Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Który projekt do Budżetu Obywatelskiego? Zapraszamy na prezentację


dsc_0037Zapraszamy wszystkich mieszkańców na spotkanie z wnioskodawcami Mławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Autorzy projektów zaprezentują swoje koncepcje w poniedziałek 26 września 2016 r. w Sali na Piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie (początek spotkania o godz. 17.00).


Później każdy mławianin w wieku co najmniej 16 lat będzie mógł zagłosować na to przedsięwzięcie, które jego zdaniem powinno zostać zrealizowane.
Podczas spotkania zostanie zaprezentowanych siedem projektów, które przeszły weryfikację formalno-prawną i zostały zakwalifikowane do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 r. Zachęcamy wszystkich do przyjścia tego popołudnia do Sali na Piętrze MDK-u, gdyż zaplanowane spotkanie będzie znakomitą okazją do szczegółowego zapoznania się z pomysłami wnioskodawców i ułatwi podjęcie decyzji, który z projektów poprzeć swoim głosem.

Glosować na wybrane przedsięwzięcie mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 16. rok życia, będą mogli od 26 września do 7 października (każdy ma tylko jeden głos). Wypełnioną kartę do głosowania (w załączeniu) należy wrzucić do urny wystawionej w Urzędzie Miasta Mława, przy głównym wejściu do ratusza. Pomysł lub pomysły, które zdobędą największe poparcie, będą realizowane w 2017 roku. Ich łączna wartość nie może przekroczyć kwoty 300 tys. zł.

Przypomnijmy, że do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 r. zakwalifikowano następujące projekty:

Budowa chodnika ze ścieżką bieżną przy Alei Marszałkowskiej
Budowa oświetlenia na ul. LOK, drodze dojazdowej do zalewu Ruda
Nasza orkiestra dęta
Wizja rewitalizacji skweru parkowego przy ul. Dworcowej – „Komora”
Wykonanie oświetlenia odcinka ul. Dworcowej ulicznymi lampami hybrydowymi
Zagospodarowanie terenu miejskiego na zapleczu MDK w Mławie
„Zdrowo – fizycznie Osiedle Obrońców Mławy” – outdoor fitness

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
z bliska
z bliska
4 lata temu

obywatel—masz rację jedyny słuszny projekt, to PARK PRZY DWORCOWEJ—-nie dajmy się oszukać resztę projektów, to obowiązek Władz Miasta

ramzes
ramzes
4 lata temu

Jak to jest.. W Działdowie budżet obywatelski wynosi 500 tys. zł przy budżecie miasta 30 mln zł a w Mławie przy budżecie miejskim – ponad 94 mln zł – budżet obywatelski wynosi tylko 300 tys, mimo wcześniejszych obietnic burmistrza że będzie on większy? Czyżby mniejsze miasto było bogatsze niż większe?

obywatel
obywatel
4 lata temu
Reply to  ramzes

Nie, ramzes, w Mławie burmistrz jest bardziej pazerny 🙂 , on jest taką zosią samosią, co to wszystko najlepiej wie i na wszystkim najlepiej się zna, a mieszkańcy dla niego są tylko po to, żeby miał kasę do dyspozycji. Mimo, że niejednokrotnie powtarza, że wsłuchuje się w głos mieszkańców, to moim zdaniem czuje się już tak pewnie, że w ogóle nie liczy się z głosem mieszkańców, a nawet z głosem swego elektoratu.

obywatel
obywatel
4 lata temu

Głosujmy na jedyny słuszny projekt jakim jest:
Wizja rewitalizacji skweru parkowego przy ul. Dworcowej – „Komora”
bo reszta to należy do zadań UM.
Burmistrz chce swoje zadania zrzucić na marną kasę jaką przeznaczył do dyspozycji mieszkańców.
Nie dajmy się włodarzowi wpuścić w maliny.
Niech nie załatwia swoich obowiązków naszymi rękami.
Gdzie jest drugi tak niski budżet obywatelski jak w Mławie?

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x