Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowa płyta boiska, ale stoi na nim woda


dsc_0065Na płycie świeżo oddanego do użytku boiska na terenie MOSiR po większym deszczu zalega woda, choć system drenażu powinien odebrać ją i odprowadzić.  Na ten problem zwracają uwagę nasi czytelnicy.

Słoneczne ogrody Mława

 – Jak to jest? Podobno to najnowocześniejsze boisko, trawa syntetyczna, jakiś system odbierania wody a na powierzchni boiska stoi woda – pisze jeden z naszych czytelników.

Okazuje się, że zjawisko znane jest Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. W tej sprawie wypowiedział się dyrektor Piotr Jankowski.

– Rzeczywiście, podczas intensywnych opadów deszczu woda zalega na płycie boiska. My we własnym zakresie sprawdziliśmy odpływy, ale również wezwany w tej sprawie został wykonawca boiska. Firma skontrolowała nawierzchnię. Z jej wyjaśnień wynika, że przez pewien czas występować będzie proces wytwarzania sobie przez wodę w mocno zagęszczonym podłożu boiska kanalików którymi woda spłynie w głębsze warstwy i odbierze ją system drenażu.  Również w naszej ocenie sytuacja po występujących w ostatnim czasie bardziej intensywnych opadach deszczu już się poprawiła. W ostateczności mamy pięcioletnią gwarancję na wybudowany obiekt – informuje dyrektor Jankowski.

Wykonawcę obiektu urząd miasta wyłonił w drodze postępowania przetargowego a została nim firma DAWAR Sport Sp. z o.o. z Poznania. Zakres robót obejmował budowę boiska treningowego z trawy syntetycznej,  budowę chodników i nawierzchni z kostki betonowej,  montaż wyposażenia, wykonanie trawników, budowę odwodnienia boiska z kanalizacją deszczową, budowę oświetlenia boiska i zaplecza, inwentaryzację geodezyjną po-wykonawczą, badania zagęszczenia oraz inne badania, niezbędne do wykazania należytego wykonania robót. Koszt wykonanych prac wyniósł  2 616 168,76 zł.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

9
KOMENTARZE

1500
abc

Następna spartaczona inwestycja w Mławie. Kiedy normalnie można będzie przejechać ul. Dzierzgowską i Polną?

ramzes

Pewnie za 50 lat jak będzie następny remont. Co z tego że zrobili nową nawierzchnię na Dzierzgowskiej skoro ona już od pierwszego dnia nadawała się do remontu? Temat Dzierzgowskiej jest tak śmieszny że nawet niechce mi się tego komentować

Lolek

Z czego robicie problem. Przecież to celowo tak zrobione.
Niedługo zima, woda zamarznie i w końcu Mława będzie miała lodowisko.

ramzes

” Jako jedno z niewielu w Polsce uzyskało akredytację laboratorium FIFA i certyfikat FIFA 2 STAR. Certyfikat taki jest przyznawany wyłącznie profesjonalnym nawierzchniom o najwyższej jakości, a otrzymanie go jest rezultatem przejścia szeregu rygorystycznych testów zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i polowych – chwalił się po zakończeniu przedsięwzięcia klika miesięcy temu ratusz. ”

Co się więc czepiacie? Mamy stadion na poziomie FIFA a zatem FIFA dopuszcza zaleganie wody na płycie boiska więc niema sprawy!

z bliska

Tłumaczenie Pana Jankowskiego imponujące—ale nie ma się co dziwić jak dyrektorem zostaje, człowiek który był porządkowym w Hali, a na otwartych obiektach nie może się odnaleść, i nie wie dlaczego tak się dzieje, że woda stoii, w hali nigdy tak nie było, ostatecznie ma gwarancję, myślę że gwarancja Pana ochrony, niedługo minie, to i woda zniknie.

po prostu

czego sie czepiacie tego Jankowskiego. Chłopina nic nie winien. To nie on zleca i nadzoruje inwestycje boisko, budynek itd. czy tez nie jest odpowiedzialny za to że basen był zamkniety. winnego trzeba poszukac w Ratuszu, Jest Naczelnik co sie zajuje tymi sprawami. A nie wszystkie psy wieszacie na tym biednym Jankowskim. to nie on wybiera wykonawce i nie on nadzoruje roboty

UM

To jest logiczne. Organizując Mistrzostwa Świata trzeba budować stadiony i oddawać je do użytku 5lat przed ich rozpoczęciem. Zeby woda spłynęła…..

Autor

Orlik w Birczy na Podkarpaciu. Mega problemy z wodą na boisku. Sprawa ciągnąca się od kilku lat. Sprawdźcie sobie kto był wykonawcą. Pogadajcie z tamtejszym Urzędem Gminy

Ktoś...

Woda musi stać!!!
Jest 5 lat gwarancji, a więc jest ok.
Czemu się czepiacie?