Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Młodzi tenisiści na rajdzie rowerowym


DSCF8474Na zakończenie wakacji uczestnicy akcji „Lato z tenisem” wybrali się na rowerowy rajd po gminie Wieczfnia Kościelna. W dniu 17 sierpnia br., siedmioosobowa grupa młodzieży wyruszyła z Mławy, podziwiając po drodze krajobrazy, przyrodę i zapoznając się z historią tego rejonu Mazowsza.


Trasa wycieczki licząca ok. 30 km biegła częściowo szlakiem umocnień i schronów bojowych z września 1939r. (okolice Windyk). Następnie uczestnicy zapalili lampkę pamięci na leśnej mogile zabitych żołnierzy biorących udział w walkach pod Mławą (okolice Sławogóry Starej) oraz minutą ciszy uczcili pamięć tych, którzy przelewali krew za wolność Ojczyzny.

Rajd zakończył się u Państwa Kaczkowskich na ranczu w Windykach – Rukałach, gdzie wszyscy uczestnicy mogli odpocząć, posilić się przy ognisku, popróbować jazdy konnej i połowu ryb.

W wypadzie wzięli udział: Maja i Paweł Witkowscy, Bartek Giżyński, Antek Wtulich, Kacper Kaczkowski, Przemek Bańczyk oraz Adaś Wojtala.

Organizatorem i prowadzącym rajd był regionalista Janusz Dębski – opiekun letniej szkółki tenisa, a pomagała mu Bernadeta Witkowska.

źródło: Towarzystwo Sportowe Relaks

oprac. JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x