Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od nowego roku będą pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów


segregacja-smieciUrząd Miasta Mława zakupił 30 pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Wkrótce staną one w tych miejscach miasta, w których są one mieszkańcom najbardziej potrzebne.


Pojemniki – po dziesięć na odpady papierowe, plastikowe i szklane – dostarczy do Mławy firma z Poznania, z którą ratusz w tym tygodniu podpisał umowę na kwotę 30 258 zł. Do Urzędu Miasta Mława docierały sygnały od mieszkańców wskazujących, gdzie nowe pojemniki powinny się pojawić. Obecnie wszystkie głosy są analizowane. Pod koniec tego roku lub na początku przyszłego pojemniki zostaną rozmieszczone w tych punktach miasta, gdzie jest na nie największe zapotrzebowanie.

Zachęcamy wszystkich do segregowania odpadów i korzystania z przeznaczonych do tego pojemników. Znaczną cześć surowców można przetworzyć na nowe produkty. Ponadto przyczyniamy się w ten sposób do ochrony środowiska.

źródło:UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rumcajs
Rumcajs
4 lata temu

Jak to jest:
mieszkańcy nie segregują śmieci w swoich gospodarstwach? tylko miasto zakupuje specjalne pojemniki dla mieszkańców? Po co miejskie pojemniki na do selektywnej zbiórki odpadów?
W SM to spółdzielnia dba o o zapewnienie swoim mieszkańcom takich pojemników, a więc w domach prywatnych powinni to robić właściciele domów, a w TBS – same TBS

znawca tematu
znawca tematu
4 lata temu
Reply to  Rumcajs

Drogi Rumcajsie,
musisz wiedzieć jedną rzecz, otóż Miasto kupuje pojemniki ale po to, żeby je wydzierżawić firmie odbierającej odpady. W ten sposób i jedna strona i druga wywiązuje się ze swoich ustawowych obowiązków.

Rumcajs
Rumcajs
4 lata temu
Reply to  znawca tematu

Heh, dziwne to, a to ile ta firma płaci rocznie za ową dzierżawę pojemników?? bo jeśli jesteś znawcą tematu, to chyba wiesz i to 🙂
Ciekawe czy miastu się opłaci, czy tak samo jak dzierżawa w systemie PPP

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x