Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Seniorzy w pierwszej stolicy PolskiKlub Seniora Pogodny Uśmiech 6 sierpnia zorganizował wakacyjny wyjazd dla seniorów, tym razem za cel obierając sobie pierwszą stolicę Polski – Gniezno oraz jego okolice.

W Gnieźnie siedemnastoosobowa grupa naszych seniorów spotkała się z arcybiskupem seniorem Henrykiem Muszyńskim prymasem Polski w latach 2009 – 2010, który ciekawie opowiedział o zabytkach i historii miasta.

Kolejnym miejscem związanym z początkami państwa polskiego, które odwiedzili była Lednica. Przeszli przez Bramę Rybę, która w tym roku została ogłoszona przez Prymasa Polski, abp. Wojciecha Polaka Bramą Miłosierdzia z racji na ogłoszonego przez papieża Franciszka Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Ostatnim etapem jednodniowego wyjazdu była parafia NMP Królowej Świata w Parkowie, gdzie stoi pomnik Papieża Jana Pawła II przekazany parafii przez Henryka Kacprzaka. Gości z Mławy przyjął proboszcz ks. Jan Andrzejewski. Po zwiedzaniu Parkowa i obiedzie nastąpił powrót do Mławy.

źródło: Klub Seniora Pogodny Uśmiech

oprac. JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x