Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Bartosz N. oskarżony o zabójstwo mławskiego dziennikarza stanął przed sądem


slider-planetaWczoraj w Sądzie Okręgowym w Płocku rozpoczął się proces Bartosza N. oskarżonego o zabójstwo mławskiego dziennikarza Łukasza Masiaka. Prokuratura postawiła oskarżonemu zarzut działania z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia dziennikarza, grozi mu za to kara nawet dożywotniego więzienia. Oskarżony nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.


– To pierwsze posiedzenie sądu w tej sprawie. Kolejne terminy rozpraw zaplanowane są 25 i 27 października oraz 14, 17, 21 i 24 listopada, a także dodatkowe terminy rozprawy w dniach: 9 i 12 grudnia. Nie oznacza to oczywiście, że postępowanie musi się w tym terminie zakończyć, lub że nie mogą one ulec zmianie – wyjaśnia Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Płocku, SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

– Bartosz N. po przedstawieniu przez prokuratora Agnieszkę Zdrojkowską zarzutów, nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Odmówił złożenia wyjaśnień przed Sądem oraz udzielenia odpowiedzi na pytanie, realizując w taki sposób swoje prawo do obrony. Oskarżony wskazał, że nigdy nie godził się, aby komuś zrobić krzywdę, zawsze był przeciwnikiem przemocy. Ze swego prawa do domowy złożenia zeznań skorzystały żona i siostra oskarżonego  – dodaje SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

W złożonych wcześniej zeznaniach tłumaczył, że do śmierci dziennikarza doszło na skutek nieszczęśliwego wypadku, a nieporozumienie między nimi było na tle towarzyskim.

Podczas pierwszego posiedzenia sąd rozpoczął przesłuchanie świadków. Wdowa po dziennikarzu zeznająca na tym posiedzeniu podtrzymała twierdzenie, że śmierć jej męża miała związek z jego pracą zawodową.Zeznania składali też świadkowie, przebywający w dniu zdarzenia w lokalu, w toalecie którego zginął Łukasz Masiak.

Proces obserwuje przedstawiciel Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, która wcześniej apelowała o rzetelne śledztwo w sprawie i dokładne wyjaśnienie wszystkich okoliczności tragicznego zdarzenia.

Do tragedii doszło w nocy z 13 na 14 czerwca 2015 roku w toalecie w kręgielni w Mławie. O dokonanie czynu podejrzewano instruktora sztuk walki, Bartosza N, który po zdarzeniu ukrywał się. 29-letniego mężczyznę prokuratura poszukiwała Europejskim Nakazem Aresztowania ze względu na podejrzenie wyjazdu za granicę. Ostatecznie na początku lutego 2016  Bartosz N. sam zgłosił się do prokuratury, a wczoraj stanął przed sądem.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
wrażliwa
wrażliwa
5 lata temu

„Proces obserwuje przedstawiciel Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka” – to mi się podoba. 🙂
Wszystkie procesy sądowe w Polsce powinny być pod obserwacją takich przedstawicieli, może wtedy zapadałyby sprawiedliwsze wyroku, jak np. w przypadku zabicia dziewczyny na pasach, na Kopernika i nie byłoby przypadków wsadzania ludzi niewinnych i zdrowych na 20 lat do psychiatryka.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x