Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Od nowego roku będą pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów


segregacja-smieciUrząd Miasta Mława zakupił 30 pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Wkrótce staną one w tych miejscach miasta, w których są one mieszkańcom najbardziej potrzebne.

KSP Mława nabór

Pojemniki – po dziesięć na odpady papierowe, plastikowe i szklane – dostarczy do Mławy firma z Poznania, z którą ratusz w tym tygodniu podpisał umowę na kwotę 30 258 zł. Do Urzędu Miasta Mława docierały sygnały od mieszkańców wskazujących, gdzie nowe pojemniki powinny się pojawić. Obecnie wszystkie głosy są analizowane. Pod koniec tego roku lub na początku przyszłego pojemniki zostaną rozmieszczone w tych punktach miasta, gdzie jest na nie największe zapotrzebowanie.

Zachęcamy wszystkich do segregowania odpadów i korzystania z przeznaczonych do tego pojemników. Znaczną cześć surowców można przetworzyć na nowe produkty. Ponadto przyczyniamy się w ten sposób do ochrony środowiska.

źródło:UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Od nowego roku będą pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Rumcajs
Gość

Jak to jest:
mieszkańcy nie segregują śmieci w swoich gospodarstwach? tylko miasto zakupuje specjalne pojemniki dla mieszkańców? Po co miejskie pojemniki na do selektywnej zbiórki odpadów?
W SM to spółdzielnia dba o o zapewnienie swoim mieszkańcom takich pojemników, a więc w domach prywatnych powinni to robić właściciele domów, a w TBS – same TBS

znawca tematu
Gość

Drogi Rumcajsie,
musisz wiedzieć jedną rzecz, otóż Miasto kupuje pojemniki ale po to, żeby je wydzierżawić firmie odbierającej odpady. W ten sposób i jedna strona i druga wywiązuje się ze swoich ustawowych obowiązków.

Rumcajs
Gość

Heh, dziwne to, a to ile ta firma płaci rocznie za ową dzierżawę pojemników?? bo jeśli jesteś znawcą tematu, to chyba wiesz i to 🙂
Ciekawe czy miastu się opłaci, czy tak samo jak dzierżawa w systemie PPP

wpDiscuz