Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pasowanie na Pierwszaka


sliderDnia 28 października  2016 roku odbyło się ślubowanie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej imienia Wojciecha Piechowskiego w Nosarzewie Borowym. W uroczystości tej wzięli udział  pani Dyrektor Marzena Kołecka, ksiądz kanonik miejscowej Parafii, grono pedagogiczne oraz licznie zgromadzeni rodzice i szkolni koledzy.


Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swojej pani wychowawczyni Jolanty Dębskiej program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci przygotowały się na przysłowiową piątkę.

Dyrektor Szkoły Marzena Kołecka dokonała ceremonii pasowania na ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Po czym na pamiątkę tego ważnego wydarzenia wręczyła uczniom dyplomy oraz ufundowane przez Wójta Gminy Wiesława Boczkowskiego książki.

Następnym punktem programu było uroczyste poświęcenie przez księdza kanonika przyborów szkolnych (plecaków) oraz wręczenie pamiątkowych różańców.

Na koniec dużą niespodzianką okazały się również otrzymane od rodziców „rożki obfitości”.

Miłą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

źródło: SP w Nosarzewie Borowym

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x