Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
meblolux

Szreńsk. Konkurs „KTO NIE PALI JEST NA FALI”


wp_20140627_034Z okazji obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu w Zespole Placówek Oświatowych w Szreńsku odbył się konkurs antynikotynowy pod hasłem „Kto nie pali jest na fali”.Konkurs miał charakter edukacyjno-profilaktyczny a jego głównym celem było uświadomienie młodzieży gimnazjalnej szkodliwości palenia papierosów oraz wzmacnianie w nich motywacji do nie palenia. Przedstawiciele grupy PaTPORT podczas apelu dla uczniów podkreślili, że to taka nietypowa lekcja, która ma zachęcić i zmotywować wszystkich do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

Po krótkim wstępie prowadzący zaprosili do obejrzenia materiału filmowego pt. „Nikotynizm. Mówię Wam nie warto”. Dwie relacje – dwa świadectwa byłych palaczy wzbudziły w uczniach refleksję, czy warto sięgnąć po pierwszego papierosa?

W dalszej części odbyła się gala konkursowa czyli rozstrzygnięcie szkolnego konkursu antynikotynowego, do którego zobowiązane były przystąpić klasy I, II i III gimnazjum. Każda klasa miała do wykonania trzy zadania: prezentację multimedialną o tematyce antynikotynowej, scenkę prezentującą szkodliwość palenia tytoniu oraz emblematy – znaczki antynikotynowe.

Zanim Jury ogłosiło wyniki konkursu, prowadzący zaprosili wszystkich do wysłuchania głosu młodzieży w profilaktyce uzależnień. Grupa PaTPORT apelowała do swoich rówieśników – „Nie przystawaj z palaczami, rzuć palenie i bądź z nami”. Następnie młodzi ludzie pokazali, iż preferują twórczą profilaktykę, sięgając po różne dziedziny sztuki jak np. taniec. Wielkie oklaski otrzymali uczniowie z grupy PaTPORT, którzy zatańczyli „Macarenę” oraz „W stronę słońca…” po to aby pokazać, że można rozwijać swoje pasje i zainteresowania bez uzależnień.

Organizatorzy konkursu Pani Katarzyna Bagińska i Pani Agnieszka Bilicka podkreślili, iż taka akcja pobudzi w młodych ludziach głęboką refleksję nad swoim postępowaniem, przyczyni się do pozytywnego myślenia i właściwego działania. Na koniec Panie życzyły wszystkim zdrowych i czystych płuc.

źródło: ZPO w Szreńsku

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500