Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzierzgowo. Ostatnia droga wójta Roberta Jelińskiego


slider2W sobotę 5 listopada w samo południe Dzierzgowo pożegnało nagle zmarłego wójta Roberta Jelińskiego. W mszy św. pogrzebowej odprawionej w parafialnym kościele uczestniczyli jego najbliżsi, przyjaciele i mieszkańcy gminy. Bardzo licznie zjawili się lokalni samorządowcy między innymi: starostowie, wójtowie, radni, pracownicy samorządowi, strażacy, myśliwi i współpracownicy. Oprawę muzyczną uroczystości pogrzebowych zapewniła miejscowa młodzieżowa orkiestra dęta.


Dzierzgowski kościół nie pomieścił wszystkich, którzy chcieli pomodlić się w intencji zmarłego i odprowadzić go na cmentarz. Podczas mszy św. Roberta Jelińskiego pożegnali ks. proboszcz Piotr Joniak, starosta Włodzimierz Wojnarowski oraz przedstawiciel Koła Łowieckiego Wrzos, którego zmarły był niegdyś prezesem. Potem kondukt pogrzebowy z pocztami sztandarowymi i orkiestrą towarzyszył trumnie z ciałem wójta Roberta Jelińskiego do miejsca spoczynku na cmentarzu parafialnym w Dzierzgowie.

Robert Jeliński urodził się  20.01.1972 r. w Przasnyszu, przez całe swoje dalsze życie związany był z Dzierzgowem.  Do 2010 roku prowadził własną działalność gospodarczą Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe „Wrzos”. Działał społecznie, był członkiem założycielem i pierwszym prezesem Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych „Arka”, które powstało w Dzierzgowie w 2007 roku. Pełnił funkcję prezesa gminnego koła Polskiego Stronnictwa Ludowego, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzgowie jak też Koła Łowieckiego „Wrzos”. W 2010 roku zostaje wybrany w I turze wyborów wójtem gminy Dzierzgowo.  W roku 2014 ponownie uzyskuje reelekcję na stanowisko wójta.  Zmarł w szpitalu w Ciechanowie 3 listopada 2016 r.

Współpracujący na co dzień z Robertem Jelińskim wspominają go jako człowieka dobrego i uczynnego.

– Pracowałem w urzędzie gminy z Robertem Jelińskim  od samego początku jego pierwszej kadencji jako wójta, a więc przez sześć lat. To był bardzo szczery i dobry człowiek. Podzieliłby się ostatnią kromką chleba. O co by się ktokolwiek nie zwrócił, starał się pomagać. Był bardzo wrażliwy, pomimo odpowiedzialnej i stresującej pracy. Wiadomością o śmierci wszyscy pracownicy urzędu są po prostu przybici. Był życzliwym szefem i przełożonym – wspomina  Zdzisław Morawski, sekretarz gminy.

– Wójta Roberta Jelińskiego wspominam jako człowieka o dobrym charakterze i uczynnego. Współpracowaliśmy w radzie gminy już drugą kadencję. Zmarł młodo, wszyscy nad tym bolejemy –  mówił Jarosław Kowalski, przewodniczący rady gminy.

– Znałem Roberta 15 lat. Był przedsiębiorcą, prowadził duży zakład przetwórstwa mięsnego. Zawsze na sercu leżało mu – jak mawiał – dobro kochanego Dzierzgowa. To był człowiek wielkiego serca, oddany ludziom. Jako wójt starał się jak mógł dla gminy o środki z zewnątrz, budował drogi, oczyszczalnie ścieków, planował dalsze inwestycje. Zakładał stowarzyszenie Arka, orkiestrę młodzieżową, był z tego dumny. Działał w kole myśliwskim, wspierał klub sportowy Tamka. Był dumny ze swojego pięcioletniego syna. Odszedł za wcześnie, miał jeszcze wiele planów do zrealizowania – opowiadał Włodzimierz Wojnarowski, starosta mławski.

JK

Zapisz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]