Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mamy nowe alejki na cmentarzu, nie będzie za to nowych tablic na przystankach


mpdm-alejkiNa tegoroczne Zaduszki na cmentarzu komunalnym przybędzie klika nowych utwardzonych kostką alejek. Jeszcze na wrześniowym posiedzeniu rady radni  na wniosek burmistrza przeznaczyli kwotę 80 tys. zł na budowę kolejnych alejek na cmentarzu komunalnym.


Pierwotnie kwota zaplanowana była na zakup tablic przystankowych MKM. Corocznie rada miasta przeznacza środki na budowę kolejnych alejek przez Zaduszkami, w ubiegłym roku była to kwota 100 tys. zł.

Prace budowlane na cmentarzu wykonują pracownicy Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego, którzy wyrównali i przygotowali również plac przeznaczony na miejsca parkingowe przy ulicy Żabieniec (zachodnia strona cmentarza).

– Do Wszystkich Świętych raczej nie uda nam się wykonać całości zaplanowanych prac. Zakładamy, że do końca października uda nam się położyć nowe chodniki na około 2/3 powierzchni. Pozostałą część prac wykonamy już po świętach – informuje Jan Wysocki prezes MPDM.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
abc
abc
6 lata temu

Szkoda, że Codziennik nie podał ile chodnika jest do zrobienia. Podejrzewam, że w przeliczeniu na metry będzie drożej niż za autostradę.

oSa
oSa
6 lata temu

że nie będzie nowych przystanków MKM to i dobrze, bo jakby były takie jak dotychczas to pierwszy wiatr je połamie

ramzes
ramzes
6 lata temu

To że nie uda się w całości wykonać nowych alejek przed 1 listopada to było wiadomo zanim rozpoczęto prace. Po pierwsze to wykonuje nasza rodzima firma która wiadomo jak wykonuje swoją pracę a po drugie – radni z Burmistrzem na czele „szybko” obudzili się z tą inwestycją. Zamiast rozpocząć budowę wcześniej kiedy było jeszcze jakoś ciepło i w miarę sucho to teraz na ura jedziemy z robotą a jak alejki będą krzywe czy się zapadną to zwali się na „sory taki mamy klimat”.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x