Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

MKM kursuje nie tylko w Mławie


dsc_0011Wyjaśniła się obecność autobusów Mławskiej Komunikacji Miejskiej na trasie daleko poza granicami miasta. Nie jest to bynajmniej poszerzenie usług MKM dla mieszkańców gminy Szydłowo.


Te mniejsze, charakterystyczne autobusy oznakowane logotypami Mławskiej Komunikacji Miejskiej pojawiają się nawet kilkukrotnie w ciągu dnia na trasie Mława – Nosarzewo Borowe. Zatrzymują się między innymi na przystanku autobusowym w Szydłowie. To połączenie nie jest jak sygnalizowali niektórzy kolejną linią MKM tym razem sięgającą gminy Szydłowo. Na naszą prośbę sprawę wyjaśniło Biuro Prasowe Mobilis.

– W godzinach, w których odbywają się kursy komunikacji miejskiej, tj. między 6:00 a 21:00, autobusy MKM wykonują wyłącznie kursy komunikacji miejskiej. W umowie na obsługę komunikacji miejskiej zawarty jest obowiązek posiadania pojazdu rezerwowego, natomiast nie ma zapisu o prawie wyłączności tych pojazdów do komunikacji miejskiej, w związku z czym jeden z autobusów oznakowany logo MKM wykorzystywany jest również do przewozu pracowników w godzinach 4-6 oraz 22-23 do miejscowości Krzywonoś oddalonej od Mławy o ok. 12 km – wyjaśnia Barbara Matusik  z Biuro Prasowe Mobilis Sp. z o.o.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
6 lata temu

Firma przewozowa ustalając koszt usługi w ramach kursów MKM bierze pod uwagę min. koszty eksploatacyjne takie jak zużycie ogumienia, naprawy autobusów, zakup części zamiennych itp. Dodatkowe kursy zwiększają koszty utrzymania tych autobusów, co w kosekwencji zwiększa odpłatność ze strony miasta za tą usługę. Gdyby do złożenia oferty zapraszane były inne firmy przewozowe, wybrano by tańszego przewoźnika, a tak wychodzi na to ile chcą tyle dostaną.

kemoT
kemoT
6 lata temu
Reply to  Sebastian

Ale się uśmiałem ha ha. Napisałeś że dodatkowe kursy zwiększają koszty utrzymania autobusów a jest dokładnie odwrotnie, koszty stałe wtedy maleją a Ty wymieniłeś eksploatacyjne. Kup sobie autokar postaw pod oknem i podziwiaj, wynik finansowy na pewno Cię zaskoczy!! Miasto płaci za wykonane kilometry na poszczególnych liniach MKM i jest to z góry wiadoma ilość km. Pozdrawiam Mobilis Mława.

nelia
nelia
6 lata temu

Duże autobusy MKM wożą pracowników Lg przed godz.8 i przywożą do miasta po godz.16.
Widzę to wielokrotnie ,zwłaszcza rano.
Nie wiem jakie są umowy dotyczące ww. autobusów ale niestety często sie zdarza, że na trasie nr 1 , rano , uczniów i pacjentów do szpitala wożą te mniejsze.
Ścisk jest przeogromny. Ludzie o kulach i laskach ledwo dają radę stać.
Gdyby tak jakaś osoba niepeunosprawna na wózku albo matka z dzieckiem chciała jechać do szpitala to nie ma szans.

Zosia
Zosia
6 lata temu

Ludziom to nie dogodzi, jak słowo daję. Jak tyłki wozicie za darmo po całym mieście to nie narzekacie? Co za problem, że gdzie indziej jeszcze te autobusy jeżdzą?

a
a
6 lata temu
Reply to  Zosia

Jakie za darmo !? Za nasze podatki !! Bardzo dobrze, że ludzie zwracają na takie rzeczy uwagę , to są nasze ciężko zarobione pieniądze a urzędnicy wedle swojego uznania. Radni są wybierani aby reprezentować nas mieszkańców i nasze interesy ! Ludzie mają stare przyzwyczajenia ,że co państwowe to niczyje , otóż nie ! My za to płacimy i wymagamy .

ramzes
ramzes
6 lata temu
Reply to  Zosia

Kto więc płaci za komunikację miejską? Burmistrz z radnymi robią zrzuty z własnej kieszeni? Bo z tego co słyszałem to jest ona finansowana z budżetu miasta a ten składa się z podatków mieszkańców. Chyba że może czegoś nie wiem, coś się zmieniło?

skorpion
skorpion
6 lata temu

No tak a miasto za to placi, bo jak mówi rzecznik MOBILIS, W UMOWIE NIE MA ZAPISU, O WYLĄCZNOŚCI, a pojazd rezerwowy winien być w wyłącznej dyspozycji U.M jak widać skarbnik miasta ma lekką rękę w wydawaniu miejskich pieniędzy wspierających budżet STAROSTWA, nie dziwota przeciesz sprawuje w Starostwie funkcje Przewodniczącego rady Powiatu i pomaga gminie Szydłowo, na której terenie jest m.Krzywonoś, i to gmina powinna pokrywać koszty tych przejazdow.

Ktoś...
Ktoś...
6 lata temu
Reply to  skorpion

Za dowóz pracowników LG płaci LG, ani miasto, ani żadna gmina, to LG ma podpisaną umowę z Mobilisem
tylko czy przypadkiem miasto nie płaci i za ten kilometraż, bo być może miasto płaci za przejechane kilometry autobusami MKM wg stanu liczników w tych pojazdach.

Marcin
Marcin
6 lata temu

Przeczytaj „…nie ma wyłączności tych pojazdów tylko do komunikacji miejskiej…” zresztą w czym widzicie problem. Kiedy trzeba autobusy są według rozkładu a gdzieś za Mława ktoś zobaczył napis MKM to już afera….

Ktoś...
Ktoś...
6 lata temu
Reply to  Marcin

Wyłączności nie ma, ale jakaś przyzwoitość powinna być

Zosia
Zosia
6 lata temu
Reply to  Marcin

Zgadza się Marcin

Kris
Kris
6 lata temu

Czemu do Wipasza nie można przejazdów uruchomić. Ludzie pracują na różne godziny.

Grrrr
Grrrr
6 lata temu
Reply to  Kris

Bo Wipasz tnie koszty gdzie tylko się da ot dlatego.

Ktoś...
Ktoś...
6 lata temu

Np, no, brak słów, czy za te kursy też burmistrz płaci z naszej kieszeni??
Rozumiem, że burmistrz płaci za przejechane kilometry autobusów, czyli wg stanów licznika
Piękna współpraca.
Może firma Mobilis bierze podwójnie za kursy LG: raz od miasta jako od autobusu miejskiego, a drugi raz od LG za tras.ę.
Ponadto Mobilis tak ograniczył ilość tras autobusów, bo kursy są nieopłacalne (brak pasażerów ze względu na wygórowane ceny biletów) i nie ma innego taboru do wożenia pracowników LG?
Następna uwaga do Mobilisu:
Wy nie macie pasażerów, a autobus toruńskiej Arrivy jest na trasie Mława – Żuromin przepełniony,
jak to tłumaczycie? – bo ja to tłumaczę cenami biletów właśnie.

Mławiak
Mławiak
6 lata temu

Zgadzam się z poniższym komentarzem.
Widziałem (duży autobus) MKM jak jechał ulicą Kopernika z napisem LG z pracownikami w stronę miasta. Więc ktoś tu nie mówi całej prawdy.

Kolo
Kolo
6 lata temu

No to ciekawe bo niedawno widzialem jak duzy autobus mimo oznaczenia jako „1” mial napis LG i okolo godziny 16:30 widzialem jak przewozil ludzi z wlasnie LG do domow.

chewbacka
chewbacka
6 lata temu
Reply to  Kolo

Jeżeli przeskadza ci, że MKM przewozi ludzi z LG też w takich godzinach to może sam wsiądź za kółko i podrzuć zmęczonych pracowników do domu? LG ma różne zmiany, czasem robią po 8 godzin, czasami, a nawet częściej po 10/12. Jakoś do domów muszą dotrzeć… a to, że akurat autobus MKM podjechał to bez różnicy. własność Mobilisu i robi z pojazdami co chce.

a
a
6 lata temu
Reply to  chewbacka

Mości hrabiowie z LG, też pracuję na dzielnicy przemysłowej ale MKM nie jest dla mnie na tyle miłe i nie dowiezie mnie na czas do pracy bo przecież rozkład jazdy był przygotowywany dla wygody konkretnych osób. Proszę nie narzekać, nie tylko LG pracuje ciężko !

Kolo
Kolo
6 lata temu
Reply to  chewbacka

Problem jest wtedy gdy LG jest obslugiwane przez autobusy MKM a ludzie gniota sie w malych bo duze sa pod LG.
Moze urzad to wreszcie wyjasni??

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x