Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mieszkańcy gminy Szydłowo nie chcą kurników


sliderW Dębsku (gm. Szydłowo) 31 sierpnia po raz drugi zebrali się mieszkańcy, nie zgadzający się na planowaną budowę kurników w okolicach miejscowości Dębsk i Marianowo. Mieszkańcy postanowili założyć  i zarejestrować stowarzyszenie, broniące ich interesów.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Pierwsze zebranie wiejskie w tej sprawie miało miejsce tydzień wcześniej.  Wówczas obecni na zebraniu byli zgodni co do tego, żeby nie wyrażać zgody na planowana inwestycję. Rozważano  wówczas możliwość przyłączenia się do któregoś z istniejących stowarzyszeń walczących z budową kurników, lub korzystania z pomocy prawnej.

Drugie zebranie w tej sprawie rozpoczęła radna Bogusława Sowińska. Przypomniała etapy procedury administracyjnej obowiązującej przy wydawaniu przez wójta tzw. decyzji środowiskowej.

– W tej chwili jest taki czas, że jest wszczęte postępowanie przez wójta. W okresie 21 możemy składać petycje i uwagi odnośnie przedsięwzięcia.  Wiem, że wpłynęła nasza petycja i petycja z Pawłowa. Wiem, że również indywidualnie strony postępowania złożyły uwagi nie wyrażając zgody na budowę kurników przy ich posesjach. Wpłynęły też dodatkowe pisma , że są podmioty które chcą być stronami – mówiła radna Sowińska.

Organizatorzy zebrania zaprosili na to spotkanie Krzysztofa Bruździaka ze stowarzyszenia „Przyjazna i bezpieczna 7-ka” oraz Roberta Macieja Jankowskiego ze stowarzyszenia „Czyste Źródła”. Goście podzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie udziału stowarzyszeń w postępowaniach administracyjnych przy tego rodzaju przedsięwzięciach, m.in. w gminie Lipowiec Kościelny i Szreńsk.

Efektem tego spotkania jest decyzja o założeniu własnego stowarzyszenia. W tym celu wybrany został komitet założycielski, którego zadaniem będzie rejestracja stowarzyszenia.

Przypomnijmy, do urzędu gminy w Szydłowie wpłynął wniosek inwestora o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięć  polegających na chowie drobiu – brojlera kurzego o obsadzie początkowej 2440 DJP oraz przedsięwzięć pomocniczych, w tym drogi o długości 1 km, na działkach we wsi Dębsk i Marianowo. Obecnie trwa postępowanie administracyjne w tej sprawie.

JK

DSC_0002 DSC_0004 DSC_0005

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x