Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Stypendia artystyczne dla młodzieży z Kowalewa


sliderCzwórka wychowanków Domu Dziecka w Kowalewie odebrała z rąk Ambasadora Kanady Stephena de Boer, Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery i Dyrektora  Wawerskiego Centrum Kultury  Barbary Karniewskiej stypendia przeznaczone dla dzieci i młodzieży uzdolnionej artystycznie.

KSP Mława nabór

Zofia Stryjewska, Paulina Gierasimow, Karolina Włodarczyk i Bartosz Chojnowski odebrali swoje wyróżnienia jako jedni spośród 35 stypendystów z województwa mazowieckiego. Wręczenie stypendiów odbyło się w dniu 26.10.2016 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Fundatorem stypendiów  jest kanadyjska fundacja polonijna Polish Orphans Charity.

Według woli fundatorów stypendium może być wykorzystane przez stypendystę na cele związane z jego rozwojem artystycznym, np. na zakup instrumentu muzycznego, rzeczy potrzebnych do pracy twórczej, wydanie katalogu, zorganizowanie wystawy czy opłacenie udziału w plenerze lub warsztatach artystycznych. W bieżącym roku nasi wychowankowie otrzymali stypendia na rozwój uzdolnień i zainteresowań w dziedzinie plastyki, fotografii, gry na gitarze.

Każde stypendium to równowartość 1 tysiąca dolarów kanadyjskich. Przyznaje je Kapituła na podstawie złożonych wniosków,  w których  młodzi twórcy dokonują  opisu własnych dokonań, zamierzeń i planów dalszego rozwoju.

Fundacja Polish Orphans Charity została założona w 2000 roku w Toronto. Jej celem jest niesienie pomocy m.in. przez przyznawanie stypendiów artystycznych. Pierwsze wręczono w 2007 roku w Radomiu, a od 2009 roku przyznawane są dzieciom z całego Mazowsza.

źródło:Dom Dziecka w Kowalewie

oprac. JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Stypendia artystyczne dla młodzieży z Kowalewa"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mławianka
Gość

Wielkie gratulacje dla zdolnej młodzieży. Słowa uznania dla Opiekunów.

wpDiscuz