Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gaudeamus igitur zabrzmiało w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej


« 1 z 3 »

sliderTegoroczna inauguracja roku akademickiego 2016/2017 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie odbyła się w mławskim zamiejscowym Wydziale elektroniki, dziennikarstwa i technik multimedialnych 14 października.


Zanim zabrzmiało uroczyste Gaudeamus igitur, przedstawiciele studentów I roku złożyli ślubowanie i otrzymali indeksy z rąk JM Rektora  Leszka Zygnera. Wyróżnienia i nagrody ufundowane przez lokalne samorządy, uczelnie i firmy odebrali również studenci uczelni uzyskujący najlepsze wyniki w nauce.

Dla Mławy jej charakter w tym roku był wyjątkowo uroczysty, przede wszystkim na gości w niej uczestniczących, wśród których znaleźli się  JE ambasador Korei Południowej Ji – in Hong oraz Rektor Politechniki Warszawskiej oraz Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich Jan Szmitd. To właśnie ambasador Korei na zakończenie uroczystości wygłosił wykład inauguracyjny na temat „Przyszłość stosunków polsko – koreańskich”. Na inauguracji obecni byli między innymi parlamentarzyści Anna Cicholska i Jan Maria Jackowski, przedstawiciele administracji rządowej, władze samorządowe i radni  województwa, powiatów, miast  i gmin, służby mundurowe i oczywiście rektorzy i prorektorzy zaprzyjaźnionych uczelni wyższych.

–  PWSZ stała się liderem w dziedzinie upowszechniania wyższego szkolnictwa zawodowego w tym subregionie Mazowsza, a tak naprawdę to też poza jego granicami – mówił w przemówieniu inauguracyjnym rektor doc. dr. Leszek Zygner.

W imieniu uczelni podziękował też za bardzo dobrą współpracę z samorządami oraz przedsiębiorcami, pośród których szczególnie wyróżnił koncern LG. Oprócz podziękowań prezes LG Electronics Mława Sihwan Park otrzymał z rąk rektora Laur, przyznawany przez uczelnię osobom ją wspierającym.

Nagrody otrzymali również najlepsi studenci uczelni, wręczali je fundatorzy władze samorządowe miasta Ciechanów i Mława, gmin Ciechanów i Opinogóra Górna, profesor Grażyna Skotnicka Klonowicz oraz prezes Sihwan Park. Wśród nagrodzonych znaleźli się studenci: Karczewska Aleksandra, Litka Izabella, Mrozek Krzysztof, Ozdarski Łukasz, Stempniak Joanna, Zagroba Marta, Żółtański Maciej.

Zakończeniem uroczystości był wykład JE ambasador Korei Południowej Ji – in Hong zatytułowany „Przyszłość stosunków polsko – koreańskich”. Ambasador przywoływał podobieństwa pomiędzy naszymi krajami, wskazując, że nasze narody mają podobną wrażliwość.

– Przyszłość polsko – koreańskich stosunków zależy od was, młodszego pokolenia. Życzę wam,  abyście mierzyli wysoko, odnosili sukcesy i w przyszłości wnieśli wkład we wspólne relacje przyjacielskie – apelował na koniec do studentów ambasador Ji – in Hong.

JK

« 3 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x