Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

MKM kursuje nie tylko w Mławie


dsc_0011Wyjaśniła się obecność autobusów Mławskiej Komunikacji Miejskiej na trasie daleko poza granicami miasta. Nie jest to bynajmniej poszerzenie usług MKM dla mieszkańców gminy Szydłowo.

KSP Mława nabór

Te mniejsze, charakterystyczne autobusy oznakowane logotypami Mławskiej Komunikacji Miejskiej pojawiają się nawet kilkukrotnie w ciągu dnia na trasie Mława – Nosarzewo Borowe. Zatrzymują się między innymi na przystanku autobusowym w Szydłowie. To połączenie nie jest jak sygnalizowali niektórzy kolejną linią MKM tym razem sięgającą gminy Szydłowo. Na naszą prośbę sprawę wyjaśniło Biuro Prasowe Mobilis.

– W godzinach, w których odbywają się kursy komunikacji miejskiej, tj. między 6:00 a 21:00, autobusy MKM wykonują wyłącznie kursy komunikacji miejskiej. W umowie na obsługę komunikacji miejskiej zawarty jest obowiązek posiadania pojazdu rezerwowego, natomiast nie ma zapisu o prawie wyłączności tych pojazdów do komunikacji miejskiej, w związku z czym jeden z autobusów oznakowany logo MKM wykorzystywany jest również do przewozu pracowników w godzinach 4-6 oraz 22-23 do miejscowości Krzywonoś oddalonej od Mławy o ok. 12 km – wyjaśnia Barbara Matusik  z Biuro Prasowe Mobilis Sp. z o.o.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

19 - liczba komentarzy w artykule "MKM kursuje nie tylko w Mławie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Sebastian
Gość

Firma przewozowa ustalając koszt usługi w ramach kursów MKM bierze pod uwagę min. koszty eksploatacyjne takie jak zużycie ogumienia, naprawy autobusów, zakup części zamiennych itp. Dodatkowe kursy zwiększają koszty utrzymania tych autobusów, co w kosekwencji zwiększa odpłatność ze strony miasta za tą usługę. Gdyby do złożenia oferty zapraszane były inne firmy przewozowe, wybrano by tańszego przewoźnika, a tak wychodzi na to ile chcą tyle dostaną.

kemoT
Gość

Ale się uśmiałem ha ha. Napisałeś że dodatkowe kursy zwiększają koszty utrzymania autobusów a jest dokładnie odwrotnie, koszty stałe wtedy maleją a Ty wymieniłeś eksploatacyjne. Kup sobie autokar postaw pod oknem i podziwiaj, wynik finansowy na pewno Cię zaskoczy!! Miasto płaci za wykonane kilometry na poszczególnych liniach MKM i jest to z góry wiadoma ilość km. Pozdrawiam Mobilis Mława.

nelia
Gość

Duże autobusy MKM wożą pracowników Lg przed godz.8 i przywożą do miasta po godz.16.
Widzę to wielokrotnie ,zwłaszcza rano.
Nie wiem jakie są umowy dotyczące ww. autobusów ale niestety często sie zdarza, że na trasie nr 1 , rano , uczniów i pacjentów do szpitala wożą te mniejsze.
Ścisk jest przeogromny. Ludzie o kulach i laskach ledwo dają radę stać.
Gdyby tak jakaś osoba niepeunosprawna na wózku albo matka z dzieckiem chciała jechać do szpitala to nie ma szans.

Zosia
Gość

Ludziom to nie dogodzi, jak słowo daję. Jak tyłki wozicie za darmo po całym mieście to nie narzekacie? Co za problem, że gdzie indziej jeszcze te autobusy jeżdzą?

ramzes
Gość

Kto więc płaci za komunikację miejską? Burmistrz z radnymi robią zrzuty z własnej kieszeni? Bo z tego co słyszałem to jest ona finansowana z budżetu miasta a ten składa się z podatków mieszkańców. Chyba że może czegoś nie wiem, coś się zmieniło?

a
Gość

Jakie za darmo !? Za nasze podatki !! Bardzo dobrze, że ludzie zwracają na takie rzeczy uwagę , to są nasze ciężko zarobione pieniądze a urzędnicy wedle swojego uznania. Radni są wybierani aby reprezentować nas mieszkańców i nasze interesy ! Ludzie mają stare przyzwyczajenia ,że co państwowe to niczyje , otóż nie ! My za to płacimy i wymagamy .

skorpion
Gość

No tak a miasto za to placi, bo jak mówi rzecznik MOBILIS, W UMOWIE NIE MA ZAPISU, O WYLĄCZNOŚCI, a pojazd rezerwowy winien być w wyłącznej dyspozycji U.M jak widać skarbnik miasta ma lekką rękę w wydawaniu miejskich pieniędzy wspierających budżet STAROSTWA, nie dziwota przeciesz sprawuje w Starostwie funkcje Przewodniczącego rady Powiatu i pomaga gminie Szydłowo, na której terenie jest m.Krzywonoś, i to gmina powinna pokrywać koszty tych przejazdow.

Ktoś...
Gość

Za dowóz pracowników LG płaci LG, ani miasto, ani żadna gmina, to LG ma podpisaną umowę z Mobilisem
tylko czy przypadkiem miasto nie płaci i za ten kilometraż, bo być może miasto płaci za przejechane kilometry autobusami MKM wg stanu liczników w tych pojazdach.

Marcin
Gość

Przeczytaj „…nie ma wyłączności tych pojazdów tylko do komunikacji miejskiej…” zresztą w czym widzicie problem. Kiedy trzeba autobusy są według rozkładu a gdzieś za Mława ktoś zobaczył napis MKM to już afera….

Zosia
Gość

Zgadza się Marcin

Ktoś...
Gość

Wyłączności nie ma, ale jakaś przyzwoitość powinna być

wpDiscuz