Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kierowca z promilami w Woli Kanigowskiej i w Wiśniewie


policja-sliderMławscy policjanci, już tradycyjnie podczas weekendu, prowadzili wzmożone działania prewencyjno- kontrolne. Efekt tych działań to 2 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących oraz ponad 60 mandatów karnych. Policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości ponad 250 kierujących.


Tuż przed weekendem, w piątek o godz. 16:30, na drodze relacji Wola Kanigowska – Szyjki, interweniujący patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Peugeot 306. Krzysztof Sz. lat 45, mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto kierował pojazdem wbrew zakazowi sądowemu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

W sobotę, o godz. 19:10, w miejscowości Wiśniewo, patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Fiat Uno. Franciszek B. lat 55, mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawa jazdy.  Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Inne przewinienia kierujących, na drogach powiatu mławskiego, to przede wszystkim nadmierna prędkość oraz wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym – a zatem wykroczenia, będące głównymi przyczynami wypadków drogowych. Policjanci ukarali mandatami 63 kierujących. Patrol ruchu drogowego zatrzymał w miejscowości Uniszki Zawadzkie, kierującego samochodem marki BMW X5, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h. Jak się okazało, 50 – letni mieszkaniec pow. wołomińskiego, nie miał prawa jazdy. Stracił je 2 miesiące temu  za takie samo wykroczenie.

Mławscy policjanci zapowiadają dalsze, systematyczne kontrole na drogach, apelują także o sygnały, dotyczące piratów drogowych oraz nietrzeźwych kierujących.

źródło:KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x