Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Stypendia artystyczne dla młodzieży z Kowalewa


sliderCzwórka wychowanków Domu Dziecka w Kowalewie odebrała z rąk Ambasadora Kanady Stephena de Boer, Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery i Dyrektora  Wawerskiego Centrum Kultury  Barbary Karniewskiej stypendia przeznaczone dla dzieci i młodzieży uzdolnionej artystycznie.


Zofia Stryjewska, Paulina Gierasimow, Karolina Włodarczyk i Bartosz Chojnowski odebrali swoje wyróżnienia jako jedni spośród 35 stypendystów z województwa mazowieckiego. Wręczenie stypendiów odbyło się w dniu 26.10.2016 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Fundatorem stypendiów  jest kanadyjska fundacja polonijna Polish Orphans Charity.

Według woli fundatorów stypendium może być wykorzystane przez stypendystę na cele związane z jego rozwojem artystycznym, np. na zakup instrumentu muzycznego, rzeczy potrzebnych do pracy twórczej, wydanie katalogu, zorganizowanie wystawy czy opłacenie udziału w plenerze lub warsztatach artystycznych. W bieżącym roku nasi wychowankowie otrzymali stypendia na rozwój uzdolnień i zainteresowań w dziedzinie plastyki, fotografii, gry na gitarze.

Każde stypendium to równowartość 1 tysiąca dolarów kanadyjskich. Przyznaje je Kapituła na podstawie złożonych wniosków,  w których  młodzi twórcy dokonują  opisu własnych dokonań, zamierzeń i planów dalszego rozwoju.

Fundacja Polish Orphans Charity została założona w 2000 roku w Toronto. Jej celem jest niesienie pomocy m.in. przez przyznawanie stypendiów artystycznych. Pierwsze wręczono w 2007 roku w Radomiu, a od 2009 roku przyznawane są dzieciom z całego Mazowsza.

źródło:Dom Dziecka w Kowalewie

oprac. JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
5 lata temu

Wielkie gratulacje dla zdolnej młodzieży. Słowa uznania dla Opiekunów.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x