Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kto ty jesteś? Polak mały …


slider2Katechizm polskiego dziecka napisany przez  Władysława Bełzę, znają już na pamięć najmniejsze dzieci w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 3.  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości dzieci z grupy Biedronki wystąpiły z programem artystycznym.


Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły mazurka. Przyjmując właściwą postawę odśpiewały hymn Polski „ Mazurek Dąbrowskiego”. Właśnie 15 listopada  na zorganizowaną z okazji tego święta uroczystość przybył gość specjalny – żołnierz kpt. Marcin Dominiak, który opowiedział dzieciom czym zajmuje się żołnierz, pokazał mundur oraz krótko przedstawił  historię naszego kraju. Okazało się,że nasze dzieci nie tylko uważnie wysłuchały opowieści pana kapitana i zastosowały się do jego wskazówek, ale znały odpowiedzi na wszystkie pytania zadawane przez gościa.

Na zakończenie spotkania kpt. Dominiak zgodnie z obyczajem panującym w przedszkolu w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytał  bajkę „O dzielnym, ołowianym żołnierzyku”. Mamy nadzieję, że ten dzień zapadnie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

źródło: MPS nr 3

oprac. red.

« 1 z 3 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x