Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mieszkańcy gminy Szydłowo nie chcą kurników


sliderW Dębsku (gm. Szydłowo) 31 sierpnia po raz drugi zebrali się mieszkańcy, nie zgadzający się na planowaną budowę kurników w okolicach miejscowości Dębsk i Marianowo. Mieszkańcy postanowili założyć  i zarejestrować stowarzyszenie, broniące ich interesów.Pierwsze zebranie wiejskie w tej sprawie miało miejsce tydzień wcześniej.  Wówczas obecni na zebraniu byli zgodni co do tego, żeby nie wyrażać zgody na planowana inwestycję. Rozważano  wówczas możliwość przyłączenia się do któregoś z istniejących stowarzyszeń walczących z budową kurników, lub korzystania z pomocy prawnej.

Drugie zebranie w tej sprawie rozpoczęła radna Bogusława Sowińska. Przypomniała etapy procedury administracyjnej obowiązującej przy wydawaniu przez wójta tzw. decyzji środowiskowej.

– W tej chwili jest taki czas, że jest wszczęte postępowanie przez wójta. W okresie 21 możemy składać petycje i uwagi odnośnie przedsięwzięcia.  Wiem, że wpłynęła nasza petycja i petycja z Pawłowa. Wiem, że również indywidualnie strony postępowania złożyły uwagi nie wyrażając zgody na budowę kurników przy ich posesjach. Wpłynęły też dodatkowe pisma , że są podmioty które chcą być stronami – mówiła radna Sowińska.

Organizatorzy zebrania zaprosili na to spotkanie Krzysztofa Bruździaka ze stowarzyszenia „Przyjazna i bezpieczna 7-ka” oraz Roberta Macieja Jankowskiego ze stowarzyszenia „Czyste Źródła”. Goście podzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie udziału stowarzyszeń w postępowaniach administracyjnych przy tego rodzaju przedsięwzięciach, m.in. w gminie Lipowiec Kościelny i Szreńsk.

Efektem tego spotkania jest decyzja o założeniu własnego stowarzyszenia. W tym celu wybrany został komitet założycielski, którego zadaniem będzie rejestracja stowarzyszenia.

Przypomnijmy, do urzędu gminy w Szydłowie wpłynął wniosek inwestora o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięć  polegających na chowie drobiu – brojlera kurzego o obsadzie początkowej 2440 DJP oraz przedsięwzięć pomocniczych, w tym drogi o długości 1 km, na działkach we wsi Dębsk i Marianowo. Obecnie trwa postępowanie administracyjne w tej sprawie.

JK

DSC_0002 DSC_0004 DSC_0005

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500