodzila-dziecko,2900200,czytaj-popularne.html

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Ciekawe czy „ofiarami” Piotra.B. były tylko dzieci czy miał też „ciągotki” do kobiet dorosłych-może” jechał” na kilka frontów jednocześnie ??
Ciekawe też czy miał na tyle odwagi cywilnej,żeby przeprosić swoje „ofiary”??
Jeszcze jedno mnie zastanawia to ,że nikt się nie zorientował- ani wikary, ani gosposia itd..- czyżby dobry kamuflaż, albo udawali,że niczego nie widzą ?????

volvo
volvo
4 lata temu

a tego Zszywanego kiedy odwołają? Ta kobieta powinna się zgłosić do mediów i opowiedzieć jak to wyglądało i czy zgłaszała wtedy to do kurii. Bo jeśli tak tzn. ze miał się dobrze i nikt z tym nic nie zrobił a on dalej krzywdził!

Anon
Anon
4 lata temu

Dobrze mu tak. Teraz to go nawet ten cały bóg nie ochroni

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Piotrek nagrabiłeś sobie :(:( Maska kłamstw i oszustw opadła :(:(
Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy:( 🙁 🙁
Zło ,które wyrządzamy drugiemu człowiekowi ZAWSZE- prędzej czy później wróci do nas ze zdwojoną siłą :(:(
To przykre, że człowiek którego wydaje nam się że dobrze znamy okazuje się być zupełnie kimś inny :(:(
Piotrek współczujemy twojej rodzinie – „miły prezent” na święta:(:(:(

dracov6664
dracov6664
4 lata temu

PO i Nowoczesna zdrajcami kraju.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x