Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Który projekt do Budżetu Obywatelskiego? Zapraszamy na prezentację


dsc_0037Zapraszamy wszystkich mieszkańców na spotkanie z wnioskodawcami Mławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Autorzy projektów zaprezentują swoje koncepcje w poniedziałek 26 września 2016 r. w Sali na Piętrze Miejskiego Domu Kultury w Mławie (początek spotkania o godz. 17.00).Później każdy mławianin w wieku co najmniej 16 lat będzie mógł zagłosować na to przedsięwzięcie, które jego zdaniem powinno zostać zrealizowane.
Podczas spotkania zostanie zaprezentowanych siedem projektów, które przeszły weryfikację formalno-prawną i zostały zakwalifikowane do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 r. Zachęcamy wszystkich do przyjścia tego popołudnia do Sali na Piętrze MDK-u, gdyż zaplanowane spotkanie będzie znakomitą okazją do szczegółowego zapoznania się z pomysłami wnioskodawców i ułatwi podjęcie decyzji, który z projektów poprzeć swoim głosem.

Glosować na wybrane przedsięwzięcie mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 16. rok życia, będą mogli od 26 września do 7 października (każdy ma tylko jeden głos). Wypełnioną kartę do głosowania (w załączeniu) należy wrzucić do urny wystawionej w Urzędzie Miasta Mława, przy głównym wejściu do ratusza. Pomysł lub pomysły, które zdobędą największe poparcie, będą realizowane w 2017 roku. Ich łączna wartość nie może przekroczyć kwoty 300 tys. zł.

Przypomnijmy, że do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 r. zakwalifikowano następujące projekty:

Budowa chodnika ze ścieżką bieżną przy Alei Marszałkowskiej
Budowa oświetlenia na ul. LOK, drodze dojazdowej do zalewu Ruda
Nasza orkiestra dęta
Wizja rewitalizacji skweru parkowego przy ul. Dworcowej – „Komora”
Wykonanie oświetlenia odcinka ul. Dworcowej ulicznymi lampami hybrydowymi
Zagospodarowanie terenu miejskiego na zapleczu MDK w Mławie
„Zdrowo – fizycznie Osiedle Obrońców Mławy” – outdoor fitness

źródło: UMM

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
z bliska
Gość
z bliska

obywatel—masz rację jedyny słuszny projekt, to PARK PRZY DWORCOWEJ—-nie dajmy się oszukać resztę projektów, to obowiązek Władz Miasta

ramzes
Gość
ramzes

Jak to jest.. W Działdowie budżet obywatelski wynosi 500 tys. zł przy budżecie miasta 30 mln zł a w Mławie przy budżecie miejskim – ponad 94 mln zł – budżet obywatelski wynosi tylko 300 tys, mimo wcześniejszych obietnic burmistrza że będzie on większy? Czyżby mniejsze miasto było bogatsze niż większe?

obywatel
Gość
obywatel

Nie, ramzes, w Mławie burmistrz jest bardziej pazerny 🙂 , on jest taką zosią samosią, co to wszystko najlepiej wie i na wszystkim najlepiej się zna, a mieszkańcy dla niego są tylko po to, żeby miał kasę do dyspozycji. Mimo, że niejednokrotnie powtarza, że wsłuchuje się w głos mieszkańców, to moim zdaniem czuje się już tak pewnie, że w ogóle nie liczy się z głosem mieszkańców, a nawet z głosem swego elektoratu.

obywatel
Gość
obywatel

Głosujmy na jedyny słuszny projekt jakim jest:
Wizja rewitalizacji skweru parkowego przy ul. Dworcowej – „Komora”
bo reszta to należy do zadań UM.
Burmistrz chce swoje zadania zrzucić na marną kasę jaką przeznaczył do dyspozycji mieszkańców.
Nie dajmy się włodarzowi wpuścić w maliny.
Niech nie załatwia swoich obowiązków naszymi rękami.
Gdzie jest drugi tak niski budżet obywatelski jak w Mławie?