Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Święto Niepodległej w Nosarzewie Borowym


slider-nSzkoła Podstawowa im. Wojciecha Piechowskiego w Nosarzewie Borowym w tym roku szczególnie uroczyście obchodziła Święto Odzyskania Niepodległości. Właśnie z okazji tego święta, sztandar szkoły został odznaczony Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa.


Dnia 9 listopada 2016 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów  klasy IV i III  pod kierunkiem nauczycielek: p. Sylwii Śliwińskiej, p. Sylwii Rząp i p. Anny Chlebowskiej oraz wsparciu muzycznym przygotowanym przez p. Mariusza Chlebowskiego.

Było to widowisko artystyczno-historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu pocztu sztandarowego rozpoczęła się część artystyczna. Składała się ona z dwóch etapów: wprowadzenia we wspomniane wydarzenia i części poetycko – patriotycznej „ku pokrzepieniu serc”. Szczególnie ważna dla młodych pokoleń była obecność kombatantów – p. Barbary Jatczak, p. Ryszarda Sobierajskiego, p. Elizy i Jerzego Ciecierskich i p. Józefa Zbyrowskiego, którzy po uroczystości zostali obdarowani przez uczniów słodkimi upominkami jako wyraz wdzięczności za godną naśladowania postawę patriotyczną.

W części końcowej pani dyrektor Marzena Kołecka wygłosiła krótkie przemówienie. Następnie głos zabrała  prezes związku kombatantów pani Barbara Jatczak. Na zakończenie Prezes Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych  płk dr hab. Ryszard Sobierajski odznaczył Sztandar Szkoły Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa.

źródło:SP w Nosarzewie Borowym

oprac:red.

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x