Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowa płyta boiska, ale stoi na nim woda


dsc_0065Na płycie świeżo oddanego do użytku boiska na terenie MOSiR po większym deszczu zalega woda, choć system drenażu powinien odebrać ją i odprowadzić.  Na ten problem zwracają uwagę nasi czytelnicy.


 – Jak to jest? Podobno to najnowocześniejsze boisko, trawa syntetyczna, jakiś system odbierania wody a na powierzchni boiska stoi woda – pisze jeden z naszych czytelników.

Okazuje się, że zjawisko znane jest Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. W tej sprawie wypowiedział się dyrektor Piotr Jankowski.

– Rzeczywiście, podczas intensywnych opadów deszczu woda zalega na płycie boiska. My we własnym zakresie sprawdziliśmy odpływy, ale również wezwany w tej sprawie został wykonawca boiska. Firma skontrolowała nawierzchnię. Z jej wyjaśnień wynika, że przez pewien czas występować będzie proces wytwarzania sobie przez wodę w mocno zagęszczonym podłożu boiska kanalików którymi woda spłynie w głębsze warstwy i odbierze ją system drenażu.  Również w naszej ocenie sytuacja po występujących w ostatnim czasie bardziej intensywnych opadach deszczu już się poprawiła. W ostateczności mamy pięcioletnią gwarancję na wybudowany obiekt – informuje dyrektor Jankowski.

Wykonawcę obiektu urząd miasta wyłonił w drodze postępowania przetargowego a została nim firma DAWAR Sport Sp. z o.o. z Poznania. Zakres robót obejmował budowę boiska treningowego z trawy syntetycznej,  budowę chodników i nawierzchni z kostki betonowej,  montaż wyposażenia, wykonanie trawników, budowę odwodnienia boiska z kanalizacją deszczową, budowę oświetlenia boiska i zaplecza, inwentaryzację geodezyjną po-wykonawczą, badania zagęszczenia oraz inne badania, niezbędne do wykazania należytego wykonania robót. Koszt wykonanych prac wyniósł  2 616 168,76 zł.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
abc
abc
5 lata temu

Następna spartaczona inwestycja w Mławie. Kiedy normalnie można będzie przejechać ul. Dzierzgowską i Polną?

ramzes
ramzes
5 lata temu
Reply to  abc

Pewnie za 50 lat jak będzie następny remont. Co z tego że zrobili nową nawierzchnię na Dzierzgowskiej skoro ona już od pierwszego dnia nadawała się do remontu? Temat Dzierzgowskiej jest tak śmieszny że nawet niechce mi się tego komentować

Lolek
Lolek
5 lata temu

Z czego robicie problem. Przecież to celowo tak zrobione.
Niedługo zima, woda zamarznie i w końcu Mława będzie miała lodowisko.

ramzes
ramzes
5 lata temu

” Jako jedno z niewielu w Polsce uzyskało akredytację laboratorium FIFA i certyfikat FIFA 2 STAR. Certyfikat taki jest przyznawany wyłącznie profesjonalnym nawierzchniom o najwyższej jakości, a otrzymanie go jest rezultatem przejścia szeregu rygorystycznych testów zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i polowych – chwalił się po zakończeniu przedsięwzięcia klika miesięcy temu ratusz. ”

Co się więc czepiacie? Mamy stadion na poziomie FIFA a zatem FIFA dopuszcza zaleganie wody na płycie boiska więc niema sprawy!

z bliska
z bliska
5 lata temu

Tłumaczenie Pana Jankowskiego imponujące—ale nie ma się co dziwić jak dyrektorem zostaje, człowiek który był porządkowym w Hali, a na otwartych obiektach nie może się odnaleść, i nie wie dlaczego tak się dzieje, że woda stoii, w hali nigdy tak nie było, ostatecznie ma gwarancję, myślę że gwarancja Pana ochrony, niedługo minie, to i woda zniknie.

po prostu
po prostu
5 lata temu
Reply to  z bliska

czego sie czepiacie tego Jankowskiego. Chłopina nic nie winien. To nie on zleca i nadzoruje inwestycje boisko, budynek itd. czy tez nie jest odpowiedzialny za to że basen był zamkniety. winnego trzeba poszukac w Ratuszu, Jest Naczelnik co sie zajuje tymi sprawami. A nie wszystkie psy wieszacie na tym biednym Jankowskim. to nie on wybiera wykonawce i nie on nadzoruje roboty

UM
UM
5 lata temu

To jest logiczne. Organizując Mistrzostwa Świata trzeba budować stadiony i oddawać je do użytku 5lat przed ich rozpoczęciem. Zeby woda spłynęła…..

Autor
Autor
5 lata temu
Reply to  UM

Orlik w Birczy na Podkarpaciu. Mega problemy z wodą na boisku. Sprawa ciągnąca się od kilku lat. Sprawdźcie sobie kto był wykonawcą. Pogadajcie z tamtejszym Urzędem Gminy

Ktoś...
Ktoś...
5 lata temu

Woda musi stać!!!
Jest 5 lat gwarancji, a więc jest ok.
Czemu się czepiacie?

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x