Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

53 wykroczenia na ulicy LG Electronics. Będą grzywny?


sliderNa początku tego tygodnia, przez dwa dni mławska policja prowadziła działania interwencyjne na ulicy LG Electronics. Chodziło o dość nagminnie zdarzającą się tam sytuację parkowania samochodów osobowych przez pracowników, w sposób utrudniający poruszanie się tą ulicą innym pojazdom, a poruszają się tam zarówno samochody ciężarowe jak i autobusy. W okolicach LG osobówki parkują nawet na ścieżce rowerowej. Policja podjęła tę interwencję po otrzymaniu zgłoszenia, że ulica jest nieprzejezdna.

– Trwające dwa dni działania kontrolne policji prowadzone były na skutek otrzymanego zgłoszenia o blokowaniu ulicy LG Electronics przez parkujące tam pojazdy.  Interweniujący policjanci ujawnili 53 przypadki wykroczeń polegające na nieprawidłowym parkowaniu. Nikt z kierowców nie został ukarany mandatem karnym. Z interwencji sporządzona została dokumentacja, ustalane są przyczyny tej sytuacji i do sądu skierowane zostaną wnioski o ukaranie – informuje Anna Pawłowska rzecznik prasowy KPP Mława.

Czy problem zrodził się wyłącznie ze złej woli kierowców? Nie tylko. Brak miejsc parkingowych to problem ogólnomiejski, ale ze szczególną intensywnością występuje w okolicy największych zakładów pracy w Mławie, jakimi są spółki koreańskie czy Wipasz. Zdecydowana większość pracowników po prostu chce lub musi przyjechać do pracy własnym autem.

Próbą poprawy tej sytuacji przez mławski ratusz jest realizowana w tym roku przebudowa odcinka ulicy LG Electronics.Taką decyzję podjęła rada miasta w styczniu tego roku, kiedy to na miejskiej sesji do takiego działania zachęcał radnych prezes LG Si Hwan Park. Podczas obrad jedynie radny Rakowski dopytywał burmistrza, czy firma LG nie powinna również partycypować w kosztach miejskiej inwestycji, gdyż parkingi dla działalności gospodarczej powinny się mieścić w granicach działki, na której przedsiębiorca działalność prowadzi.

Ostatecznie radni przeznaczyli kwotę prawie 840 tys. zł na przebudowę ulicy wraz z budową parkingów. Prace prowadziła firma GUTBRUK. W ramach tych robót wykonanych ma być 108 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Inwestycja powinna zostać być skończona do 14 października.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

24 - liczba komentarzy w artykule "53 wykroczenia na ulicy LG Electronics. Będą grzywny?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
ktoś...
Gość

Czegoś chyba tu nie rozumiem.. „Inwestycja powinna zostać być skończona do 14 października” – dziś mamy 25 listopad więc jak to jest? Inwestycja miała zostać skończona więc w czym jest problem?

123
Gość
Dla takiego kolosa jak LG znaleziona pieniądze w budżecie na przebudowę odcinka ul LG. Jakim to prawem firma LG, która ma część ogrodzonej ul.LG, nie inwestuje, albo nie partycypuje w kosztach przebudowy tej ulicy, wszak ta ulicy nosi nazwę tej korporacji. Sytuacja też dotyczy zbiornika retencyjnego. Jeśli taki zakład obraca setkami milionówzłotych, to chyba stać go na budowę takich instalacji, czy też innych naziemnych urządzeń wraz z infrastrukturą drogową. Ale jak to w Mł…., mieszkańcy muszą z własnej kieszeni muszą robić prezenty zagranicznym koncernom, bo władza tak chce. Koniec końców mieszkańcy czekają latami na realizację ważnych zadań na osiedlach i… Czytaj więcej »
Obiektywny
Gość

LG nie może wiązać się kosztami z terenem działania. Polityka firmy jest taka, żeby w razie konieczności przenieść zakład w inne miejsce bez straty w postaci ulic, czy zbiorników retencyjnych. Inwestować może w coś, co przyniesie finansową korzyść. Poza tym faktycznie firma widzi swoją pozycję jeśli chodzi o zatrudnienie i korzysta z tego faktu. To jest biznes, liczą się tylko zyski a prawnie firma nie bardzo może remontować miejskie drogi, czy inwestować w infrastrukturę miasta.

Ktoś...
Gość

w swoją infrastrukturę chyba może inwestować??
Zapewnienie odpowiedniej ilości miejsc parkingowych dla swoich pracowników to jest chyba własna infrastruktura, nie sądzisz Obiektywny???
Czemu pracownicy mają płacić mandaty???
Tylko właśnie, to jest biznes, nastawiony na maksymalny zysk, a parkingi to dodatkowe kaszty, dodatkowa powierzchnia gruntu nie przynosząca zysku, a więc niech szary Kowalski – szary pracownik LG płaci mandaty za to że nie ma gdzie parkować swojego auta.
Ot, polityka…

Ktoś...
Gość

Ano właśnie, sam odpowiadasz sobie na swoje wątpliwości, tu cały czas chodzi o włażenie w tyłek firmie LG żeby mieć poparcie i dofinansowanie do wyborów samorządowych. Nie ma nic za darmo.
Korpo ma się dobrze, zyski są ogromne, a kwota na wynagrodzenia miesięczne głównej kadry kierowniczej na poziomie kwoty na wynagrodzenia pozostałych pracowników. SK i WW obchodzą się z władzami LG ja z bardzo delikatną miśnieńską porcelaną, a szefostwo LG korzysta z przywilejów jakie daje im Mława, no bo kto by nie korzystał? chyba tylko… g.upi 🙂

Z daleka
Gość

Władza świetnie się ma. Tylko fotki, fociunie, wstążki, wstążeczki, ryzykowne i odważne decyzje, szastanie publicznymi pieniędzmi na lewo i na prawo, niedotrzymane terminy oddawanych inwestycji, brak nowoczesnych rozwiążań ekologicznych dla miasta, praktycznie niskie pozyskiwanie środków z funduszy UE, pozbywanie sie dochodowych przedsiebiorstw, promocja zagranicznych koncernów i ta cała celebra na czele z Radą Miasta- którą smiem nazywać: Naczelnym Chórem Apologetów Burmistrza, albo : Radą Potakiwaczy, Utrwalaczy i Piewców SK.

Jarząbek
Gość

Nie rozumiem
Nie ma miejsc parkingowych i dlatego każe się kierowców samochodów za złe parkowanie? – to czysty absurd!!!
Należy chyba ukarać LG za nie stworzenie swoim pracownikom parkingu zapewniającego prawidłowe zaparkowanie aut, no ale najlepiej karać statystycznego Kowalskiego niż wielkiego molocha.

wpDiscuz